10 توهین معروف ژوزه مورینیو به فوتبالی ها / آقای حراف و البته خاص

تاریخ: 1396/10/22
زمان: 14: 27
نوع: خبر
ژوزه مورینیو در طول دوران مربیگری خود همواره دشمنانی برای خود ایجاد کرده، چرا که به خوبی می داند که به آنها نیاز دارد.

مهدی قاسمی / اینک به بهانه اوج گرفتن درگیری های کلامی او و آنتونیو کونته و البته حملات آقای خاص به پپ گواردیولا، نگاهی به 10 توهین معروف او به شخصیت های مختلف در فوتبال خواهیم داشت.
1. متخصص شکست
مورینیو یک بار در مورد آرسن ونگر گفته بود: «او متخصص شکست است. اگر من مدت هشت سال چنین عملکردی مشابه عملکرد او را در چلسی داشتم، این تیم را ترک می کردم و هرگز بازنمی گشت.»
او یک بار دیگر نیز در مورد ونگر گفته بود: «به نظرم او خیلی چشم چران است، دوست دارد سایر مردم را دید بزند. بعضی آدم ها فقط در خانه خود می نشینند و با یک تلسکوپ بزرگ آنچه در سایر خانواده ها اتفاق می افتد را تماشا می کنند. ونگر نیز مدام و مدام در مورد چلسی حرف می زند.»
2. زبان یاد بگیر
آقای خاص در مورد کلودیو رانیری نیز گفته بود: «رانیری؟ من فکر می کنم در مورد چیزی که صحبت می کند، حق با اوست، اما من باید برای اینکه حق با من باشد، پیروز شوم. به همین دلیل من جام های بسیاری برده ام، اما ذهنیت رانیری ذهنیت آدمی است که نیازی به پیروزی در خود حس نمی کند. او تقریبا 70 سال سن دارد و فقط یک سوپرجام و یم جام کوچک دیگر کسب کرده و برای تغییر ذهنیت خود خیلی پیر شده است. او پیر شده و هنوز هیچ جامی نبرده است. من روزی 5 ساعت زبان ایتالیایی می خواندم تا با بازیکنان و رسانه ها و هواداران ارتباط برقرار کنم، اما رانیری پس از 5 سال که در انگلستان زندگی می کند، هنوز در گفتن «صبح بخیر» و «عصر بخیر» مشکل دارد.
3. رژیم غذایی شوهر
پس از آنکه رافا بنیتس همراه با اینتر در سال 2010 موفق به کسب جام باشگاه های جهان شد، مورینیو گفت: «او باید از من تشکر کند که این جام را به او دادم، از تمام هواداران اینتر بپرسید که در مورد من و او چه فکری می کنند.»
اما پس از آنکه همسر رافا بنیتس این حمله مورینیو را پاسخ داد، آقای خاص در جواب او گفت: «اگر همسر بنیتس به جای این حرف ها به فکر رژیم غذایی همسرش باشد، وقت برای حرف زدن در مورد من نخواهد داشت.»
4. پس از آنکه پپ گواردیولا موفق به کسب لیگ قهرمانان شد، مورینیو گفت: «گواردیولا مربی فوق العاده ای است، اما من دو لیگ قهرمانان برده ام و او فقط یک لیگ قهرمانان و همین یک جام او نیز شرم آور است. من اگر با رسوایی در استمفوردبریج لیگ قهرمانان برده بودم، الان شرمنده می شدم. و اگر او امسال لیگ قهرمانان کسب کند، به واسطه رسوایی در سانتیاگو برنابئو خواهد بود. امیدوارم گواردیولا هم روزی شانس کسب یک لیگ قهرمانان پاک و بدون رسوایی را داشته باشد.»
5. رونالدو واقعی
آقای خاص در یکی از مصاحبه های خود گفته بود:«اولین بار در سال 2000 مربیگری کردم و قبل از آن نیز در باشگاه های بزرگ دستیار مربیان بزرگ بودم و بازیکنان بزرگی را مربیگری کردم. من وقتی 30 ساله بودم رونالدو را مربیگری می کردم، البته این رونالدو حال حاضر (کریستیانو) نه، بلکه رونالدو واقعی، منظورم رونالدو برزیلی است.»
6. مسی و هنر بازیگری
ژوزه یک بار در مورد حرکات لیونل مسی و نقش او در حذف چلسی در لیگ قهرمانان فصل 2006 گفته بود: «نظر شما در مورد تمارض در کاتالونیا چیست؟ آیا مسی مظنون به این کار است؟ حرف من این است که بارسلونا یک شهر کاملا فرهنگی و هنری است و بسیاری از تئاترهای بزرگ و مهم آنجا اجرا می شود. این پسر (لیونل مسی) نیز هنر نقش بازی کردن را خیلی خوب یاد گرفته است، او یک بازیگر تمام عیار است.»
7. دروگبا و دایو بستن
اگرچه دیدیه دروگبا یکی از بازیکنان مورد علاقه مورینیو بوده و هست، اما ژوزه یک بار در مورد او گفته بود: «من دیگر مربی چلسی نیستم و از آنها دفاع نمی کنم، اما فکر می کنم که دروگبا خیلی خوب «دایوم می بندد. دروگبا، کریستیانو رونالدو، تورس و فن پرسی بهترین دایو را می بندند. کدام یک بیشتر دایو می بندد و کدام یک در سال های اخیر بیشتر پنالتی گرفته؟ نمی دانم، اما می دانم که چلسی یکی از منتقدان اصلی دایو بستن بازیکنان است.»
8. کدام موناکو؟
زمانی که ژوزه مربی اینتر بود، در یک درگیری کلامی، پیترو لو موناکو، رییس باشگاه کاتانیا اعلام کرده بود که دوست دارد با پشت دست به دهان مورینیو بزند. آقای خاص در واکنش به او گفته بود: «من لو موناکو را نمی شناسم، تنها جایی که کلمه موناکو را شنیده ام در بایرن موناکو (نزدیک به تلفظ انگلیسی مونیخ یعنی مونیک)، مسابقات گرند پری موناکو، موناکوی تبت (نزدیک با کلمه «مونک» به معنی راهب) و بهشت مالیاتی موناکو بوده است. موناکو دیگری سراغ ندارم.»
9. بازی برای دوربین ها
ژوزه در جریان درگیری کلامی اخیر با آنتونیو کونته، در مورد او و البته تلویحا در مورد یورگن کلوپ، گفت: «ترجیح می دهم همان طور که هستم رفتار کنم، طوری که به نفع تیمم باشد. فکر نمی کنم برای علاقه و شور نسبت به تیم خود الزاما باید مثل یک آدم دیوانه کنار زمین بالا و پایین بپرید. علاقه به تیم از عملکرد شما است نه حرکاتی که در مقابل دوربین ها انجام می دهید.
10. گاو مقدس
روند شکست ناپذیری چلسی در سال 2014 با شکست دو بر یک در دیدار برابر نیوکاسل شکسته شد و مورینیو پس از این دیدار گفت: «شما شاید یک گاو را در وسط زمین قرار دهید و بعد بازی را متوقف کنید، چون یک گاو وسط زمین است. اما نمی توانید در فوتبال هر کاری انجام دهید، می توانید با 10 نفر دفاع کنید و 10 بازیکن خود را زوی خط دروازه خودی قرار دهید، می توانید اتوبوس را پارک کنید، اما فراموش نکنید که فوتبال نیاز به توپ دارد.»