b_Newsیک تیم قدرتمند با کادر فنی خوب هستیم

ذبیح ا... پورشیب: همه دنیا روی کاراته ایران زوم کرده اند

تاریخ: 1396/11/15
زمان: 13: 47
نوع: گزارش
مسابقات کاراته وان پاریس در حالی برگزار شد که ذبیح ا... پورشیب کاپیتان تیم ملی کاراته، یکی از طلایی های ایران در این رقابت ها بود.

حامد جیرودی/ مسابقات کاراته وان پاریس در حالی برگزار شد که ذبیح ا... پورشیب کاپیتان تیم ملی کاراته، یکی از طلایی های ایران در این رقابت ها بود. این موضوع باعث شد تا به سراغ پورشیب برویم و با او صحبت کنیم. او در گفت‌وگویی که با «گل» داشت، از رویاهایش برای مدال آوری در المپیک صحبت کرد.

 

درباره مسابقات کاراته وان در فرانسه صحبت می کنی؟

اول از همه خدا را شکر می کنم که تیم ملی ایران توانست نتیجه خوبی بگیرد و در کاراته دنیا خودش را دوباره ثابت کند. تیم ما دو طلا و سه برنز گرفت و متاسفانه چند تا از بچه ها بد شانسی آوردند و نتوانستند مدال بگیرند یا کسانی که برنز گرفتند، می توانستند مدال های خوش رنگ تری بگیرند. همه هم از کاراته توقع دارند، به خاطر اینکه همیشه در میادین مهم و جاهای بزرگ، نتایج خوبی را به دست آورده است.

 

شرایط خودت به چه صورت بود؟

خدا را شکر می کنم که توانستم به تمامی حریفانم غلبه کنم و این مدال را برای کشور عزیزم به دست بیاورم. وزن من هم سنگین بود. البته در تمام اوزان کار سنگین بود و در هر وزن ۶۴ نفر برتر دنیا حضور داشتند و هیچ کدام از حریفان را نمی شد دست کم گرفت. من هم در وزن خودم توانستم خدا را شکر با اقتدار به فینال بیایم و تا قبل از فینال، حریفی از فرانسه، چین تایپه، حریف از ترکیه که دو دوره در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ قهرمان اروپا شده بود را شکست بدهم. حریفی از کرواسی که جزو ۱۰ نفر برتر دنیا بود را شکست دادم. ما قبل فینال هم، حریف ژاپنی که رنکینگ یک دنیا بود را بردم و بازی فینال هم با یک پسر جوان و آینده دار مصری بود که یکی دو ماه پیش در مسابقات امیدهای قهرمانی جهان، مدال طلا گرفته بود و حریف خیلی خوبی بود و خدا را شکر او را هم شکست دادم و توانستم مدال خوش رنگی را برای کشورم کسب کنم.

 

به نظرت کاراته ایران چطور این قدر موفق بوده؟

این نتایج حاصل کار تیمی کاراته است. ما یک تیم قدرتمند هستیم که از یک کادر فنی خیلی خوب، بازیکنان خوب و فدراسیون که حمایت می کند، تشکیل شده است. در مجموع، ما یک تیم قوی هستیم و امیدوارم فدراسیون باز هم کادر فنی و بازیکنان را حمایت کند تا با خیال راحت تر و تمرکز بیشتری در میادین مختلف که در آینده در پیش داریم و خیلی هم مهم هستند، شرکت کند. مسابقاتی مثل بازی های آسیایی، مسابقات قهرمانی جهان، قهرمان آسیا که همه در سال آینده برگزار می‌شود و چند مسابقه دیگر مثل لیگ جهانی که برای کسب سهمیه و امتیازات تا المپیک خیلی مهم است تا ما باز هم بتوانیم نتایجی در خور شان کاراته کسب کنیم. جایگاه کاراته ایران، جایگاه بالایی است و تمام نفرات تیم ملی در دید هستند و همه دنیا روی کاراته ایران زوم کرده اند. به همین خاطر، ما نباید غافل شویم و باید این روند خوب را ادامه دهیم تا باز هم بتوانیم برای کشور عزیزمان، بهترین نتایج را به دست آوریم و پرچم ایران را در بالاترین نقطه به اهتزاز در بیاوریم. من هم تمام تلاشم را می کنم که پر انرژی تر و با انگیزه تر از قبل، ادامه بدهم تا انشاءا... بتوانم از این جایگاهی که دارم، دفاع کنم.

 

حضور و مدال آوری در المپیک همیشه یکی از آرزوهای بچه های کاراته بود و حالا این رویا در المپیک ۲۰۲۰ محقق شده است.

بله کاراته هم المپیکی شده و مسابقاتی که گفتم خیلی تاثیر دارد برای حضور در المپیک و امتیازاتش جمع می شود و کسانی که بیشترین امتیاز را جمع کنند، می توانند در المپیک شرکت کنند. من هم مثل همه ورزشکاران آرزو دارم در المپیک شرکت کنم و به اهدافی که دارم، برسم.

 

راستی تو قبلا در فرانسه لژیونر بودی، الان شرایط ات از لحاظ باشگاهی به چه صورت است؟

من پارسال برای تیم مارسی چند بار در طول سال مسابقه می دادم اما الان دیگر آنجا نیستم. چون برنامه ام فشرده شده بود و به اردوهای تیم ملی تداخل داشت. الان هم به مجارستان آمده ام تا یک بازی در بوداپست انجام دهم و هفته آینده به ایران بر می گردم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.