b_Newsکیانوش، باغیرتی که قانون مدار نیست

ره ترکستان برای قهرمان المپیک و مرد سال وزنه برداری

تاریخ: 1395/11/22
زمان: 14: 25
نوع: گزارش
مرد طلایی المپیک ریو که تقریبا یک سال قبل از المپیک تمرین در تنهایی را ترجیح داد و اردوی تیم ملی را تحریم کرده بود، این روزها هم قصد ادامه راه گذشته اش را دارد.

نگار رشیدی

مرد طلایی المپیک ریو که تقریبا یک سال قبل از المپیک تمرین در تنهایی را ترجیح داد و اردوی تیم ملی را تحریم کرده بود، این روزها هم قصد ادامه راه گذشته اش را دارد.

رستمی قبل از المپیک حمایت فدراسیون و وزارت ورزش را برای جدایی اش از تیم، پشت خود داشت و به همین دلیل کسی نتوانست مانعش باشد.البته همان زمان هم انتقادات زیادی وجود داشت.

هرچند که کیانوش توانست حرفش را به کرسی بنشاند و طلای المپیک را به گردن بیندازد اما فدراسیون بعد از المپیک اعلام کرد که ادامه تک روی های قبل از المپیک دیگر مورد تاییدش نیست.

سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی هم که همیشه با سعه صدر این موضوع را دنبال می کرد، این بار مدارا را کنار گذاشت و گفت:«نیامدن به اردو خط خوردن از اردوی تیم ملی برای قهرمانی آسیا و کشورهای اسلامی تبعات موقت رفتار کیانوش است.»

در این وانفسا اما نظرسنجی فدراسیون جهانی وزنه برداری هم به پایان رسید و رستمی توانست با کسب بیشترین رای به عنوان بهترین وزنه بردار سال 2016 معرفی شود. عنوانی بی سابقه که افتخاری کم از طلای المپیک ندارد اما رفتار این روزهای رستمی همه چیز را تحت الشعاع قرار می دهد.

رستمی که مدتی است حتی طی ارتباط با مدیر برنامه اش با رسانه ها صحبت نکرده، پس از انتخابش به عنوان وزنه بردار سال این متن را در اینستاگرام منتشر کرد:«عزت در اختیار پروردگار یکتاست. لب خاموش، نمودار دل پر سخن است... مردم عزیز ایران سلام. خدا رو شاکرم که در نظرسنجی فدراسیون جهانی به عنوان بهترین وزنه بردار سال 2016 انتخاب شدم. افتخاری که مسلما بدون حمایت های هموطنان عزیزم دست یافتنی نبود. بعد از قهرمانی در المپیک خبرهای حرفه ای خوب و بد زیادی به این سرباز وطن رسید. از پیشنهادهای سه کشور خارجی جهت عقد قرارداد که تا این لحظه به هیچ یک جواب مثبت ندادم، تا خبرهای ناخوشایند داخلی در امر تمریناتم. مردم عزیز اگر عشق به پرچم ایران و محبت های شما عزیزان نبود همین امروز ورزش حرفه ای رو رها می کردم. چراکه با نامهربانی های اخیر شرایط برای ادامه کار به هیچ وجه مهیا نیست. قضاوت با شما.»

درست است که رستمی توانست به وعده خود عمل کرده و طلای المپیک را بگیرد اما درخشان ترین مدال برای هر ورزشکاری اخلاق مداری است. کیانوش وزنه برداری بعد از المپیک نه تنها در زمینه اخلاق بلکه در ورزش هم موفق نبود. او ابتدا لحظه آخر تیم ذوب آهن را برای حضور در جام باشگاه های آسیا تنها گذاشت و در لیگ هم اوت کرد تا سیر نزولی داشته باشد.

اما دل پر سخن چه چیزی را پنهان می کند؟ او یک بار دلیل لجبازی و تمرین نکردن با انوشیروانی را بیان نکرده ؟ آیا این روزها نه گفتن پیشنهاد کشورها برای تبعه شدن و افتخار آفرینی در سرزمین بیگانه تبدیل به یک فداکاری برای ورزشکاران شده ؟ رستمی از مردم می خواهد درباره چه چیزی قضاوت کنند ؟ درباره اینکه او به اردو نمی رود و از قوانین به پشتوانه مدالش سرپیچی می کند و فدراسیون و سرمربی تیم ملی ملایم ترین رفتارها را در قبالش دارند؟

آقای رستمی این ره که تو می روی به ترکستان است !