b_Newsقول می دهم برای طلای آسیا هم بجنگم

سامان عزیزی: با حضور خیرآبادی، قرعه شانس به نام من هم افتاد

تاریخ: 1396/11/11
زمان: 14: 32
نوع: گفتگو
تیم ملی کشتی فرنگی در حالی به مقام قهرمانی جام تختی رسید که یکی از طلایی های ایران در این رقابت ها، سامان عزیزی در وزن 87 کیلوگرم بود.

حامد جیرودی/ تیم ملی کشتی فرنگی در حالی به مقام قهرمانی جام تختی رسید که یکی از طلایی های ایران در این رقابت ها، سامان عزیزی در وزن 87 کیلوگرم بود. این کشتی گیر کردستانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی، توانست با نتیجه پنج بر چهار، عظمت کاستابایف از قزاقستان را شکست دهد. عزیزی در نیمه نهایی چهار بر سه گیورگی کاتسانشویلی از گرجستان را از پیش رو برداشت و راهی فینال شد. او در فینال مقابل حسین موسولگوف از قزاقستان قرار گرفت که این مسابقه با نتیجه یک _ یک تمام شد اما با توجه به قانون کسب امتیاز آخر، سامان برنده این کشتی شد و به مدال طلا دست پیدا کرد. حالا نام این فرنگی کار 26 ساله در لیست نفرات دعوت شده برای مسابقات قهرمانی آسیا هم قرار دارد. این موضوع باعث شد تا به سراغ عزیزی برویم و با وی صحبت کنیم. وی در گفت و گویی که با «گل» داشت، ابراز امیدواری کرد که در مسابقات قهرمانی آسیا هم به مدال طلا برسد.

 

قهرمانی ات در جام تختی را تبریک می گوییم. رقابت ها چطور بود؟

از شما ممنونم. همان طور که خودتان شاهد بودید، مسابقات با کیفیت بسیار بالایی برگزار شد و به خاطر این که در رنکینگ اتحادیه جهانی قرار گرفته بود، تیم ها با نفرات اصلی خودشان شرکت کرده بودند و رقابت به حدی بود که در وزن ما نفر اول مسابقات جهانی پاریس در دور دوم حذف شد.

 

خودت فکر می کردی که در این مسابقات قهرمان شوی؟

بله من خیلی برای موفقیت در این مسابقات تلاش کرده بودم.من چند سال است که در اردوها هستم و برای این مسابقات هم خیلی تمرین کرده بودم. البته فکر می کردم با مهتان باشار از ترکیه که قهرمان جهان بود یا تارک عبدالسلاموف از بلغارستان که او هم قهرمان اروپا بود، کشتی بگیرم که هر دو حذف شدند.

 

حالا هم به اردوی تیم ملی برای مسابقات قهرمانی آسیا دعوت شده ای و به نظر می رسد که علی اشکانی سرمربی تیم ملی از کار تو راضی باشد.

بله فکر می کنم همین طور باشد. آقای اشکانی در جریان تمام کارها و برنامه های من قرار دارد و رابطه خوبی هم داریم.

 

حالا با طلایی که گرفتی، امیدوار هستی در مسابقات قهرمانی آسیا هم طلا بگیری؟

اردوهای ما که از یازدهم (امروز) شروع می شود و کارمان را برای مسابقات قهرمانی آسیا آغاز می کنیم. اگر در آن مسابقات هم فیکس بودم، قول می دهم که باز هم کشتی های خوبی بگیرم و به امید خدا به مدال طلا هم برسم.

 

وزن اصلی ات همین 87 کیلوگرم است؟

بله من در حال حاضر 88 کیلو وزن دارم و در وزن 87 کیلو مشکلی ندارم.

 

هدف اصلی ات هم المپیک است. درست است؟

بله قطعا همین طور است. امیدوارم شرایط به گونه ای پیش برود که بتوانم در المپیک 2020 توکیو هم شرکت کنم و مدال بگیرم.

 

مربی اصلی ات هم که جمشید خیرآبادی است؟

بله من کشتی را از سن پایین زیر نظر آقا جمشید یاد گرفته ام و ایشان مربی اصلی من در این سال ها بوده است.

 

گویا بعد از قهرمانی ات در جام تختی هم به او زنگ زدی؟

بله به هر حال ایشان مربی من بوده و می خواستم خوشحالی ام را با آقا جمشید تقسیم کنم و برای همین با ایشان صحبت کردم و به من تبریک گفتند.

 

خیرآبادی حالا هم که به کادر فنی تیم ملی برای مسابقات قهرمانی آسیا اضافه شده؟

خوشحالم که این اتفاق افتاده است. قبلا کشتی گیران تهرانی، خوزستانی و مازندرانی در تیم ملی مربی داشتند اما امسال قرعه شانس به نام من هم افتاد و یک مربی کردستانی که همشهری و استاد خودم است، در تیم ملی مربی ام شده و این موضوع خیلی می تواند به من کمک کند.

 

به غیر از کشتی چه فعالیتی داری؟

خب من دو سالی است که متاهل شده ام و در آموزش و پرورش هم به عنوان دبیر فعالیت می کنم.

 

چه جالب. در چه درسی؟

من دبیر ورزش هستم.

 

در همان سنندج؟

بله در شهر خودمان سنندج و در تمام مقاطع هم فعالیت می کنم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.