b_Newsقسمت نبود در پاریس باشم اما

بیابانگرد: خودم را با قوانین جدید وفق می دهم

تاریخ: 1396/10/27
زمان: 08: 35
نوع: گفتگو
اسامی نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی کشتی فرنگی در حالی اعلام شده که در میان آنها نام افشین بیابانگرد نیز دیده می شود.

حامد جیرودی/ اسامی نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی کشتی فرنگی در حالی اعلام شده که در میان آنها نام افشین بیابانگرد نیز دیده می شود. کشتی گیر اردبیلی که با کسب مدال برنز جهان و بازی های آسیایی و نیز طلا و نقره قهرمانی آسیا، از کشتی گیران باتجربه تیم ملی به شمار می رود و حالا بعد از چند ماه مصدومیت و از دست دادن مسابقات جهانی ۲۰۱۷ پاریس، می خواهد شانس خود را در جام تختی آزمایش کند.

 

نامت در لیست جدید دعوت شده ها به تیم ملی دیده می شود.

بله من چند ماهی بود که در اردوها شرکت نمی کردم اما حالا پس از وقفه ای چند ماهه به اولین اردوی آماده سازی برای حضور در جام تختی دعوت شده ام.  البته اردوهای تیم ملی در هم ادغام شده و ما یک اردوی ۲۰ روزه تا مسابقات جام تختی را برگزار می کنیم.

 

جام تختی که به یکی از تورنمنت های مورد نظر اتحادیه جهانی کشتی تبدیل شده و موفقیت در آن در رنکینگ جهانی تاثیر دارد.

بله همین طور است. این تورنمنت به همراه چند تورنمنت دیگر جزو مسابقات مورد نظر اتحادیه جهانی است و به خاطر همین انگیزه شرکت کنندگان در آن بالاست و همه سعی می کنند تا بهترین نتیجه را به دست آورند و ما هم تلاش می کنیم تا در جمع بهترین ها قرار بگیریم.

 

تو قبل از مسابقات جهانی پاریس دچار مصدومیت سختی شدی.

بله من چهار، پنج روز قبل از شروع مسابقات انتخابی تیم ملی، استخوان کتفم شکست و یک ماه و نیم دور بودم. گواهی پزشکی هم بردم که مورد تایید قرار گرفت اما با این حال متاسفانه مسابقات جهانی را از دست دادم. بعد از آن هم شروع کردم و با این که کتفم مثل روز اول نمی شود اما کارم را دوباره از سر گرفته ام.

 

اما آن موقع ناراحتی هایی هم برایت به وجود آمده بود ولی خود علی اشکانی می گفت ما به خاطر خود افشین نمی خواهیم او در انتخابی شرکت کند تا خوب شود.

من اصلا نمی توانستم در انتخابی شرکت کنم. حتی می گفتند کتفم را باید جراحی کنم که این موضوع باعث ناراحتی ام شده بود اما یک ماه تمرین نکردم و مسابقات جهانی را هم از دست دادم که انگار قسمت بود.

 

حالا به نظرت می توانی جایگاه خود را در تیم ملی حفظ کنی؟

من تمام سعی و تلاشم را می کنم تا بتوانم در وضعیت خوبی باشم و اگر حقم بود، دوبنده تیم ملی را حفظ کنم.

 

وزنت تغییر کرده؟

زیاد نه، من در ۷۱ کیلوگرم کشتی می گرفتم و حالا باید در ۷۲ کیلوگرم مسابقه بدهم و یک کیلو چیزی نیست و من مشکل وزنی ندارم.

 

در کل شرایط تیم ملی را با حضور مربیانی مانند رسول جزینی که به کادر فنی اضافه شده را چطور ارزیابی می کنی؟

مسابقات کشتی در حال حاضر از هشت وزن به ۱۰ وزن رسیده و این برای ما که کشتی گیران زیادی داریم، بهتر شده است. مربیان هم زحمت می کشند و مربی خوبی در سنگین وزن مثل آقای جزینی به این تیم اضافه شده است.

 

و سوال آخر این که ما دوباره افشین بیابانگرد آماده و سرحال را می بینیم؟

همان طور که توضیح دادم من مقداری مشکل مصدومیت داشتم اما حالا خودم را جمع و جور کرده ام و می توانم خودم را با قوانین جدید هم وفق دهم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.