b_Newsدوباره به بوندسلیگا برمی گردم/ مسوولان دلیل شکست هندبال در آسیا را بگویند

نوروزی نژاد: کنترل شرایط روحی تیم سخت بود

تاریخ: 1396/11/11
زمان: 13: 31
نوع: گفتگو
پویا نوروزی نژاد عضو تیم ملی هندبال است که بعد از پنجمی در آسیا و ناکامی در کسب سهمیه جهانی، می خواهد با پایان فصل به بوندسلیگا برگردد تا خاطرات تلخ را فراموش کند.

نگار رشیدی/ مسابقات قهرمانی آسیا برای تیم ملی هندبال تلخ تمام شد. برای تیمی که بیشتر بازیکنانش از یک لیگ معتبر آمده بودند و عنوان نسل طلایی هندبال را یدک می کشیدند، رتبه پنجمی راضی کننده نبود. آنها حتی از کسب سهمیه مسابقات جهانی هم دور ماندند تا در امیدوارکننده ترین نقطه، ناراحتی جای شادی جهانی شدن را بگیرد.

یکی از هندبالیست های تیم ملی در این مسابقات پویا نوروزی نژاد بود. هندبالیست جوانی که لژیونری اش را از لیگ اروپا آغاز کرد و در هر تیمی که بود خوش درخشید. او هم مانند سایر هم تیمی هایش با پایان مسابقات، راه لیگ خودش را در پیش گرفت تا با تمرکز روی مسابقات باشگاهی اش اتفاقات تلخ تیم ملی را به دست فراموشی بسپارد.

نوروزی نژاد که ابتدا در لیگ آلمان در تیم برگیشر بازی می کرد و بعد به کادتن شافهازن سوییس پیوست، برای فصل بعد دوباره راهی کشور ژرمن ها می شود تا در بالاترین سطح لیگ هندبال دست به توپ شود.

او در گفت و گو با «گل» ترجیح داد وارد مسایل فنی نشود و پاسخگویی به این موارد به مسوولان فدراسیون و کادر فنی واگذار کرد.

 

شکست برابر کره جنوبی میزبان، کار ایران را برای رسیدن به مسابقات جهانی تمام کرد.شرایط تیم بعد از این مسابقه قابل حدس است...

بله، واقعا شرایط تیم خوب نبود. همه بچه ها تمام تلاش شان را کردند و زحمت کشیدند تا تیم به جام جهانی برود اما وقتی این اتفاق نیفتاد جز ناراحتی نمی تواند جو دیگری حاکم باشد. اما چه می شود کرد؟ ورزش است و برد و باخت دارد. مهم این است که همه تیم تلاش شان را کردند و چیزی کم نگذاشتند.

 

اما با این وجود انتظارات از تیم طلایی هندبال فراتر بود. مقصر این نتیجه را می توان کادر فنی دانست؟

به نظر من در مورد این موضوع بهترین کسانی که می توانند صحبت کنند مسوولان فدراسیون هستند.

 

برخی ها معتقدند زمان کم آماده سازی باعث شد تیم پر ستاره ایران کم فروغ باشد.

قبول دارم که تیم ما نسبت به سال های قبل ستاره های زیادی دارند و بازیکنان خیلی باتجربه تر شده اند اما باید این را هم در نظر گرفت که برای اینکه از یک تیم نتیجه خیلی خوب انتظار داشته باشیم، در آن زمان خاص خیلی چیزها باید دست به دست هم بدهد که موفقیت حاصل شود اما متاسفانه نشد. مهم این بود که بچه ها از جان و دل مایه گذاشتند ولی متاسفانه اتفاقی بود که افتاد و ما هم شرمنده شدیم. این اتفاق پیش از هر کس خود ما را ناراحت کرد و بعد هم باعث شرمندگی شد که تیم به جام جهانی نرفت.

 

شما در حالی ژاپن را بردید که یک جورهایی نوشدارو بعد از مرگ سهراب بود.

درست است که ما بعد از شکست برابر کره از هدف خود دور ماندیم اما با این حال تلاش کردیم تا بازی با ژاپن را ببریم. شرایط روحی تیم در شرایط اینچنینی سخت کنترل می شود اما تیم تمام توانش را به کار گرفت تا با برد از زمین خارج شود.

 

بعد از آسیا هم که هرکس سراغ تیم باشگاهی اش رفت. شما چه مسابفه مهمی در پیش دارید؟

الان بیشتر مسابقات سوپرلیگ باقی مانده و دیگر فصل تمام می شود.

 

فصل دیگر هم با شافهازن می مانید؟

نه برای فصل آینده دوباره به آلمان برمی گردم و برای تیم گومرزباخ بازی می کنم. حتی قرارداد را هم امضا کردم و قرار است تا دو سال آینده در این تیم باشم.

 

چه شد تصمیم گرفتید دوباره تیم عوض کنید و به آلمان بروید؟

من از سه تیم آلمانی پیشنهاد داشتم، البته با تیم کادتن هم درباره قرارداد صحبت کردیم اما در نهایت تصمیم گرفتم به آلمان برگردم. چون جدا از شرایط قرارداد این نکته مهم است که آلمان حرفه ای ترین لیگ هندبال جهان را دارد و برایم خیلی اهمیت دارد که در بوندسلیگا توپ بزنم.

 

کمی از تیم جدیدتان بگویید.

این تیم از تیم های باسابقه و قدیمی هندبال آلمان است و همیشه هوادارهای خودش را دارد. همچنین بازیکنان بزرگ زیادی در این باشگاه بودند و هستند. امیدوارم که بتوانم در این تیم موفق باشم و به اهدافم برسم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.