b_Newsریزگردها باعث مریضی بچه ها شده / اشکانی ۵ تیم ملی ساخته است

محمدعلی گرایی: خادم به فکر فرنگی هم هست !

تاریخ: 1396/11/05
زمان: 18: 25
نوع: گفتگو
یکی از ملی پوشان ایران در جام تختی، محمدعلی گرایی است که در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ پاریس و در وزن ۷۱ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

حامد جیرودی/ تیم ملی کشتی فرنگی این روزها در ماهشهر به سر می برد تا در مسابقات بین‌المللی جام تختی که پنجم و ششم بهمن در این شهر برگزار می شود، شرکت کند. یکی از ملی پوشان ایران در این رقابت ها، محمدعلی گرایی است که در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ پاریس و در وزن ۷۱ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت اما در این مسابقات، قرار است در وزن ۷۷ کیلوگرم به روی تشک برود. البته این فرنگی کار شیرازی در گفت‌وگویی که با «گل» داشت، از شرایط آب و هوایی ماهشهر که گرد و غبار در آنجا نیز وجود دارد، ابراز نارضایتی کرد.

 

از اردوی تیم ملی چه خبر؟

سلامتی، خدا را شکر تمرینات مان را دنبال می کنیم. البته اگر این شرایط آب و هوایی اجازه دهد!

 

در ماهشهر هم گرد و غبار وجود دارد؟

بله در اینجا هم هوا آلوده است و ریزگردها وجود دارد و بچه ها مریض شده اند و خورد و خوراک مناسب نیست.

 

پس ماهشهر شرایط مناسبی برای میزبانی جام تختی ندارد.

میزبانی که معمولی است و ای کاش که شرایط بهتری وجود داشت. ما زودتر از تیم های دیگر به اینجا آمدیم و بچه ها خیلی اذیت شدند.

 

از لحاظ فنی در چه شرایطی هستید؟

خدا را شکر از لحاظ فنی که خوب هستیم. همه بچه ها انگیزه بالایی دارند تا کشتی های خوبی بگیرند تا بتوانیم در رنکینگ اتحادیه جهانی، در رده های بالاتری قرار بگیریم.

 

پس بین‌المللی شدن جام تختی به شما انگیزه داده؟

بله به هر حال همه تیم ها با کشتی گیران تراز اول خودشان به این مسابقات می آیند و همین که برد و باخت ها در آینده تاثیرگذار خواهد بود، خیلی شرایط را متفاوت از گذشته کرده است.

 

تو در این مسابقات تغییر وزن داده ای؟

بله من قبلا ۷۱ کیلو بودم و حالا به ۷۲ آمده ام اما در این مسابقات در وزن ۷۷ کیلوگرم کشتی می گیرم.

 

یعنی بعد از مسابقات دوباره به ۷۲ کیلوگرم بر می گردی؟

بله، چون در ۷۲ کیلوگرم راحت تر هستم.

 

تو سابقه کسب مدال نقره جام تختی را داری، فکر می کنی این بار بتوانی قهرمان شوی؟

من در سال ۹۳ که نایب قهرمان شدم، جوان تر بودم و برای اولین سال بود که در رده سنی بزرگسالان کشتی می گرفتم. ضمن اینکه در سال بعد هم قهرمان جام تختی شدم. با این حال، در این دوره کار سخت تر است و امیدوارم باز هم نتیجه خوبی بگیرم.

 

اما تو در مسابقات جهانی پاریس برنز گرفتی و حالا همه روی تو به عنوان یک کشتی گیر جهانی حساب می کنند.

جهانی فرانسه دیگر تمام شده است و ما باید به آینده نگاه کنیم. اینجا هم ما کشتی خودمان را می گیریم و امیدواریم با کمک خدا، به موفقیت برسیم.

 

حریفانت در این مسابقات چه کسانی هستند؟

چهار، پنج نفر هستند. حسن علی اف آذربایجانی و یک کشتی گیر کوبایی نفرات خوبی هستند.

 

شرایط تیم ملی با مربیگری علی اشکانی در این مدت را چطور دیده ای؟

در این یک سال و خرده ای که علی آقا هدایت تیم ملی را بر عهده دارند، تیم ملی در وضعیت خوبی قرار گرفته است. ما در حال حاضر پنج تیم ملی داریم و آقای اشکانی برای مسابقات قهرمانی آسیا، بازی های کشورهای اسلامی، ایندورگیم، جام جهانی و مسابقات جهانی، نفرات مختلفی را اعزام کرده و هر تیم با تیم دیگر فرق داشته و نشان می دهد که دست او باز است. تیم ملی در این مدت، پوست اندازی خوبی داشته و جوان های با انگیزه ای در اردوها حضور دارند.

 

ما بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا را هم در پیش داریم. فکر می کنی در آن مسابقات بتوانی یک مدال خوشرنگ به دست بیاوری؟

ان شاءا... که هر چه خیر باشد، همان خواهد شد. اول از همه باید در مسابقات انتخابی اول شوم تا بعد ببینیم که خدا چه می خواهد. البته مدال گرفتن آرزوی هر ورزشکاری است و من هم امیدوارم به آن برسم.

 

تغییر قوانین کشتی فرنگی شرایط را چطور کرده است؟

تغییر قوانین که فکر می کنم به نفع بچه های ما شده است. مخصوصا قانون خاک که ما در آن تبحر داریم و فدراسیون ما هم اصرار زیادی داشت تا قوانین تغییر کند.

 

پس خادم به فکر کشتی فرنگی هم هست؟

بله آقای خادم زحمات زیادی کشیده و این که ایشان آزادکار هستند، نباید تصور شود که به فکر فرنگی نیستند. ایشان همه تلاش شان را برای موفقیت تیم ملی انجام می دهند.

 

احد پازاج هم که مدیر فنی تیم های ملی امید و بزرگسالان شده است.

بله آقای پازاج هم آمده اند و امیدوارم که از تجربیات ایشان هم استفاده کنیم و  مطمئن باشید که ما صددر صد بهتر از پارسال نتیجه می گیریم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.