b_Newsهندبال با پنجمی از آسیا خداحافظی کرد

چند صباحی در اغما!

تاریخ: 1396/11/07
زمان: 14: 05
نوع: گزارش
هجدهمین دوره رقابت‌هاى هندبال قهرمانی مردان آسیا تلخ تر از تلخ برای هندبال ایران به خط پایان رسید.

سامیار چایچی/ هجدهمین دوره رقابت‌هاى هندبال قهرمانی مردان آسیا تلخ تر از تلخ برای هندبال ایران به خط پایان رسید.

تیم ملی هندبال ایران در مرحله سوم مسابقات برای کسب رتبه پنجم و ششمی در برابر ژاپن قرار گرفت و با نتیجه 33 بر 28 پیروز شد تا تیمی که مدعی قهرمانی و صعود به رقابت های جهانی بود، فقط یک عنوان پنجمی روی دستش بماند.

این تیم در حالی با کسب 4 برد و دو شکست و رتبه پنجمی به کار خود در رقابت های هندبال قهرمانی آسیا پایان داد و از کسب سهیمه رقابت های جهانی در  آلمان باز ماند که طلایی ترین نسل تاریخ خود را با بیشترین تعداد لژیونر های اروپایی در اختیار دارد.بازیکنانی که هر کدام در تیم های باشگاهی خود تعیین کننده هستند اما دربرابر هندبالیست های عربستان و کره جنوبی زانو زدند تا فرصت جهانی شدن دوباره هندبال از دست برود.

هندبال ایران حالا فقط  هشت ماه فرصت دارد تا با فراموش کردن این کابوس، برای بازی های آسیایی جاکارتا آماده شود و سودای یکی از سکوهای سه گانه را داشته باشد.البته قرارداد بروت ماچک تا پایان قهرمانی آسیا بوده و باید دید فدراسیون چه تصمیمی برای آینده همکاری با او می گیرد ؟! اگر مهم ترین ضعف تیم ایران آماده سازی کوتاه مدت برای این میدان بزرگ و سخت بود حالا وقت آن است که با درس تجربه از این ناکامی، استارت آماده سازی برای رقابت بعدی را زود تر از قبل بزنیم.البته اگر ستاره های تیم ملی برای پیوستن به تیم دوباره شرط و شروط نگذارند !

البته این امر طبیعی است که هندبال مدتی در حال اغما به سر ببرد تا بعد از آن دوباره خود را پیدا کند.به هر حال ادعاهای سر به فلک کشیده برخی بازیکنان به یک پست اینستاگرامی شرمنده مردم شدیم، ختم شد !

به نظر می رسد فدراسیون هندبال می تواند با ترتیب دادن نشست خبری بیشتر درباره نتایج بدست آمده شفاف سازی کند و از سنت دوری از رسانه ها از دست بردارد چرا که برای تیم ملی پیش از رفتن به چنین میدان بزرگی هم نشست خبری برگزار نشد !

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.