b_Newsچرا شورای فنی پشت سر هم در حال آزمون و خطاست؟

محسن کاوه: نمی توان هم رییس فدراسیون بود هم سرمربی تیم ملی!

b_News در مسابقات جهانی نهم شدیم، تقصیر توکلیان و لشگری بود که برکنار شدند؟
تاریخ: 1396/10/20
زمان: 09: 57
نوع: گفتگو
محسن کاوه مربی با تجربه کشتی ایران در صحبت هایش با «گل» موضع جالبی در خصوص حضور مجدد رسول خادم در راس کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد گرفت.

حامد جیرودی/ محسن کاوه مربی با تجربه کشتی ایران پس از این که ایزی پایپ کاشان را به مقام قهرمانی مسابقات کشتی آزاد جام باشگاه های جهان رساند به عنوان سرمربی جدید بیمه رازی انتخاب شد تا جای غلامرضا محمدی را در این تیم بگیرد. این موضوع باعث شد تا به سراغ کاوه برویم و درباره این جابه جایی با وی صحبت کنیم اما او در صحبت هایش با «گل» موضع جالبی در خصوص حضور مجدد رسول خادم در راس کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد گرفت و معتقد است که شورای فنی، تصمیمات درستی را درباره حضور افراد در تیم های ملی اتخاذ نمی کند!

 

درباره حضورتان در بیمه رازی صحبت می کنید؟

پس از پایان مسابقات جام باشگاه های جهان، مسوولان بیمه رازی به من پیشنهاد حضور در این تیم را دادند و من هم به این تیم آمدم. البته به نظر من باید این گونه تیم ها که در ورزش و کشتی سرمایه گذاری می کنند را حفظ و کمک کنیم تا دلسرد نشوند و یکی از دلایل اصلی حضور من در این تیم هم همین بود.

 

حیف نبود که ایزی پایپ که قهرمان جهان شده بود را رها کردید؟

این تیم مشکلات زیادی داشت و از لحاظ امکانات با تیمی مثل بیمه رازی قابل مقایسه نبود و قهرمانی اش هم با تلاش و همت همه بچه ها و مجموعه به دست آمد اما ادامه کار سخت بود.

 

حالا در تیمی مثل بیمه رازی که امکانات و پول دارد، می توانید موفقیت های تان را تکرار کنید؟

ما تلاش مان را می کنیم و به آینده امیدواریم اما این را هم باید بگویم که فقط امکانات ملاک نیست. حالا وظیفه ما با این قهرمانی سنگین تر شده ولی کل عوامل باید دست به دست هم دهند و اشتیاق کار کردن داشته باشند تا به موفقیت برسیم. در این میان، داشتن پول و امکانات می تواند کشتی گیران را دلگرم کند.

 

درباره حضور دوباره رسول خادم در تیم ملی به عنوان مسوول فنی یا به عبارتی همان سرمربی چه نظری دارید؟

من از اول هم با این موضوع مخالف بودم. چراکه معتقدم ریاست فدراسیون کشتی، خودش مسوولیت بسیار سنگینی است و یک نفر به طور همزمان نمی تواند هم مسوولیت ریاست فدراسیون و هم سرمربیگری تیم ملی را بر عهده داشته باشد و باعث می شود تا راندمان کار پایین بیاید. من اگر حرفی می زنم، فنی است وگرنه مشکلی با کسی ندارم. کشتی ما در چند سال اخیر افت داشته و در سرپایینی بوده و شاید یکی از دلایلش همین موضوع حضور همزمان در دو پست باشد.

 

در حال حاضر محمد طلایی، علیرضا رضایی و فردین معصومی به عنوان دیگر اعضای کادر فنی هم معرفی شده اند.

خب این دوستان بیایند و مشکلی هم نیست اما من الان سوالم این است که الان که ما در مسابقات جهانی نهم شدیم، تقصیر امیر توکلیان و احسان لشگری بوده که در کادر فنی بوده اند و الان عوض شده اند؟ به نظر من، کمی تصمیماتی که شورای فنی می گیرد، جای حرف دارد!

 

به نظر شما فرصتی که به محمد طلایی به عنوان سرمربی داده شد، کافی بود؟

من هم حرفم همین است. شما که بنده خدا طلایی را مثلا به عنوان سرمربی انتخاب کردید، خب بگذارید کار کند. شورای فنی، سال گذشته گفت رسول نباشد و طلایی باشد. الان دوباره می گوید رسول باشد. خب چرا اینقدر آزمون و خطا  می کنند؟ در شورای فنی کشتی فرنگی هم وضع به همین ترتیب است. آقای احد پازاج به جرم این که در مسابقات جهانی لاس وگاس نتیجه نگرفت، از کار برکنار می شود. بعد حالا همین آقای پازاج ارتقای درجه می گیرد و به عنوان مدیر تیم ملی بزرگسالان کشتی فرنگی انتخاب می شود. خب این آدم، همان آدم است. در دو سال گذشته هم که جایی نبوده است. اگر خوب بود که چرا برکنارش کردید که به نظر من همان موقع این کار اشتباه بود و اگر بد است، پس چرا او را دوباره آوردید؟ معنی این تغییرات پی در پی چیست؟ منطق این را می گوید که به یک نفر زمان بدهند تا کارش را انجام دهد نه این که هر چند وقت یک بار یک نفر را جای یک نفر دیگر بیاورند.

 

الان دوباره خادم به عنوان رییس فدراسیون انتخاب شد و عباس جدیدی هم که رقیب او بود، به حضور دوشغله ها انتقاد داشت. حالا خادم هم دو شغله شده و هم رییس فدراسیون و هم سرمربی تیم ملی است. درباره این موضوع چه نظری دارید؟

موضوع دو شغله ها که یک موضوع اداری است اما در خصوص فدراسیون من باز هم می گویم که یک کار پر مشغله است. آقای خادم الان هم باید به تیم ملی برسد، هم به اوضاع فدراسیون رسیدگی کند و هم کارهای روابط بین الملل فدراسیون را در اتحادیه جهانی انجام دهد. همه کارها را با هم که نمی شود انجام داد. من این را هم باید بگویم که کشتی استان های ما تضعیف شده و آقای خادم باید بداند که کشتی فقط تیم ملی نیست و باید به کشتی استان ها و شهرستان ها هم رسیدگی شود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.