b_Newsمی خواهم با یک فیلم خیلی خوب به سینما برگردم!/ بهتر از شهربانو در دنیا نداریم

سهیلا منصوریان: چون از مشت و لگد نمی ترسم دروازه بان فوتسال شدم!

تاریخ: 1396/11/11
زمان: 12: 54
نوع: گفتگو
سهیلا منصوریان از آن دست افرادی است که اغلب روزهایش شلوغ است و دست در همه کاری دارد...

نگار رشیدی/ سهیلا منصوریان از آن دست افرادی است که اغلب روزهایش شلوغ است و دست در همه کاری دارد. او که همراه الهه برای دومین بار راه لیگ چین را در پیش گرفت، بعد از بازگشت به ایران در مسابقه فوتسال هنرمندان شرکت کرد، آخر هفته گذشته را به شیراز رفت تا در اکران مردمی حضور داشته باشد و اوایل اسفند هم به عنوان کاپیتان تیم ملی در جام صلح و دوستی شرکت می کند.

او در گفت و گویی که با «گل» داشت، از پیشنهادات سینمایی اش و ماندن علی نژاد در راس ووشو هم صحبت کرد.

 

شما در حالی برای دومین سال متوالی به لیگ چین رفتید که امسال اهمیت مسابقات شما دوچندان شده.

بله همین طور است. همانطور که قبلا هم گفته ام حضور در لیگ چین می تواند کمک بسیار زیادی به ما بکند. ما امسال از تیم شین که سال گذشته قهرمان شده بود پیشنهاد داشتیم اما خواستیم دوباره در چانگ چونگ که نایب قهرمان شد بازی کنیم تا رقبای مان را مقابل خود ببینیم نه اینکه کنارشان باشیم. جدا از اینکه در این لیگ تامین مالی می شویم، دید آسیایی داریم و به همین خاطر مسابقات مان هم اهمیت بسیار زیادی دارد.

 

البته دیگر الان چینی ها مثل قبل برای ووشوکاران ایران گربه سیاه نیستند.

بله بازی های ما و چینی ها خیلی به هم نزدیک شده است. الان دیگر این چینی ها هستند که می خواهند از ما یاد بگیرند. درست است آنها تکنیک های به روز دارند ولی شجاعت ما را ندارند. بودن ما در چین هم به آنها کمک می کند و هم باعث می شود ما نهایت استفاده را ببریم تا بتوانیم بهترین باشیم.

 

در این مسیر مصدومیت هم هست که سراغ تو نیز آمد.

متاسفانه من در آن بازی که خیلی نزدیک هم بود مصدوم شدم. در آن بازی راند یک را حریفم برد، راند 2 را من بردم و راند 3 هم به نفع من بود اما زمانی که خواستم حریفم را پایین بیندازم دستم هم با او کشیده شد و کتفم درآمد. بعد از این اتفاق سریع من را به بیمارستان بردند و کتفم را جا انداختند. این مصدومیت باعث شد آن بازی را نبرم اما در دور برگشت حتما پیروز می شوم. 

 

امسال همراه شما کیمیا شوشتری هم به چین آمد. فکر می کنی در سال های آینده تعداد ایرانی های لیگ چین بیشتر شود؟

قطعا در سال های آینده نماینده های بیشتری در لیگ چین خواهیم داشتیم. متاسفانه در لیگ ایران به بازیکنان نمی رسند، مسابقات پخش تلویزیونی ندارد و ورزشگاه هم پر نمی شود. اگر مسابقات پخش شود اسپانسرها هم استقبال می کنند. قراردادها در ایران واقعا کم است و با وجود اینکه شاید بیشتر از آقایان هم تمرین کنیم اما قرارداد کمتری داریم. اما در چین قرارداد خانم ها و آقایان یکسان است.

 

البته شهربانو را همین امسال با خود به چین می برید.

ان شاءا...، شهربانو یکسری درگیری و کارهای عقب افتاده داشت که باید انجام شان می داد. اما ان شاءا... از دور بعدی همراه مان خواهد بود. باشگاه واقعا شهربانو را می خواست چون ووشوکار 60 کیلوی خوب نداشتند و از شهربانو بهتر هم در دنیا وجود ندارد. شهربانو جزو کسانی است که حضورش در لیگ چین هم به تیم کمک می کند و هم کشور.

 

با شهربانو امسال عنوان قهرمانی را به دست می آورید؟

ان شاءا...، هرچند تا همین جا هم برای اولین بار چانگ چونگ عنوان قهرمانی نیم فصل را گرفت. هرچند باشگاه شین  گفته بود  حتی اگر خواهران منصوریان در چانگ چونگ نبودند ما قهرمان نمی شدیم.

 

راستی به ایران که آمدی، لباس فوتسال پوشیدی. کمی از مسابقه فوتسال هنرمندان بگو.

من از بچگی علاقه زیادی به فوتسال داشتم. بعد از صفر تا سکو هم یک جورهایی دیگر جزو هنرمندان شدیم و وقتی پیشنهاد بازی در این مسابقه به ما رسید قبول کردیم. این مسابقه برای شهدای سانچی برگزار شد که بهترین های کشور در این حادثه از بین ما رفتند.

 

تو هم که دروازه بان بودی. چند تا گل خوردی؟

البته پست اصلی من مهاجم است و دروازه بان یک نفر دیگر بود. چون ورزشکاران هم از بس مشت و پا خوردند از چیزی نمی ترسند، من قبول کردم که دروازه بایستم (خنده). دروازه بان اول یک گل خورد و من هم یک گل خوردم اما جبران کردیم و با سه گلی که شهربانو زد 5_ 2 بازی را بردیم.

 

بعید نیست در آینده شما را در فوتسال هم ببینیم.

ما که علاقه زیادی داریم. از طرفی چون از نظر آمادگی جسمانی هم شرایط خوبی داریم در ورزش های دیگر هم می توانیم موفق باشیم اما ووشو برای مان یک چیز دیگر است.

 

کمی هم از صفر تا سکو صحبت کنیم. فکر می کردی استقبال از مستند زندگی تان انقدر خوب باشد؟

واقعا نه. حتی برعکس من فکر می کردم زمانی که مردم این فیلم را ببینند دید منفی پیدا کنند اما خوشبختانه قضاوت غلطی داشتم و نگاه مردم بسیار خوب بود. ما الان هم آنچنان وضع مالی خوبی نداریم اما تا قبل از اینکه این فیلم ساخته شود همیشه طوری نشان می دادیم که ما جزو پولدارها هستیم. به همین خاطر خیلی نگران بودم که حتی هم تیمی ها و مربیانم بعد از دیدن این فیلم چه فکری درباره ما می کنند. در صورتی که مربی مان آمد و کلی گریه کرد و گفت چرا آن زمان شرایط تان را به ما نگفتید. در کل مردم خیلی به ما لطف دارند و من از این استقبال غافلگیر شدم.

 

تو بعد از صفر تا سکو پیشنهاد بازیگری داشتی. در این مدت پیشنهاد هیچ نقشی که وسوسه ات کند تا کنار ووشو بازی کنی نگرفتی؟

پیشنهاد که زیاد بود. حتی قبل از اینکه به لیگ چین بیایم یک نقش پیشنهاد شد و مدیربرنامه ام که فیلمنامه را خواند تاییدش کرد اما متاسفانه همزمان شد با آمدن مان به چین. چند کارگردان به من پیشنهاد داده اند و صحبت هایی شده اما قبول نکردیم. من دوست دارم اگر قرار است به سینما برگردم با یک فیلم خیلی خوب باشد.

 

به عنوان سوال آخر، نظرت درباره ماندن علی نژاد در فدراسیون چیست؟

او واقعا دلسوزانه کار می کند و وقتی شنیدم برای انتخابات کمیته ملی المپیک ثبت نام کرده واقعا ناراحت شدم. دوست داشتم پیش ما بماند که همین هم شد. راضی به ناراحت کردن شان نبودم اما وقتش رای نیاورد خیلی خوشحال شدم. او واقعا برای ما مثل پدر می ماند. هر وقت از چیزی ناراحت بودیم وقت می گذاشت تا مشکل بازیکن حل شود، حتی اگر مشکل غیر ورزشی بود. ما حسابی به او عادت کردیم.