b_Newsبا علی دایی و عابدزاده رفاقت ویژه ای دارم/ هیچ برچسب سیاسی به دایی نخورده

غلامرضا محمدی: قراردادی نداشتم که برکنار شوم، لفظ اخراج دور از اخلاق بود

b_News به خاطر عشقم به کشتی از سرمربیگری بزرگسالان به نوجوانان آمدم
تاریخ: 1396/11/03
زمان: 22: 28
نوع: گفتگو
غلامرضا محمدی را می توان یک عاشق کشتی دانست. کسی که سابقه سرمربیگری تیم ملی بزرگسالان را دارد اما قبول کرده سرمربی تیم نوجوانان باشد.

حامد جیرودی/ غلامرضا محمدی را می توان یک عاشق کشتی دانست. کسی که سابقه سرمربیگری تیم ملی بزرگسالان کشتی آزاد را در کارنامه خود دارد اما با این  حال قبول کرده سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان باشد و از سال گذشته این مسئولیت را بر عهده دارد. او که کارش با بیمه رازی به پایان رسیده، حالا به فکر ساختن شاگردانی جدید در تیم ملی نوجوانان است اما از برخوردهایی که در این چند وقت با او شده، گلایه دارد و صحبت های جالبی را در گفت و گوی خود با «گل» مطرح کرده است.

 

شما کارتان با بیمه رازی به پایان رسید اما در سمت خود در تیم نوجوانان ابقاء شدید. حالا برنامه تان چیست؟

همان طور که گفتید باید برنامه های مان را برای تیم ملی نوجوانان آغاز کنیم. از اواخر هفته رقابت های انتخابی تیم ملی برگزار می شود و اواخر بهمن ماه هم اردوی 10 روزه ای را برگزار می کنیم تا بعد از آن در اسفند ماه در جام یادگار امام (ره) که مهم هم هست شرکت کنیم. تفاوتی که شرایط تیم ما نسبت به گذشته دارد این است که مسابقات آسیایی و جهانی دو ماه زودتر نسبت به سال 2017 برگزار می شود. ما مسابقات آسیایی را اواخر تیرماه برگزار کردیم اما امسال باید اردیبهشت ماه مسابقات آسیایی را برگزار کنیم.

 

به موفقیت امیدوار هستید؟

بله اما باید به این نکته توجه داشت که زمان مان خیلی کم است. ما مسابقات آسیایی را در تاشکند و مسابقات جهانی را در کرواسی داریم. ضمن اینکه در سال 2018 المپیک نوجوانان هم در پنج وزن برگزار می شود و هر کشوری در دو وزن می تواند سهمیه بگیرد. برای همین کارمان سخت است و هیچ چیزی را هم نمی شود پیش بینی کرد. به خصوص در کشتی که ورزشی رکوردی نیست و هر سال همه چیز آن تغییر می کند.

 

اتفاقی که برای شما در این چند وقت افتاد، جدایی تان از بیمه رازی بعد از مسابقات جام باشگاه های جهان بود اما هیچ حرفی درباره آن نزدید؟!

احساس کردم که سکوت کنم بهتر است اما به این نتیجه رسیدم که حرف نزنم. البته خیلی حرف ها در دلم داشتم اما گفتم که سکوت کنم.

 

اما کارنامه شما به عنوان یک مربی موفق در کشتی مشخص است؟

محبت دارید اما من باید به این موضوع اشاره کنم که شرایط خاصی برایم وجود داشت. من قبل از هر چیز به علاقه ام به کشتی فکر می کنم. من کارهایی را انجام داده ام که کسی تا به حال نکرده است. من سرمربی تیم ملی بزرگسالان بودم اما به خاطر عشقی که به کشتی دارم، حالا در تیم ملی نوجوانان کار می کنم. آدم از یک چیزهایی در زندگی اش می گذرد به خاطر چیزهایی که برایش با ارزش و مقدس است. من با جان و دلم مربیگری نوجوانان را قبول کردم و باید به این نکته هم توجه داشت که فقط بحث نتیجه گیری در نوجوانان ملاک نیست و ما می خواهیم ک هاین بچه ها خوب کشتی گرفتن را یاد بگیرند. راه رفتن در مسیر درست سختی هایی هم دارد. یکی از مشکلات این بچه ها درس شان است که باید به آن برسند و درگیر تحصیل و امتحانات هم هستند که کار ما را هم سخت می کند.

 

با آمدن محسن کاوه به جای خودتان در بیمه رازی که مشکلی ندارید؟

این یک موضوع عادی در مربیگری باشگاهی است و هر آمدنی یک رفتنی هم دارد اما یک چیزی که من را متعجب کرد این بود که سرپرست تیم گفته است که ما غلامرضا محمدی را برکنار کردیم. من این حرف را اصلا دوست نداشتم. من اصلا دیگر قراردادی با بیمه رازی نداشتم که بخواهم برکنار شوم. ما باید برای تمدید قرارداد صحبت می کردیم و باید می دیدیم به توافق می رسیدیم یا نه. من در کشتی بالا و پایین های زیادی را دیده ام. آرزویم مربیگری در المپیک بود که به آن نرسیدم. این که بزرگ تر از کار در یک تیم باشگاهی است. ما نباید اخلاق را ببازیم. من در بیمه رازی روزهای خوبی را سپری کردم و از همه هم تشکر کردم و معتقدم وقتی یک جایی آمده در کشتی سرمایه گذاری کرده، باید از آن حمایت کرد اما این برخوردها هم صحیح نیست و اخلاق و منش پهلوانی را زیر سوال می برد. در مورد کادرفنی جدید هم برای شان آرزوی موفقیت دارم.

 

درباره حضور مجدد رسول خادم در تیم ملی کشتی به عنوان مسئول فنی چه نظری دارید؟

به نظر من کار خیلی سخت است. خادم آدم توانمندی است اما مشغله مدیریتی هم دارد و باید کمک اش کرد. فدراسیون در حال حاضر در رشته های مختلفی فعالیت می کند و خیلی کار سنگین است.

 

از ملاقات تان با علی دایی برای مان بگویید.

رفتیم همدیگر را دیدیم. رفیقیم دیگر!

 

بله ولی گویا دوستی تان از گذشته است.

درست می گویید. من با خیلی از فوتبالیست ها ارتباط دارم به خصوص علی دایی و احمدرضا عابدزاده که دوستی مان عادی نیست و خیلی صمیمانه است و برایم خیلی ارزش دارند. این اسطوره ها انسان های بزرگی هستند.

 

کار دایی در جمع آوری کمک های مردمی در زلزله کرمانشاه هم خیلی بازتاب داشت.

بله واقعا بی نظیر بود. از ته دل می گویم.  وقتی به کارهای این مرد بزرگ فکر می کنم، مو به تنم سیخ می شود. یک انسان و یک ورزشکار بزرگ که هیچ برچسب سیاسی به او نخورده و یک انسان ازاده است که به دوستی با او افتخار می کنم.

 

با محمد بنا هم دوستی ویژه ای دارید.

محمد آقا مرد جادوانه ورزش ایران است. نتایجی که او در المپیک 2012 لندن گرفت، بی نظیر بود و او یکی از کسانی است که بزرگ ترین خدمت را به کشتی و کشتی فرنگی کرده است و نامش هم ماندگار شده. من  و محمد آقا بعد از المپیک 2008 پکن به تیم ملی آمدیم و هم با هم به نوعی رقابت می کردیم و هم بسیار رفاقت داشتیم و من او را از جان دلم دوست دارم.

 

خانه شماره دو کشتی هم که به نام بنا شد.

این یکی از کارهای ارشمندی بود که فدراسیون کشتی انجام داد و به نظرم محمد آقا لیاقت این را داشت ک هخانه کشتی به نامش شود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.