b_Newsاگر میرهاشم برنز می گرفت الان حرف های دیگری می زدند/گرند اسلم از المپیک سخت تر است

بی باک: اصراری به ماندن ندارم، معلوم شد بسیاری از انتقادها از سر دلسوزی نبوده !

b_News تمام دنیا می گویند ایران در حال پیشرفت است و در داخل خلافش را می گویند/بدون چون و چرا استعفا می دهم
تاریخ: 1396/10/20
زمان: 13: 16
نوع: گفتگو
بعد از دور ماندن ابوالفضل یعقوبی و میرهاشم حسینی از مدال نخستین دوره مسابقات تکواندوی گرنداسلم، انتقادات پررنگ تر از همیشه شد.

نگار رشیدی/ بعد از دور ماندن ابوالفضل یعقوبی و میرهاشم حسینی از مدال نخستین دوره مسابقات تکواندوی گرنداسلم، انتقادات پررنگ تر از همیشه شد. اما برخلاف گذشته که محمد پولادگر به عنوان دلیل ناکامی سیبل شده بود، این بار مهدی بی باک هدف قرار گرفت و نه تنها خبر برکناری اش خیلی زود منتشر شد، بلکه حتی نام جایگزین هایش هم بین اهالی این رشته پیچید.دیروز در بین شایعه ها از جایگزین شدن فریبرز عسگری صحبت شده بود.

اما بی باک در گفت و گویی که با «گل» داشت از عملکرد خودش در این یک سال که هدایت تیم ملی را برعهده گرفته دفاع کرد اما در نهایت گفت تابع تصمیم فدراسیون است و اگر کسی بتواند به موفقیت تیم کمک کند، استعفایش را می نویسد.

او به «گل» از جلسه با پولادگر برای تصمیم گیری نهایی هم خبر داد اما زمان دقیقش که محدود به دیروز بود، تا ظهر مشخص نشده بود.

 

در چند روز گذشته اتفاقات عجیب کم رخ نداد...

والا چه بگویم. داورها خیلی اذیت مان کردند. سه امتیاز را از بازیکن ما گرفتند و مدالی که برای او بود را به حریف دادند. متاسفانه شانس با ما یار نبود.

 

قضیه شورای فنی و تصمیم گیری درباره شما چیست؟

عیبی ندارد ما هم برای خودمان تصمیم می گیریم (خنده). البته هنوز (ظهر دیروز) که به من چیزی نگفته اند و خودم هم دقیقا نمی دانم قضیه چیست. اما عجیب است که این طرف انتظار دارند میرهاشم برود بین قهرمانان جهان و المپیک مدال طلا بگیرد. میرهاشم واقعا خیلی خوب بود و رقبایی را برد که شکست ناپذیر بودند. داورها بازی برده او را با باخت همراه کردند و یکسری ها که دنبال منافع خودشان هستند و دوست دارند به جاهایی برسند مسایلی را مطرح می کنند که ناراحت کننده است. از طرفی ما اعزام آسانی هم نداشتیم. بعد از 16 ساعت پرواز به محل مسابقه رسیدیم، 8 شب وزن کشی داشتیم، 10 شب بچه ها شام خوردند و بعد از 7،8 ساعت استراحت مسابقه داشتند. ابوالفضل هم از نظر جسمانی بیشتر از میرهاشم تحلیل رفته بود و صبح روز بازی بالا آورد. او در اعزام شرایط خوبی نداشت. اگر میرهاشم مدال برنز گرفته بود الان صحبت های دیگری مطرح می شد.

 

اما میرهاشم با وجود شکست عملکرد خوبی از خود در مسابقات نشان داده؟

والا فعلا مسابقات سخت به ما افتاده و هیچ کس اتفاقات خوب را نمی بیند. ما با بضاعتی که داشتیم به مسابقه می رفتیم. ما هیچ وقت در گرندپری سه بازیکن نداشتیم که در این دوره در مرحله اول یعقوبی پایش شکسته بود. ما تورنمنتی نرفتیم که بچه ها بتوانند به گرندپری اضافه شوند. محمد کاظمی و آرمین هادی پور برای اولین بار در این مسابقات مدال گرفتند. آرمین که حتی شانس طلا هم داشت و این در حالی است که قبل از سرمربیگری من باخته بود. ما باید در حد بضاعتی که داریم توقع داشته باشیم. فرزان و مهدی خدابخشی کسانی بودند که بیشترین طلا را در گرندپری ها گرفتند که ما از حضور مهدی محروم بودیم. فرزان هم روز به روز بهتر شد و میرهاشم هر روز پیشرفت کرد. این ها اتفاقات خوبی است که کسی آنها را ندید. گرندپری و گرنداسلم مسابقات گرید دو نیست و بهترین ها در آن شرکت می کنند. ما در چند وزن مشکل داشتیم که البته در تمام تیم ها وجود دارد. قوانین و سیستم ها عوض شده و خیلی از مدال آوران قدیم الان نتیجه نمی گیرند.

 

نکته جالب این است که پیش از این فدراسیون مورد انتقاد بود اما الان انتقادها به سمت شما چرخیده.

خب باید ببینیم چه انتظاری از فدراسیون وجود دارد.از سوی دیگر باید ببینیم کسی مثل میرهاشم چقدر تغییر و پیشرفت کرده. او چهار راند و نیم از حریفش جلو بود و این را کسی نمی بیند. ما در این مدت هر مسابقه ای که شرکت کردیم سنگین بود. بیشتر از هر چیزی هم نتایج به اعتماد به نفس بچه ها برمی گردد. وقتی بچه ها در راند پایانی نتیجه را واگذار می کنند نشان می دهد اعتماد به نفس ندارند، وگرنه می توانند حتی بعد از پنج راند باز هم مسابقه بدهند. متاسفانه شانس با ما یاری نکرد.در کل به نظر خودم ما روند رو به رشدی داشتیم و هر چیزی نیاز به زمان دارد. ما دو روزه نمی توانیم اعتماد به نفس را به بچه ها تزریق کنیم تا برابر همه دنیا پیروز باشند. به جرات می توانم بگویم گرنداسلم از المپیک هم سخت تر است. در تورنمنت یونان که چهار طلا و یک برنز گرفتیم سطح مسابقه بسیار متفاوت بود اما برخی ها برای مدال گرفتن عجله دارند.

 

به هر حال چرخش منتقدان به سمت شما مشکوک است!

ما تابع دستور فدراسیون هستیم.اصراری ندارم که حتما باید باشم.من در سخت ترین شرایط فدراسیون این مسوولیت را قبول کردم و الان خیلی ها که آن زمان دست شان به جایی بند نشد رنگ عوض کردند و معلوم شد بسیاری از انتقادها از سر دلسوزی نبود. بعضی از اساتید که می گویند بی باک موفق نبوده باید بگویند بی باک در چه شرایطی و چه ظرفیتی بود؟ ما با کمترین بضاعت به مسابقات می رفتیم و این در حالی است که در همه جای دنیا می گویند تیم ایران در حال پیشرفت است و در داخل می خواهند بقبولانند که ضعیف هستیم. بعد از مسابقه یونان من به آقای پولادگر گفتم زنگ خطر به صدا در آمده و راه سختی داریم چون همه دنیا پیشرفت کرده اند اما خیلی ها ندانستند در دنیا چه می گذرد.

 

یعنی الان فدراسیون تصمیم به قطع همکاری بگیرد شما مخالفتی ندارید؟

بله، اگر بدانم کسی هست که می تواند تیم را به موفقیت برساند و کمک کند بدون چون و چرا استعفا می دهم و تابع دستور فدراسیون هستم. تا الان هم در سخت ترین شرایط ماندم و کمک کردم و فکر هم می کنم توانستم تا حدود زیادی کمک کنم. فرزان بعد از یک سال برگشته و سیستمش عوض شده. باید متوجه بود که چه در تیم دخترها چه پسرها بچه ها کدام قهرمانان جهان را برده اند. متاسفانه فقط باخت ها به چشم می آید. اگر اینطور نبود شاید ما از لبه خوب می افتادیم.

 

وقتی شما به عنوان سرمربی انتخاب شدید تیم روحیه گرفت. الان با رفتن تان نگران شرایط روحی بچه ها نیستید؟

تا الان (ظهر دیروز) که چیزی ابلاغ نشده اما اگر قرار باشد کار کنیم باید شرایط بررسی شود. ما نیاز به خیلی چیزها داریم. در هر حال آرزوی من موفقیت تکواندو است و دوست دارم هرکس روی کار می آید مثمر ثمر باشد.اما مناسفانه برخی ها موفقیت تکواندو را به ضرر خود می بینند و کارهایی می کنند.

 

در مجموع به نظر می رسد فدراسیون تصمیمش را گرفته. در پوستر تیم اعزامی تصویر شما نیست و خبر رسید نصرآزادانی همراه مردانی می رود.

نمی دانم.من ایران نبودم تا برای عکس پوستر حضور داشته باشم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.