b_Newsسرمربی تیم ملی والیبال زنگ خطر را برای ستاره ها و قدیمی تر ها به صدا درآورد

کولاکوویچ: شرایط امسال فرق دارد و بیشتر از جوان ترها استفاده می کنم!

b_News معلوم نیست عادل برگردد یا نه/ محمودی سیگنالی برای بازگشت نداده
تاریخ: 1396/11/03
زمان: 14: 17
نوع: گزارش
دوشنبه صبح نوبت نشست خبری کولاکوویچ بود تا اهالی رسانه بعد از پنج ماه فرصت صحبت با او را پیدا کنند.

هدیه خطیبی/ ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال چند روزی است با پایان مرخصی اش به ایران آمده و خیلی فشرده برنامه هایی را که برایش چیده اند، یک به یک اجرا می کند. دوشنبه صبح نوبت نشست خبری او بود تا اهالی رسانه بعد از پنج ماه فرصت صحبت با او را پیدا کنند.

مثل دفعه قبل رضا چلنگر مترجم او بود و دست راستش امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی نشسته بود. از بین تمام جملات ایگور شاید دو جمله از همه مهم تر بود؛ اینکه گفت:«اینکه من بخواهم با هر بازیکنی شخصا درباره آمدن یا نیامدنش به تیم ملی صحبت کنم، اقدام خطرناکی است.» و اینکه او در جایی دیگری عنوان داشت:«شرایط امسال فرق دارد و بیشتر از جوان ترها استفاده می کنم.» جمله دوم ایگور نوعی زنگ خطر و هشدار برای ستاره های قدیمی و یا بازیکنانی است که اخیرا برای پوشیدن پیراهن تیم ملی ناز می کنند !

صحبت هایی را که پیش زمینه این دو جمله بود، در ادامه می خوانید.

 

نوبت به جوان ترها در تیم ملی می رسد

ایگور معتقد بود برای لیگ جهانی دو تیم ملی نیاز داریم:«اولین مسابقه ما در فرانسه و آرژانتین است و سپس در روسیه و آمریکا و تهران خواهد بود. اگر به مسابقات جهانی برویم، عملا ۱۹ مسابقه خواهیم داشت که خستگی زیادی برای بازیکنان در پی دارد و باید برنامه ریزی کنیم. در لیگ جهانی نیاز داریم از دو تیم استفاده کنیم و کار را ادامه دهیم. سال گذشته قرار بود از جوانان استفاده کنیم اما به دلیل فشرده بودن برنامه  آن رده سنی نتوانستیم از آنها استفاده کنیم اما امسال شرایط فرق خواهد داشت و‌ می‌توانیم از آنها استفاده کنیم.»

 

با سه ماه نبودن، چیزی از دست نرفته

او همچنین در پاسخ به سوال «گل» درباره اینکه ماه هایی که در ایران نیست، چه می کند و آیا پیگیر والیبال ایران است یا خیر، توضیح داد:«من بعد از جام جهانی در ژاپن از مرخصی قانونی خودم استفاده کردم، اما دستیاران و آنالیزورهای من لیگ ایران را بررسی و برای من ارسال کردند و به همین دلیل شناخت و اطلاعات خوبی دارم. وقتی به ایران آمدم، با همه مربیان در لیگ ارتباط برقرار کردم و تنها مربیان کاشان، گنبد و ساری باقی مانده اند. آنالیز پرمحتوایی را به دست آوردم و در مورد لژیونرها هم اطلاعات خوبی دارم. درست است که سه ماه در ایران نبودم، اما شناخت و اطلاعات زیادی دارم.»

 

مشخص نیست عادل برگردد یا نه

کولاکوویچ همچنین درباره عادل غلامی که از تیم ملی اخراج شده بود، عنوان داشت:«من شخصا وقتی این تصمیم را درباره عادل غلامی گرفتم، خیلی متاثر بودم. او یک بازیکن باکیفیت است که در یک لحظه اشتباه بزرگی مرتکب شد. روز بعد از آن اتفاق گفت و گویی با غلامی داشتم که او اصول من را پذیرفت. دوره تنبیه انضباطی عادل غلامی به پایان رسیده است اما مشخص نیست که قطعا او به تیم ملی دعوت شود. در این دوره برنامه ما روی بازیکنان جوان است و باید دید که غلامی می تواند در رقابت با آنها خوب عمل کند یا خیر.»

 

شهرام راغب به بازگشت نیست

سرمربی تیم ملی والیبال همچنین درباره شهرام محمودی که تصمیم گرفته بود یک سال استراحت کند و حالا این دوران به اتمام رسیده، گفت:«او خودش تصمیم گرفت از تیم ملی جدا شود. بعد از آن من هیچ سیگنالی را از این بازیکن دریافت نکردم که می خواهد به تیم ملی برگردد. او مشکلی داشت و به ما اعلام کرد که به خاطر این مشکل نمی تواند در تیم ملی باشد. کیفیت او مورد نیاز تیم ملی است؛ اما من دوست ندارم بازیکنی را به تیم ملی بیاورم که برخلاف میل قلبی اش آنجا حضور داشته باشد. با این حال محمودی صادقانه گفت که نمی تواند تمام توانش را برای تیم ملی بگذارد. از سوی دیگر این اقدام خطرناک است که من قرار باشد برای هر بازیکنی شخصا صحبت کنم.» در اینجا حتی موضوع شهرام محمودی با مهدی رحمتی که برای همیشه از تیم ملی فوتبال کنار گذاشته شد، در یک قیاس قرار گرفت که کولاکوویچ درخواست محترمانه و مشکل داشتن محمودی را در پاسخ آورد.

 

چالش لیستی که نباید منتشر می شد

این مربی صربستانی همچنین درباره چالشی که در تابستان ایجاد شد صحبت کرد. او که از انتشار لیست 40 نفره تیم ملی برای روادید آمریکا در تعجب بود، درباره اینکه آیا این لیست باعث بی انگیزگی سایر والیبالیست ها نمی شود، توضیح داد:«برای سفر به آمریکا شرایط پیچیده است و سفارت این کشور می گفت باید لیست نهایی خود را به ما بدهید. ما اصلا نمی دانستیم که نفرات سال گذشته ما امسال هم حضور دارند یا خیر. به همین دلیل شاید خیلی از نفرات مستعد والیبال ایران در آن لیست قرار نگرفتند. فدراسیون والیبال در تماس با فدراسیون آمریکا است تا اگر بتوانیم، نام چند نفر را به آن لیست اضافه کنیم. با این حال شما می دانید که شرایط چقدر از نظر سیاسی سخت است. من نمی دانم این لیست چطور در رسانه ها منتشر شده است.»

 

آمدن همسر ایگور منتفی شد!

در حالی که شنیده می شد و حتی بارها رسما هم اعلام شد که همسر کولاکوویچ برای سرمربیگری تیم ملی هندبال به ایران آید او همه چیز را رد کرد! کولاکوویچ عنوان داشت:«همسرم در صربستان شاغل است و به کار مربیگری اش می پردازد. هیچ صحبتی مبنی بر حضور او در ایران برای سرمربیگری تیم ملی هندبال بانوان وجود نداشته است.»

اما چندی پیش میترا نوری نایب رییس فدراسیون هندبال هم به «گل» از آمدن همسر کولاکوویچ و برخی توافقات در این زمینه خبر داده بود!

او درباره سیچلو و اینکه آیا از او در کادر فنی استفاده می کند یا خیر هم ترجیح داد حرفی نزند و بهانه بیاورد که پاسخ این سوال در حیطه وظایف او نیست!

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.