b_Newsنتیجه جلسه بی باک و پولادگر

سرمربی تکواندو فعلا ماندنی شد

تاریخ: 1396/10/25
زمان: 13: 58
نوع: گفتگو
جلسه مهدی بی باک و محمد پولادگر بعد از شنیده شدن تغییر و تحولات با صلح تمام شد.

نگار رشیدی/ اولین مرحله گرنداسلم که برگزار شد و دو نماینده ایران به مدال نرسیدند، صدای تغییر و تحولات در کادر فنی و به طور مشخص مهدی بی باک شنیده شد و حتی چند گزینه احتمالی هم معرفی شدند. همان زمان اما جلسه ای بین بی باک و پولادگر برگزار شد که خروجی آن به تغییرات ختم نشد و تنها موضوع این بود که قرار است عملکرد تیم بررسی شود.

حالا اما سجاد مردانی مدال برنز گرنداسلم را گرفته و با وجود اینکه علیرضا نصرآزادانی به جای بی باک همراهش بود، کمی آتش اتفاقات را کم کرد.

 

جلسه ای با طعم صلح

مهدی بی باک سرمربی تیم ملی تکواندو درباره جلسه ای که با رییس فدراسیون برگزار کرد چنین توضیح داد:«چیز خاصی نبود. گفتند مورد خاصی نیست و قرار است عملکرد تیم در مسابقات بررسی شود. مثل بررسی تیم که بعد از جهانی انجام شد. اصلا قضیه خاصی نبود و یک مقدار به خاطر شیطنت دوستان و ساختن جو این مسایل پیش آمد. حتی هنوز تاریخ دقیق جلسه هم مشخص نیست.»

بی باک که در گرنداسلم سجاد مردانی را همراهی نکرد درباره این موضوع چنین توضیح داد:«من اگر می خواستم به چین بروم از کارهای تمرین تیم عقب می افتادم. به همین خاطر یک جورهایی تقسیم وظیفه کردیم و ان شاءا... من سه شنبه با بچه ها به مسابقه می روم.»

 

برنزی که باید طلا می شد

او معتقد است مردانی می توانست مدال بهتری از برنز بگیرد:«مدال سجاد باید خیلی خوشرنگ تر می شد. مثل میرهاشم که باید برنز را می گرفت. اما باز هم اشتباه داوری به ضرر ما بود. کارتی که مربی تیم ملی کشید درست بود و داور باید یک اخطار هم به حریف روس می داد. کار نباید به امتیاز طلایی می کشید اما متاسفانه این اتفاق افتاد و آنجا هم بدشانس بودیم و کامپیوتر رای به پیروزی حریف روس داد. اما سجاد نسبت به قبل با وجود آسیب دیدگی که داشت خیلی خوب بازی کرد. همین هم نوید روزها و سکوهای بهتر را می دهد. از سه نماینده ما، دو نفر اجرای خیلی خوبی داشتند و قهرمانان دنیا را شکست دادند. به هر حال امیدوارم در هفته آخر فرزان عاشورزاده و ابراهیم صفری که ابراهیم برای اولین بار قرار است در رده بزرگسالان مسابقه بدهد نتایج درخشانی بگیرند.»

 

شرط هایی برای ادامه همکاری

در روزهایی که خبر برکناری بی باک شنیده می شد، سرمربی تکواندو گفت در صورت ادامه همکاری شرایطی باید فراهم شود که آن شروط را مختصر برای «گل» تشریح کرد:«مهم ترین موضوع همبستگی خانه تکواندو است که دارد شکل می گیرد. از سوی دیگر کادر را باید کامل تر کنیم. سومین مورد هم امضای قرارداد است که به طور مشخص تعیین شود قرار است تا چه زمانی در خدمت تیم ملی باشیم. چون همین معلوم نبودن زمان همکاری آسیب های زیادی را به تیم وارد می کند. خیلی ها ممکن است با صحبت های شان بر عملکرد تیم تاثیر بگذارند. ان شاءا... به زودی درباره این موضوع صحبت می کنیم.»

 

امتیاز مهم تر از مدال است

بی باک همچنان معتقد است نباید به تکواندو نگاهی مدالی داشت. او حتی برنز مردانی را در ابقایش دخیل ندانست:«من می گویم فقط مدال مهم نیست.باید ببینیم بچه ها نسبت به گذشته چه پیشرفتی کردند.منظورم یکی، دو سال قبل نیست.نسبت به جهانی و اولین مسابقه ای که شرکت کردیم. به نظر من ما صددرصد پیشرفت کردیم. بچه ها اجراهای خیلی خوبی را به نمایش می گذارند و اعتماد به نفس شان دارد برمی گردد.مدال طلای سجاد  برنز می شود اما خیلی خوب قهرمانان و نایب قهرمانان جهان و المپیک را شکست می دهد. گاهی شانس هم تاثیرگذار است. ما با بدشانسی دو مدال طلا را از دست دادیم. باید آرام آرام پیش برویم در غیر این صورت اتفاقات تلخ گذشته تکرار می شود.»

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.