b_Newsتا کی باید شوی مسخره شورای فنی ادامه داشته باشد؟

عباس جدیدی: خادم اصل دموکراسی را زیر سوال برده است!

b_News اگر حسن یزدانی در المپیک طلا نمی گرفت، فدراسیون کشتی با چه رویی به فرودگاه می آمد؟
تاریخ: 1396/11/17
زمان: 13: 25
نوع: گفتگو
حضور رسول خادم رییس فدراسیون کشتی به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد، با موافقت و مخالفت افراد مختلفی رو به رو شده است، از جمله عباس جدیدی...

حامد جیرودی/ حضور رسول خادم رییس فدراسیون کشتی به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد، با موافقت و مخالفت افراد مختلفی رو به رو شده است. یکی از منتقدان اصلی خادم که به صراحت نظر خود را درباره کارهای او اعلام می کند، عباس جدیدی است. کسی که نامزد انتخابات فدراسیون کشتی هم بود و در آنجا هم اعتراض خود را به اتفاق های پیرامون کشتی اعلام کرد. او حالا در گفت و گویی که با «گل» داشت، باز هم انتقادهای تندی را علیه خادم و شورای فنی تیم ملی مطرح کرده است.

 

درباره انتخاب رسول خادم به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد چه نظری دارید؟

این موضوع دیگر اظهر من الشمس است و کاملا هویداست. فساد در ورزش ما فراگیر شده و آیین نامه ها و بخشنامه هایی پشت سر هم تدوین می شود که غیر قانونی است و با روح قانون مغایرت فاحشی دارد. جامعه کشتی دیگر به این اغنا رسیده است و می خواهد که رییس فدراسیون کشتی دست از تصری گری بردارد و به تولی گری بپردازد. تا کی می خواهد این شوی مسخره شورای سیاستگذاری فنی ادامه داشته باشد؟ افرادی که به صورت فرمایشی حضور دارند و برایش تصمیم گیری می کنند. این چه معنی می دهد؟ این کار یک دهن کجی خیلی زننده است. خادم شش سال پیش تیم قهرمان جهان را تحویل گرفت و یک سیر نزولی را طی کرد و الان تیم نهم دنیاست. حتی نتوانستیم در جمع هشت تیم برتر دنیا باشیم که خودمان به جام جهانی راه پیدا کرده باشیم. تیم های نوجوانان و جوانان ما به قهقرا رفتند و این شرایط، فریاد جامعه کشتی را بلند کرده است. این نوع تمرین دادن که بدن کشتی گیران را خسته و آنها را افسرده کرده، بیانگر چه می تواند باشد؟ من باید از چه چیزی ایراد نگیرم؟ از فدراسیون؟ شورای فنی یا تصمیمات تک نفره ای که نتیجه اش همین است که می بینید. دوستان که از استعدادیابی دم می زنند، چه کار کرده اند؟ اگر کسی غیر از خادم که از بطن جامعه کشتی است بود، ما اینقدر توقع نداشتیم اما او با این حرکات، اصل دموکراسی را زیر سوال برده است. آیا در کشوری که ما آن را مهد کشتی دنیا می دانیم، مربیان شایسته و با پتانسیلی وجود ندارند؟ آیا این کار بی اعتمادی است یا فقر کشتی ما را می رساند؟ چرا وزارت ورزش یک گزارش عملکرد نمی گیرد؟ آیا برای شکست باید به رییس‌جمهور نامه زده شود تا با جو سازی و سیاه نمایی، اذهان مردم را از شکست دور کنند؟

 

خادم بعد از کناره‌گیری از مسوولیت امور فنی، خواست تا هر چه زودتر از میان مربیان داوطلب، یک نفر به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شود و شما هم اعلام آمادگی کردید اما شورای فنی باز هم خود خادم را انتخاب کرد.

ببینید مردم ما بصیرت دارند و می دانند که این یک شوی خنده دار بود. این کارها از نگاه تیزبین مردم دور نمی ماند. بله من اعلام آمادگی کردم اما خودم را در اولویت قرار ندادم چون مربیان خوبی مثل اکبر فلاح، محسن کاوه و علیرضا رضایی جلوتر از بنده هستند.

 

علیرضا رضایی که در کادر فنی خود خادم حضور دارد.

بله. من هم برای مثال نام بردم. خیلی های دیگر هستند که شایستگی دارند که اگر اجازه کار به آنها داده شود و دستور تمرینات به صورت اس ام اسی به آنها داده نشود، می توانند به موفقیت برسند!

 

اکبر فلاح هم معتقد است خادم همه چیز را زیر نظر دارد و زیر مجموعه او، استقلال کاری ندارند و این خوب نیست.

بله تمامیت خواهی غلط است و جواب نمی دهد. نمی شود که یک کت را به تن همه پرو کرد. انگار همه چیز به یک نفر وحی منزل شده و همه باید طبق برنامه او پیش بروند! پس خرد جمعی کجاست؟ این کارها باعث رنجش مردم می شود. ما توقع داریم که اگر تیم ملی اول تا سوم جهان بوده، در همان سطح باقی بماند و اگر صعود نمی کند، لااقل سقوط هم نکند.

 

اعضای شورای فنی، نفراتی مانند منصور برزگر و ابراهیم جوادی هستند که مربی خود شما هم بوده اند. یعنی فکر می کنید آنها فقط حرف خادم را قبول می کنند؟

اینطور که نشان می دهد، فعلا این وضع حاکم است و قشنگ خودش را نشان می دهد. امیدوارم که این عزیزان، به این سمت ها دل نبندند.

 

شما به موضوع رفتن حسن یزدانی به وزن ۹۲ کیلوگرم هم انتقاد دارید. البته محمد طلایی این اتفاق را تکذیب کرد.

اگر بخواهیم به این موضوع بپردازیم شاید بحث به درازا بکشد اما حسن یزدانی تنها تیر فدراسیون در المپیک ۲۰۱۶ ریو بود که اگر به هدف نمی خورد، من نمی دانم که فدراسیون با چه رویی می خواست به فرودگاه ایران بازگردد؟ اگر بخواهیم تصمیمات خلق الساعه بگیریم و شرایط روحی و جسمی کشتی گیران را در نظر نگیریم، اتفاق های بدی رقم خواهد خورد. مثل المپیک ۲۰۰۰ سیدنی که ما باید از آن درس بگیریم. می خواستند جایی برای امیر خادم در ۸۵ کیلوگرم باز شود، علیرضا حیدری را به ۹۷ کیلو فرستادند و من را به ۱۳۰ کیلو. نتیجه اش هم آن شد که هیچ کدام موفق نشدیم و کشتی گیر خوبی مثل حیدری فرصت مدال آوری در آن مسابقات را از دست داد.

 

اما شاید می خواهند از ظرفیت های کشتی گیری مثل علیرضا کریمی که او هم در ۸۶ کیلوگرم است، استفاده شود.

این نگاه، نگاه شایسته سالاری نیست و باید همه چیز برای مردم قابل پذیرش باشد. ما باید از قانون انتخابی استفاده کنیم. بعضی ها چون خودشان در هیچ انتخابی شرکت نکردند، فکر می کنند با همان روش می توان کارها را پیش برد! شاید یک مدالی هم به دست بیاید اما روش غلط است و کشتی گیران لطمه می خورند. الان پرویز هادی کجاست؟ چه نشان و خبری از او داریم؟ همه دیدند که حقی از او ضایع شد. ما نباید با این کارها، کشتی گیر سالاری راه بیندازیم. صرفا نباید برای کسب مدال دست به چنین ریسک های خطرناکی بزنیم.

 

این حرف ها را به دلیل اختلاف نظرتان با خادم که نمی زنید؟

اگر بخواهیم بحث را شخصی کنیم، خیانت کرده ایم. من نظر کارشناسی ام را می دهم و هر کسی روی حرف من حرفی دارد، بیاید در تلویزیون با هم گفت و گو کنیم تا مردم قانع شوند. ما نباید امید را از نسل جوان کشتی بگیریم اما با این فضاها ناامیدی ایجاد می شود که تبعات آن خودش را در آینده نشان خواهد داد.نسیم کلانتری
سه‌شنبه 17 بهمن 1396  -   زمان : 15:03:20
با عرض سلام و خسته نباشید به تمامی دوستانی که در ورزش مملکت ما زحمت میکشند .من کوتاه و مختصر نظر خودم را ثبت میکنم امیدوارم که رسیدگی لازم انجام بشود .به دید من اقای خادم صلاحیت در این سمت رو ندارند چون رزومه کشتی نمایانگر این قضیه هست هم اکنون .پس تعویض ایشون فکر میکنم به صلاح کشتی ایران است.و همینطور اقای جدیدی با سابقه ای که در کشتی دارند به نظرم مدال های بیشتری بتونن در این سمت برای کشور عزیزمون رقم بزنن.والسلام.


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.