b_Newsهمسرم مریض بود و به انتخابات کمیته نیامدم/ برایم حرف در آوردند!

محمود مشحون: اینجا تجربه به درد نمی خورد و به همین خاطر انصراف دادم

b_News آرزو می کنم رییس جدید بنرهای افتخارات را زیادتر کند/ هیچ وقت نیازهای بسکتبال تامین نبود
تاریخ: 1396/10/27
زمان: 10: 34
نوع: گفتگو
محمود مشحون با غیبت در مجمع کمیته ملی المپیک آخرین راه ارتباط با ورزش را هم قطع کرد تا کاملا از فضای ورزش دور شود.

هدیه خطیبی/ محمود مشحون با غیبت در مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک آخرین راه ارتباط رسمی با ورزش را هم قطع کرد تا پس از استعفای اجباری از رباست فدراسیون بسکتبال و پایان دوره عضویتش در هیات اجرایی کمیته ملی المپیک کاملا از فضای ورزش دور شود. اما نیامدن او به انتخابات کمیته المپیک باعث شد تا با رامین طباطبایی رییس جدید فدراسیون هم تقابلی نداشته باشد و در قالب مصاحبه و از راه دور برای او آرزوی موفقیت کند. هرچند که از لا به لای کلمات مشحون نشانه هایی از حقیقت آنچه در دلش می گذرد و نخواست که آن را بروز دهد، پیدا بود.

 

آقای مشحون شما جزو دو غایب مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک بودید.این در حالی است که به عنوان کارشناس خبره معرفی شده بودید و حق رای داشتید.

بله شرایطی پیش آمد که نتوانستم به مجمع بروم.متاسفانه همسر من بیمار شده بود و کل وقت من در بیمارستان گذشت و شانس این را نداشتم که در کنار دوستان باشم.

 

نتایج انتخابات را که در چند مورد رقابت حساس ایجاد شد، دنبال کردید؟ چه نظری دارید؟

دیروز (دوشنبه) که نه چون تمام وقتم معطوف به پیگیری درمان همسرم بود اما امروز (دیروز سه شنبه) نتایج را شنیدم و به دوستان تبریک گفتم.انتخاب دبیرکل خیلی مهم بود و خوشحال هستم که یک بار دیگر آقای شهنازی را در این سمت داریم.

 

ترکیب هیات اجرایی هم تغییر زیادی پیدا کرد و روسای جوان تر جای افراد دوره قبل مثل شما را گرفتند.

بله ترکیب را دیدم. برای آنها آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم بتوانند بر اساس نیاز ورزش عمل کنند.

 

چرا شما از کاندیداتوری نایب رییسی انصراف دادید؟

احساس من این بود که افرادی موثرتر و فعال تر باید حضور داشته باشند نه من.اینجا و در ورزش ما تجربه به درد کسی نمی خورد و استفاده نمی شود، پس بهتر بود کنار بمانم.

 

با این حساب کاملا از ورزش دور شدید و هیچ رشته ای فعلا شما را به کار سابق تان وصل نمی کند.

بله (با خنده) در بیابان کار می کنم!

 

نظرتان درباره انتخابات فدراسیون بسکتبال و آمدن دکتر رامین طباطبایی چیست؟

با تمام ارادت و احترامی که برای شما قائل هستم، می خواهم که اجازه بدهید تا در این باره صحبت نکنم چون ارتباطی به من ندارد.حدود 24 نفر تلاش کردند که بیایند و به ریاست فدراسیون بسکتبال برسند مبارک کسی باشد که در نهایت موفق شد.آرزوی من این است که نفر بعد از من به بنرهای افتخارات سالن آزادی اضافه کند.

 

با شما که ارتباط مستقیم دارد، به هر حال حدود 15 سال رییس فدراسیون بودید و گفته می شد در انتخابات از سیدحسن طباطبایی حمایت می کردید و رییس جدید فدراسیون شاید آخرین فردی بوده که شما دل تان می خواسته جایگزین تان شود.

من از شما پدرانه خواستم من را وارد این موضوعات نکنید چون به هر حال ثابت شد در حقیقت و واقعیت چیزی وجود ندارد. اگر بسکتبال حمایت می شد، جایگاه خیلی بهتر از این داشت!

 

به هر حال تمام نخستین افتخارات بسکتبال با شما رقم خورده و سه دوره و نیم رییس بسکتبال بودید پس حالا درباره خیلی موضوعات باید از شما پرسید و می توانید پاسخ بدهید.

افتخاراتی که می گویید فقط خدا می داند با چه نداری ها و محدودیت هایی به دست آمد چون کسی کمک ما نمی کرد. فقط خودمان بودیم و برخی دوستان. کدام فدراسیون را پیدا می کنید که جایزه اسکار گرفته باشد؟ ما در ردیف فدراسیون های اسپانیا، شوروی سابق و آفریقای جنوبی قرار گرفتیم.رییس جدید هم انتخاب مجمع است دیگر...

 

درباره اینکه گفته می شود صمد قرار است به تیم ملی بازگردد اما در چند دوره اخیر که شما بر سر کار بودید دعوت نشد، چه نظری دارید؟

فدراسیون به هر حال اختیاردار است اما مسایل خیلی پیچیده تر از این حرف هاست. متاسفانه چیزی که بسکتبال مملکت نیاز داشت هیچ وقت تامین نبود. حالا هم سلایق، اختیارات و تفکرات حرف اول را می زند که من آرزوی موفقیت برای شان دارم. درباره من خیلی حرف ها درآوردند که پشت این و آن هستم برای انتخابات. اینجا آزادی است اصلا به همین خاطر انقلاب کردیم که آزادی و استقلال باشد پس هر کسی می تواند عقایدش را بگوید. هر وقت هم از من سوال کنند می گویم آرزوی من این است که به بنرهای افتخارات آزادی اضافه کنند.