b_Newsتختی در زندگی همه مردم ایران جریان دارد

فروتن گل آرا: خانواده ام یک هفته است کانکس گرفته اند!

تاریخ: 1396/10/18
زمان: 14: 11
نوع: گفتگو
فروتن گل آرا ملی پوش بوکس ایران که اهل سرپل ذهاب است درباره شرایط مردم این شهر و نیز تغییرات جدیدی که در فدراسیون بوکس به وجود آمده، با «گل» همکلام شد.

حامد جیرودی/ فروتن گل آرا ملی پوش بوکس ایران که اهل سرپل ذهاب است درباره شرایط مردم این شهر و نیز تغییرات جدیدی که در فدراسیون بوکس به وجود آمده، با گل هم کلام شد.

 

از تمرینات تیم ملی بوکس چه خبر؟

شرایط که خوب است و اردوها طبق برنامه ای که داشتیم زیر نظر آقای اکبر احدی پیش می رود و ما مستحکم کارمان را دنبال می کنیم تا بتوانیم به آمادگی بیشتری برسیم. احسان روزبهانی هم از اردوی دوم به جمع ملی پوشان اضافه شده است.

 

اردوی چین چطور بود؟ از تیم های چینی پیشنهادی نداشتی که در لیگ آنها مشت بزنی؟

بله خیلی هم اردوی فوق العاده ای بود که در شهر شانگهای برگزار شد و تمرینات بسیار خوبی را زیر نظر یک مربی انگلیسی پشت سر گذاشتم.راستش را بخواهید آنجا لیگ آنچنانی برای بوکس وجود ندارد و مثل فوتبال یا والیبال و بسکتبال نیست که بخواهند روی بازیکنان خارجی سرمایه گذاری کنند.

 

حتما بعد سالها ریاست ناطق نوری و حضور کوتاه مدت افشین داوری به عنوان سرپرست، حالا انتظار می رود که بوکس با آمدن حسین ثوری نفس تازه ای بکشد.

بله همین طور است. به هر حال، این که نیروهای جوان تر بیایند، باعث می شود تا تفکرات جدیدی تزریق شود.

 

راستی از شهر و دیارت، سر پل ذهاب چه خبر؟

من در این مدت، چند باری به سر پل ذهاب رفتم و سعی کردم تا از طریق شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، کمک های مردمی را جمع آوری کنم و به دست نیازمندان برسانم. خوشبختانه پول خوبی هم جمع شد و 10 برابر بیشتر از آن چیزی بود که فکرش را می کردم. خانواده من هم حدود یک هفته است که کانکس گرفته اند و قبل از آن در چادر بودند!

 

اما با این حال، خیلی از ورزشکاران و هنرمندان کمک کردند.

بله. من یک همدلی وحس میهن دوستی را در این حادثه دیدم که اصلا فکرش را هم نمی کردم. از کشتی گیران مثل حسن رحیمی و رسول خادم گرفته تا علی دایی که سنگ تمام گذاشت. تیم منتخب جام جهانی 98 هم که آمد اینجا و یک بازی دوستانه انجام داد که باعث شد مردم خیلی روحیه بگیرند. خدا را شکر می کنم که این عرق ملی بین همه مردم ایران وجود دارد.

 

این کمک ورزشکاران خیلی ها را یاد جهان پهلوان تختی انداخت که در زلزله بوئین زهرا آن کمک ها را جمع کرد و 17 دی هم پنجاهمین سالروز درگذشتش بود.

روح جهان پهلوان شاد باشد که روحیه جوانمردی را به همه نشان داد. تختی به نظر من در قالب ورزش نمی گنجد و در زندگی همه مردم ایران جریان دارد. شنیده ام روزی که قهرمان المپیک شده بود و به ایران برگشت، دستفروشی به تختی گفت که قهرمان شده ای و تختی پاسخ داد: این را ولش کن، اوضاع کاسبی ات چطور است؟ این نشان می دهد که او با مردمش زندگی می کرد و به همین خاطر بود که با گذشت سالها از مرگش، همچنان در ذهن مردم زنده است.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.