b_Newsاگر همه کشتی گیران صددرصد آماده باشند که دفرمه می شوند/ شاهدم خادم دغدغه اش کشتی فرنگی است

احد پازاج: ما همه یکی هستیم و محمد بنا و من ندارد

تاریخ: 1396/11/09
زمان: 14: 21
نوع: خبر
قهرمانی کشتی فرنگی در جام تختی باعث شد سراغ احد پازاج برویم و درباره این مسابقات گفت و گو کنیم.

حامد جیرودی/ مسابقات بین المللی جام تختی در حالی در ماهشهر برگزار شد که تیم ملی کشتی فرنگی ایران با کسب 12 مدال رنگارنگ به مقام قهرمانی این رقابت ها دست یافت. این موضوع باعث شد تا به سراغ احد پازاج مدیر فنی تیم های امید و بزرگسالان کشتی فرنگی برویم و در خصوص این رقابت ها با وی صحبت کنیم. پازاج در گفت و گویی که با «گل» داشت، ابراز امیدواری کرد که تیم ملی در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا به مقام خوبی دست پیدا کند.

 

مسابقات این دوره جام تختی را چطور دیدید؟

این دوره از مسابقات شرایط خاص خودش را داشت و اتحادیه جهانی به خاطر قوانین جدیدی که وضع کرده است، این مسابقات را در رنکینگ خودش قرار داده بود و باعث شد که این رقابت ها حائز اهمیت شود. کشورهای مهمی با تمامی نفرات خود در این مسابقات شرکت کرده بودند. تیم ما هم با 50 درصد از تیم اصلی و 50 درصد از کشتی گیران جوان در جام تختی شرکت کرده بود که خوشبختانه توانستیم در همه اوزان صاحب مدال شویم که این موضوع جای امیدواری دارد. همانطور که گفتم تیم های خوبی شرکت داشتند. ترکیه، قزاقستان و قرقیزستان با نفرات کامل خودشان شرکت کرده بودند و از تیم ما هم کشتی گیرانی مانند سیدمصطفی صالحی زاده، سعید عبدولی و حسین نوری حضور نداشتند اما کشتی هایی که گرفته شد، قابل توجه بود.

 

یک موردی که حس می شد این بود که به نظر می رسید تعدادی از کشتی گیران ما در وقت دوم کشتی از لحاظ نفس دچار مشکل می شدند. علت خاصی داشت؟

نه چنین موضوعی نیست. اگر بخواهم به صورت تخصصی صحبت کنم که طول می کشد اما به طور خلاصه باید بگویم خیلی از کشتی گیران ما کشتی های خوبی گرفتند و این بحث های حاشیه ای است که مطرح می شود. محمدعلی گرایی، بهنام مهدی زاده، پژمان پشتام و... کشتی های خوبی گرفتند و از لحاظ نفس مشکلی نداشتند. ضمن این که شما باید به این موضوع نگاه کنید که این مسابقات، به نوعی تدارکات تیم ملی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا، جام جهانی و بازی های آسیایی محسوب می شود. اگر همه کشتی گیران ما بخواهند صددرصد آماده باشند که دفرمه می شوند.

 

روسیه چرا نیامده بود؟

روسیه درگیر مسابقات خودش بود اما افتخار بزرگ این است که اتحادیه جهانی این مسابقات را وارد رنکینگ خودش کرده و اگر روسیه هم می خواهد در شرایط خوبی قرار داشته باشد، باید امتیازات لازم را در این گونه از مسابقات به دست آورد.

 

پس به نظر می رسد که از عملکرد علی اشکانی سرمربی تیم ملی راضی هستید.

بله آقای اشکانی خیلی خوب کار می کند. شما بیایید ترکیه را ببینید که با چه نفراتی آمده بود و بعد با تیم ما مقایسه کنید. آقای اشکانی جوانگرایی کرد و دست به ریسک زد و دارد پشتوانه سازی می کند.

 

نکته ای که وجود دارد این است که همه از جمله اشکانی و جمشید خیرآبادی که سرمربی تیم امید شده، متفق القول هستند که حضور شما به عنوان مدیر فنی تیم امید و بزرگسالان موثر بوده است.

دوستان که محبت دارند. من کمک این عزیزان هستم و ان شاءا... کشتی فرنگی باز هم به روزهای اوج خود برمی گردد و بهتر می شود و ما هم به عنوان یار و رفیق در خدمت این دوستان هستیم.

 

محمد بنا هم در این مدت حمایت زیادی را از تیم ملی انجام داده است.

ما همه یکی هستیم و محمد بنا و من ندارد. همه برای موفقیت کشتی فرنگی ایران تلاش می کنیم. شاید گاهی اتفاق هایی بیفتد اما مهم این است که هدف همه ما پیروزی تیم ملی است.

 

در این مدت گاهی بحث بازگشت کشتی گیرانی مانند حمید سوریان، قاسم رضایی و امید نوروزی هم به تیم ملی مطرح شده است. در این خصوص چه نظری دارید؟

درهای تیم ملی به روی همه باز است و ما از حضور همه کشتی گیران نام آور استقبال می کنیم. این ها سرمایه های ما هستند و ما می توانیم از وجودشان استفاده کنیم.

 

با این شرایط چقدر به موفقیت تیم ملی و کسب مدال های رنگارنگ در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا امیدوار هستید؟

ما داریم تلاش خودمان را می کنیم و من به آینده روشن بسیار امیدوار هستم و فکر می کنم که می توانیم به موفقیت برسیم.

 

نقش رسول خادم رییس فدراسیون کشتی در این موفقیت ها چقدر است؟

من خودم شاهد هستم که رسول خادم دغدغه اش کشتی فرنگی است و بیشتر از کشتی آزاد، به فرنگی فکر می کند. او رییس فدراسیون است و طبعا دوست دارد که تیم های زیر مجموعه اش نتیجه بگیرند و برای همین برایش آزاد و فرنگی فرقی نمی کند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.