b_Newsاز طلای وزن جدیدم خوشحالم

محمدعلی گرایی: کار 17 نفر به بیمارستان کشید اما من مقاومت کردم !

تاریخ: 1396/11/15
زمان: 13: 49
نوع: گفتگو
یکی از کشتی گیرانی که در رقابت های جام تختی موفق به کسب مدال طلا شد، محمدعلی گرایی در وزن 77 کیلوگرم بود.

حامدجیرودی/ یکی از کشتی گیرانی که در رقابت های جام تختی موفق به کسب مدال طلا شد، محمدعلی گرایی در وزن 77 کیلوگرم بود.نکته قابل توجه در خصوص گرایی این است که در نخستین رنکینگی که اتحادیه جهانی کشتی بر اساس نتایج جام‌های تختی و یاریگین اعلام کرده، نام گرایی در صدر فرنگی کاران وزن 77 کیلوگرم به چشم می خورد. او که نامش در فهرست کشتی گیران دعوت شده به اردوی تیم ملی جهت مسابقات قهرمانی آسیا نیز قرار دارد، با گل گفتگو کرد.

 

از قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی در جام تختی برای مان بگو.

خدا را شکر می کنم که این قهرمانی را به دست آوردیم. مسابقات از سطح بسیار بالایی برخوردار بود و همه تیم ها با نفرات خوب خود در این مسابقات شرکت کرده بودند. البته این مسابقات وارد رنکینگ اتحادیه جهانی شده بود و همین موضوع باعث شد تا کشتی گیران انگیزه زیادی برای موفقیت داشته باشند. بچه های ما هم تلاش خودشان را کردند و چهار فینالیست داشتیم و توانستیم در کل 12 مدال به دست بیاوریم. البته در بعضی از کشتی ها هم حق خوری شد و در کشور خودمان، ناداوری صورت گرفت.

 

البته این قهرمانی در حالی به دست آمد که همان طور که قبلا گفته بودی، آب و هوا هم مساعد نبود.

بله همین طور است. آب و هوای ماهشهر به دلیل وجود گرد و غبار مناسب نبود و کار 17 نفر از بچه ها به بیمارستان کشید. اما من بهتر توانستم خودم را با شرایط وفق دهم. با این حال، بچه های ما توانستند کشتی های خوبی بگیرند و به مدال برسند.

 

تماشاگران هم که حمایت خوبی داشتند؟

بله ماهشهر واقعا تماشاگران خونگرمی دارد. به هر حال، خوزستان قطب کشتی فرنگی ایران است و مردم این استان هم علاقه زیادی به این رشته دارند.

 

از کشتی هایی که گرفتی راضی بودی؟

بله همان طور که گفتم خوشبختانه شرایط خوبی داشتم و با این که در وزن جدید یعنی 77 کیلوگرم کشتی می گرفتم، توانستم به فینال برسم و در نهایت مدال طلای این رقابت ها را از آن خود کنم. من برای رسیدن به فینال با هم تیمی خودم یعنی برومند اصلان کشتی گرفتم که واقعا کشتی گیر خوبی است و یکی از خوب های این وزن است. در فینال هم که با سرکان آککیون از ترکیه کشتی گرفتم که او هم کشتی گیر خوبی بود و خوشبختانه او را شکست دادم و قهرمان شدم.

 

الان هم که رنکینگ اتحادیه جهانی اعلام شده و نام تو در صدر کشتی گیران وزن 77 کیلوگرم قرار دارد.

از این موضوع خوشحالم و خدا را شکر می کنم که لطفش شامل حال من شده. البته وزن اصلی من 72 کیلوگرم است اما برای این مسابقات با تصمیم کادر فنی به وزن 77 کیلوگرم آمده بودم.

 

الان هم که برای مسابقات قهرمانی آسیا در وزن 77 کیلوگرم هستی.

این تصمیمی است که کادر فنی گرفته و من هم در خدمت تیم ملی هستم اما همان طور که گفتم خودم قبلا در 71 کیلوگرم کشتی می گرفتم و الان هم بیشتر تمایل دارم که در 72 کیلو باشم. چون در این وزن راحت تر هستم.

 

به غیر از تو برومند اصلان هم در 77 کیلوگرم چهارم و پژمان پشتام ششم است.

هم برومند و هم پژمان کشتی گیران خیلی خوبی هستند و همین که نام سه ایرانی در این وزن قرار دارد، جای خوشحالی دارد.

 

تو قبلا مدال نقره آسیا را گرفته ای. فکر می کنی این بار بتوانی طلای قهرمانی آسیا را بگیری؟

همه تلاش من این است که بهترین جایگاه را به دست آورم. این بار هم به میدان می روم تا ان شاءا... طلا بگیرم. به هر حال، این مسابقات هم برای ما اهمیت زیادی دارد و کادر فنی تیم ملی برنامه ریزی ویژه ای را انجام داده تا به امید خدا در این مسابقات هم به نتیجه برسیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.