b_Newsسال ها با علی اشکانی هم اتاق بودم

رسول جزینی: محمد بنا تکلیف کرد به تیم ملی بیایم

تاریخ: 1396/10/26
زمان: 15: 14
نوع: گفتگو
رسول جزینی که پیش از این و تا المپیک ۲۰۱۶ ریو، به عنوان دستیار محمد بنا در تیم ملی کشتی فرنگی فعالیت می کرد، حالا آمده تا همراه اشکانی باشد.

حامد جیرودی/ چند وقت پیش بود که علی اشکانی سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی، در گفت‌وگویی که با روزنامه گل داشت، به این موضوع اشاره کرد که با کمبود مربی در تیم ملی مواجه است اما حالا یک مربی با تجربه به کادر فنی تیم ملی اضافه شده است. رسول جزینی که پیش از این و تا المپیک ۲۰۱۶ ریو، به عنوان دستیار محمد بنا در تیم ملی کشتی فرنگی فعالیت می کرد، حالا آمده تا همراه اشکانی باشد. این موضوع باعث شد تا به سراغ جزینی برویم و با وی صحبت کنیم. این مربی اصفهانی در گفت‌وگویی که با «گل» داشت، گفت بنا از او خواسته تا با تیم ملی همکاری کند.

 

دوباره به کادر فنی تیم ملی برگشتید.

بله همین طور است. اول پیشنهادهایی در لفافه بود اما بعد خود آقای اشکانی ابراز تمایل کردند و محمد آقای بنا هم به من تکلیف کرد و من هم اطاعت کردم و قرار است که از این پس در خدمت تیم ملی باشم.

 

بنا در این مدت خیلی از تیم ملی حمایت کرده است.

به هر حال، محمد آقا مثل کسی می ماند که بچه اش را خیلی دوست دارد و با اینکه از او دلگیر است اما باز هم توان ضربه دیدن آن را ندارد و دوست دارد که موفقیتش را ببیند.

 

خانه شماره دو کشتی هم که به نام بنا شده است.

من واقعا از آقای رسول خادم تشکر می کنم که این کار را انجام داد. محمد بنا واقعا لیاقت این کار را داشت و کار بسیار خوب و پسندیده ای انجام شد. هم برای آقای عبدا... موحد و هم برای آقای بنا.

 

البته خود بنا معتقد است خانه کشتی باید به نام حمید سوریان می شد که هفت مدال جهانی و المپیک دارد.

آقای خادم هم خوب جواب داده است. او گفته بنا سازنده همان کسی است که این هفت مدال را آورده و کار درست هم همین بوده است. فکر می کنم اگر از خود سوریان هم بپرسید با این موضوع موافق باشد.

 

بنا در رابطه با سوریان هم گفته او انگیزه بازگشت ندارد.

من هم بعید می دانم حمید بخواهد برگردد. به هر حال، کشتی یک عمر مفیدی دارد و اگر خود حمید هم بخواهد برگردد، با تمهیدات دقیق می آید که خدای نکرده سرشکسته نشود.

 

در حال حاضر، شرایط تیم ملی کشتی فرنگی را چطور ارزیابی می کنید؟

تیم به نظر من، پتانسیل خوبی دارد. کشتی گیران جهانی حضور دارند که باید روی آنها کار شود. واقعا کشتی گیران با استعدادی هستند که مشخص می کند ما می توانیم در  آینده حرف های زیادی برای گفتن داشته باشیم.

 

شما مانند گذشته با کشتی گیران سنگین وزن کار می کنید؟

فرقی نمی کند. باید ببینیم که اقتضاعات اردو چی هست و باید در رابطه با جزییات کار با آقای اشکانی صحبت کنیم.

 

به نظر می رسد اشکانی در این مدت، تلاش زیادی را انجام داده است.

من سال ها با او هم اتاق بودم. در اردوها با هم بودیم. اشکانی یک کشتی گیر فنی و باهوش بود و دیدش بسیار باز است. حالا هم باید کنار هم کار کنیم تا به موفقیت برسیم.

 

به موفقیت تیم ملی در بازی های آسیایی امیدوار هستید؟

ما باید برای بازی های آسیایی برنامه ریزی خوبی داشته باشیم. پتانسیل ما بالاتر از آسیاست ولی این رقابت ها هم مهم است. ما حریفان مهمی در سطح جهان داریم و باید با برنامه ریزی مناسب مقابل آنها به پیروزی برسیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.