b_Newsطرح نام خانه کشتی یکی از کارهای حسنه خادم بود/ با تمام احترام از پازاج و اشکانی عذرخواهی کردم

جمشید خیرآبادی: بنا اصرار زیادی داشت، مربیگری تیم امید را قبول کنم

b_News از اساتیدی استفاده می کنم که همه را شوکه کنند!
تاریخ: 1396/10/30
زمان: 13: 38
نوع: گفتگو
پس از این که رسول جزینی به عنوان دستیار جدید علی اشکانی اعلام شد جمشید خیرآبادی به عنوان سرمربی تیم ملی امید کشتی فرنگی انتخاب شده است.

حامد جیرودی/ بازگشت یکی دیگر از یاران محمد بنا. پس از این که رسول جزینی دستیار سابق بنا در تیم ملی کشتی فرنگی به عنوان دستیار جدید علی اشکانی به کادر فنی این تیم اضافه شد، حالا اعلام شد که جمشید خیرآبادی دیگر دستیار بنا در المپیک ۲۰۱۲ لندن که در المپیک ۲۰۱۶ ریو سرمربیگری تیم ملی آذربایجان را بر عهده داشت، به عنوان سرمربی تیم ملی امید کشتی فرنگی انتخاب شده است. این موضوع باعث شد تا به سراغ این مربی سنندجی و باتجربه برویم و با او صحبت کنیم. خیرآبادی در گفت و گویی که با گل داشت، ابراز امیدواری کرد که بنا به او در مربیگری تیم امید کمک کند.

 

چه شد که به عنوان سرمربی تیم ملی امید کشتی فرنگی انتخاب شدید؟

این برای چندمین بار بود که پیشنهاد سرمربیگری این تیم به من داده می شد اما به چند دلیل از جمله این که زمان کافی نبود و شرایط را مناسب نمی دیدم، این مسئولیت را قبول نمی کردم ولی خدا را شکر، با آمدن احد پازاج که یکی از بزرگان کشتی فرنگی ایران است و با خود بنده هم دوستی قدیمی دارد، به عنوان مدیر فنی تیم های ملی امید و بزرگسالان، باعث شد تا احساس وظیفه کنم و ایشان نقش کلیدی در آمدن من داشت.

 

شما در تیم ملی بزرگسالان به عنوان مربی حضور داشتید و بعد هم سرمربی آذربایجان شدید، حالا کار در رده امید را چگونه ارزیابی می کنید؟

تمام رشته ها از اهمیت خاصی برخوردار هستند اما تیم امید از نظر من اهمیت ویژه‌ای دارد، چرا که باید تیم بزرگسالان را تامین کند و اجازه رشد به سرمایه های کشتی ایران بدهد و امیدوارم بتوانیم تیم خوبی را تشکیل دهیم.

 

قطعا یکی از اهداف شما ساختن کشتی گیرانی برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو است.

بله کاملا درست است. ذهنیت من این است که نفراتی را برای المپیک ۲۰۲۰ بسازم. به هر حال، ممکن است تعدادی از کشتی گیران به لحاظ سنی به المپیک نرسند و من قطعا نوید این را به کشتی دوستان سراسر کشور می دهم که از جان و دل تلاش خواهیم کرد و با برنامه ریزی مناسب که با همکاری آقای رسول خادم و احد پازاج خواهیم داشت، نفرات برتر را شناسایی کنیم و به تیم بزرگسالان برای المپیک کمک کنیم.

 

چه زمانی کارتان را آغاز می کنید؟

به بنده ماموریت داده اند تا برنامه ای را طراحی کنم و به مدیر تیم آقای پازاج و شورای فنی تحویل دهم و برای همین باید بنشینیم و برنامه ریزی کنیم تا ببینم چطور کارمان را شروع کنیم.

 

در مورد حضورتان در تیم امید با محمد بنا هم صحبت کردید؟

در مورد آقای بنا باید بگویم که ایشان اخیراً در مصاحبه ای بنده را مورد لطف قرار داده بود که از ایشان تشکر می کنم. حقیقتا من همیشه از راهنمایی های محمد آقا استفاده می کنم و ایشان را استاد خودم می دانم و برای پذیرفتن هر کاری با او مشورت می کنم. در این مورد هم، محمد آقا اصرار زیادی داشت که من مسئولیت تیم امید را بپذیرم و من هم خواهش کردم که من را تنها نگذارند. به هر حال، بحث کشتی مملکت مطرح است و با شناختی که از کشتی ایران دارم، می دانم که جوانان برومند و با استعدادی هستند که نیاز به شناسایی دارند و با شناختی هم که از استاد بنا دارم، می دانم که بسیار می توانند به بنده کمک کنند و امیدوارم که باز هم از تجربیات ایشان استفاده کنم.

 

خانه شماره دو کشتی هم که به نام محمد بنا شده است.

این یکی از کارهای حسنه آقا رسول است که عظمت و روح بلند او را می رساند و من در ابتدا به آقای خادم به خاطر این کار تبریک می گویم و بعد به محمد آقا که مانند کوه البرز استوار است.

 

به غیر از آمدن شما و احد پازاج، رسول جزینی هم به کادر فنی تیم ملی بزرگسالان اضافه شده و به نظر می رسد که اتفاقات خوبی در کشتی فرنگی در حال رخ دادن است.

بله. آقای جزینی هم یکی از قهرمان ها و مربیان بسیار خوب دسته سنگین وزن است که در کار خود استثنایی است و من در نظر داشتم در کادر خودم از ایشان استفاده کنم که حالا در تیم ملی بزرگسالان حضور دارند.

 

حالا خودتان از چه نفراتی در کادر فنی استفاده می کنید؟

من هر جایی که بوده ام، کار گروهی برایم بسیار اهمیت داشته است و حتما از اساتیدی استفاده خواهم کرد که همه را شوکه خواهند کرد!

 

لابد یکی از آنها محمد نوربخش است؟

استاد نوربخش که صد درصد هستند. جالب است بدانید که دفترچه مربیگری بنده را ایشان امضا کرده است و سمت استادی بر گردن من دارند. ضمن اینکه باید بگویم که من باید در کنار تیم ناشنوایان هم باشم.

 

چطور؟

من مدیر فنی این تیم هستم و آنها دو رقابت مهم در المپیک ناشنوایان در بوینس آیرس و بعد هم رقابت های مسکو را در پیش دارند و من به لحاظ احساسی و عاطفی هم به این بچه ها علاقه دارم و می خواهم به آنها خدمت کنم.

 

با تیم ملی بزرگسالان هم همکاری می کنید؟

من با تمام احترام و علاقه ای که به این تیم دارم، از آقایان پازاج و علی اشکانی عذرخواهی می کنم چرا که به دلیل تراکم کاری، تدریس در سه دانشگاه و انجام دادن کارهای مربوط به رساله ام در رشته فیزیولوژی ورزشی نمی توانم در خدمت تیم ملی بزرگسالان باشم.

 

ما البته منظورمان همفکری با این تیم بود؟

بله، به هر حال من هر کاری که از دست ام بر بیاید، انجام خواهم داد و مطمئنم با حضور چهره های دلسوز و خوشنامی مانند آقای پازاج، هماهنگی خوبی بین دو تیم ایجاد خواهد شد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.