b_Newsآغاز نیم فصل دوم سری A

نبرد شش امتیازی

تاریخ: 1396/11/01
زمان: 16: 44
نوع: خبر
ایتالیایی ها همیشه خاص بوده اند و این موضوع به فوتبال آنها هم رسوخ کرده است.

مرتضی طهوری / نمونه آن هم تعطیلات میان فصل آنهاست. در روزهای که تعطیلات ژانویه تازه آغاز شده بود و به جز لیگ برتر باقی لیگ های اروپایی در تعطیلات به سر می بردند، جام حذفی ایتالیا به شدت و با فشردگی خاصی پیگیری می شد و پس از آنکه لیگ های اروپایی از تعطیلات برگشتند، آنگاه سری A به خواب زمستانی رفت! البته اکنون تعطیلات کالچو هم سرآمده و بازهم قرار است یکی از جذاب ترین فصول این لیگ طی سالیان اخیر پیگیری شود. آنهم با بازی هایی که گل سرسبد هفته آن، یک نبرد همیشه کلاسیک است.
اینتر
شاید اگر تعطیلات میان فصل کمی دیر تر آغاز می شد، الان جایگاه اینتر خیلی پایین تر از حالا بود! نبرد شکست ناپذیری و نتایج فوق العاده نرآتزوری با صدرنشینی آنها توام شد اما انگار آنها هنوز برای بازگشت به سطح اول ایتالیا، جنبه لازم را ندارند. اینتر سال 2017 را درحالی به پایان رساند که با دو شکست پیاپی در لیگ صدر جدول را از دست داد و البته جام حذفی را هم با یک شکست تلخ برابر همشهری اش از دست داد. همه این عوامل دست به دست هم داد تا لوچیانو اسپالتی متقاعد شود برای نیم فصل تیمش را تقویت کند اما مشکل اینجاست که قوانین فیرپلی مالی، به شدت دست اینتری ها را بسته و پس از شکست در ولخرجی های تابستان فصل قبل، مدیران چینی باشگاه هم بسیار دست به عصاتر خرج می کنند. به همین دلیل چند پروژه خرید آنها کنسل شد اما گفته می شود رافینیا به زودی به میلان می آید تا قرارداد قرضی اش را با آبی ها به ثبت برساند. باید دید این وقفه، می تواند اینتری ها را دوباره به فرم مطلوب ابتدای فصل بازگرداند یا خیر.
رم
گرگ ها هم در بزنگاه کم آوردند تا پیش از رفتن به تعطیلات کریسمس، حتی جایگاه چهارمی شان را هم از دست بدهند و پایین تر از لاتزیو به رده پنجم تکیه بزنند. البته اختلاف امتیازات آنقدر کم هست که جالوروسی با چند برد دوباره بتواند در کورس قرار بگیرد اما آنها به نوعی نباید به قهرمانی فکر کنند. پس کسب سهمیه باید هدف اول شاگردان اوزه بیو دی فرانچسکو باشد و برای رسیدن به این مهم، بازی شش امتیازی با اینتر بسیاری حیاتی است. به خصوص که اسپالتی هم رم را مثل کف دستش می شناسد و این موضوع را در بازی رفت هم نشان داد هرچند اگر در آن مسابقه تیرک دروازه با گرگ ها سرناسازگاری نمی گذاشت، آنها به کمتر از برد نمی رسیدند. اکنون اما فرصت مناسبی است تا آنها هم انتقام بازی رفت را بگیرند، هم از رقیب مستقیمشان امتیاز بگیرد  و هم سال 2018 را با اقتدار آغاز کند.
در حاشیه
دی آمبروزیو به احتمال فراوان این بازی را هم به دلیل مصدومیت از دست می دهد. در آن طرف اما مهمان هیچ غایب سرشناسی ندارد.
اینتر در 22 بازی قبلی خود در سری A، تنها دو شکست را تجربه کرده و در سه تقابل اخیر این دو تیم هم حداقل دو گل رد و بدل شده است.
ترکیب احتمالی
اینتر
سمیر هندانوویچ، ژوائو کانسلو، اشکرینیار، میراندا، داویده سانتون، گالیاردینی، وچینو، آنتونیو کاندروا، ایوان پریشیچ و مائورو ایکاردی
رم
آلیسون، الساندرو فلورنزی، فدریکو فازیو، کاستاس مانولاس، الکساندر کولاروف، دنیله ده روسی، کوین استروتمان، راجا ناینگولان، دیگو پروتی، استفان ال شراوی و ادین ژکوبر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.