b_Newsخوشحالم که مردم از من انتظار مدال دارند

سعید علی حسینی: بازگشت بهداد به ما انگیزه می دهد

تاریخ: 1396/11/17
زمان: 11: 23
نوع: گفتگو
سعید علی حسینی ملی پوش دسته سنگین وزن تیم ملی وزنه برداری که پایش را عمل کرده بود، تمریناتش را از سر گرفته است.

حمیدرضا درخشان/ سعید علی حسینی ملی پوش دسته سنگین وزن تیم ملی وزنه برداری، پس از اینکه با کسب دو مدال برنز یک ضرب و دو ضرب و نقره مجموع، به مقام نایب قهرمانی مسابقات جهانی ۲۰۱۷ آناهایم دست یافت، بعد از بازگشت از آمریکا، پای مصدوم خود را به تیغ جراحان سپرد و حالا مدتی است که تمرینات اولیه خود را از سر گرفته است تا برای مسابقات آینده تیم ملی آماده شود. این موضوع باعث شد تا به سراغ این وزنه بردار اردبیلی برویم و با او صحبت کنیم. علی حسینی در گفت‌وگویی که با «گل» داشت، ابراز امیدواری کرد که باز هم بتواند مدال های خوشرنگی را برای وزنه برداری ایران به ارمغان بیاورد.

 

سعید، وضعیت پایت بعد از عمل جراحی چطور است؟

خدا را شکر جراحی خیلی خوبی روی پایم توسط دکتر رازی انجام شد که از ایشان تشکر می کنم. الان هم مدتی است که تمرینات سبک را آغاز کرده ام تا با شروع اردوهای تیم ملی به شرایط خوبی برسم.

 

از کی تمریناتت را آغاز کرده ای؟

زمان زیادی نیست. من یک ماه پیش عمل کردم و الان هم بیشتر مشغول بدنسازی و آب درمانی و کارهای سبک هستم.

 

گویا زیر نظر پدرت هم تمرین می کنی.

بله همین طور است. ما خودمان در اردبیل یک باشگاه بدنسازی داریم که در آنجا با بچه های باشگاه تمرین می کنم.

 

تو بعد از هشت سال برگشتی و در مسابقات جهانی نایب قهرمان شدی. الان مردم و دوستانت که تو را می بینند، چه واکنشی دارند؟

خدا را شکر مردم قبل از حضورم در مسابقات جهانی هم به من لطف داشتند. آنها هم مثل خودم چند سال منتظر بودند که برگردم و به موفقیت برسم که خدا را شکر همین طور هم شد و همه همشهری هایم از این موضوع خوشحال هستند.

 

حالا طبعا انتظارها هم از تو بیشتر شده. فکر می کنی در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا هم بتوانی بدرخشی و مدال خوشرنگ دیگری را کسب کنی؟

خدا را شکر می کنم که مردم من را در حدی می دانند که مدال بگیرم و انتظار قهرمانی دارند. من هشت سال دور بودم اما سعی کردم که بهترین باشم و حالا هم تلاشم را می کنم که دوباره باعث شادی مردم شوم و پرچم کشورم را به اهتزاز در بیاورم.

 

درباره حضور محمدحسین برخواه به عنوان سرمربی جدید تیم ملی چه نظری داری؟

آقای برخواه خودش یکی از بهترین وزنه برداران ایران بوده و دارای مدال آسیایی و جهانی است و در مربیگری هم کارنامه خوبی دارد و با تیم نوجوانان وزنه برداری به موفقیت های خوبی رسید و حالا هم که به عنوان سرمربی انتخاب شده، من تابع تصمیمات ایشان هستم.

 

با محسن بیرانوند سرمربی قبلی تیم ملی که حالا دبیر فدراسیون شده، راحت بودی؟

بله آقا محسن خیلی برای تیم ملی زحمت کشید. خصوصا برای خود من که در آن اوایل اردوها، آمادگی خوبی نداشتم و از ایشان هم تشکر می کنم.

 

بهداد سلیمی هم که تصمیمش تغییر کرده و می خواهد کارش را در تیم ملی ادامه دهد.

از این موضوع خوشحالم. صددرصد بهداد یکی از سرمایه های ورزش ایران است که با بودنش خیلی می تواند مثمر ثمر باشد. او هم می تواند تجربیاتش را به وزنه برداران جوان منتقل کند و هم به ما انگیزه بدهد.

 

یکی از اتفاقات جالب وزنه برداری، شروع فعالیت های خانم های وزنه بردار است. در این باره چه نظری داری؟

طبیعی است که ما خانم های ورزشکار زیادی داریم که می توانند در وزنه برداری هم فعالیت کنند و امیدوارم شرایطی فراهم شود تا آنها هم بتوانند به صورت حرفه ای این رشته را دنبال کنند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.