b_Newsخوشحالم پرویز هادی برگشته و باز هم رقابت می کند

علیرضا رضایی: از عباس جدیدی ممنونم اما فرقی نمی کند کجا باشیم!

تاریخ: 1396/11/24
زمان: 12: 36
نوع: گفتگو
علیرضا رضایی سرمربی تیم امید کشتی آزاد که به عنوان مربی تیم ملی بزرگسالان و دستیار خادم فعالیت می کند، می گوید هدفش کمک به کشتی است.

حامد جیرودی/ هفته گذشته عباس جدیدی مصاحبه ای با «گل» در خصوص فدراسیون کشتی و عملکرد رسول خادم داشت که در آن انتقادهای تندی را علیه رییس فدراسیون کشتی که سرمربیگری تیم ملی کشتی آزاد را بر عهده دارد، انجام داد. جدیدی معتقد است افراد مختلفی می توانند سرمربی تیم ملی شوند که یکی از آنها علیرضا رضایی است؛ سرمربی تیم امید کشتی آزاد که به عنوان مربی تیم ملی بزرگسالان و دستیار خادم نیز فعالیت می کند. این موضوع باعث شد تا به سراغ رضایی برویم و در خصوص مسایل مختلف با وی صحبت کنیم. رضایی در گفت‌وگویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که مهم نیست چه سمتی داشته باشد و هدفش کمک به کشتی است.

 

جام تختی را چطور دیدید؟

مسابقات خوبی بود. به هر صورت، تیم های اول و دوم ما خود را برای مسابقات جام جهانی و قهرمانی آسیا آماده می کردند و این فرصت خوبی بود برای اینکه به جوان ها میدان داده شود و خودشان را در معرض نگاه ها قرار دهند.

 

این جوان ها امیدوارکننده ظاهر شدند؟

صددرصد. خیلی از آنها کشتی های قابل قبولی گرفتند و نشان دادند که در آینده حرف های زیادی برای گفتن خواهند داشت.

 

ما با تیم جوانی در جام تختی حضور داشتیم. بقیه تیم ها چطور بودند؟

بقیه تیم ها هم خوب بودند. طبیعی است که بقیه تیم ها هم از مسابقاتی مانند جام تختی برای میدان دادن به کشتی گیران جوان شان استفاده می کنند. تیم های بلاروس، مغولستان، اوکراین و گرجستان کشتی گیران خوبی داشتند.

 

در بین نفرات ما، پرویز هادی چهره شناخته شده ای بود که طلا هم گرفت و بازگشت خوبی داشت.

بله همینطور است. پرویز کشتی گیر مطرح ما در ۱۲۵ کیلوگرم بود که بعد از یک سال ناکامی برگشت و توانست خودش را در دسته سنگین وزن مطرح کند.

 

الان با او، کمیل قاسمی و یدا... محبی نفرات خوبی در سنگین وزن حضور دارند. درست است؟

بله هم کمیل و پرویز و هم یدا...، امین طاهری و جعفر شمس نفرات خوبی هستند که چهار نفر آنها سابقه بین‌المللی دارند. البته ما داریم به شرایطی می رسیم که باید در هر وزن سه، چهار کشتی گیر مدعی داشته باشیم.

 

شما قبلا از پرویز هادی حمایت خوبی داشتید اما خودش می گفت در این مدت کسی سراغ او را نگرفته است.

به هر حال، هر ورزشکاری وقتی از شرایط ایده آل خارج می شود، بازگشتش هم سخت می شود چون رقابت زیاد است اما خوشحالم که پرویز برگشته و می خواهد باز هم رقابت کند.

 

شرایط تیم ملی برای مسابقات قهرمانی آسیا را چطور ارزیابی می کنید؟

در آسیا هم می خواهیم از نفرات جوان بیشتر استفاده کنیم که چربش حضور آنها از باتجربه ها بیشتر است. البته منظورم از باتجربه ها کشتی گیرانی است که سابقه حضور در رقابت های آسیایی را دارند وگرنه الان کشتی گیران ۲۱ ساله هم در مسابقات جهانی در رده بزرگسالان به روی تشک می روند.

 

از الان می توان گفت که تیم ملی قهرمان آسیاست؟

نه اصلا نمی شود.

 

اما تیم ملی که همیشه مدعی قهرمانی است.

بله ما همیشه مدعی هستیم اما تیم های دیگر هم بیکار ننشسته اند و کلی پول خرج می کنند.

 

کجا پول خرج می کنند؟

در لیگ های شان. الان در مغولستان و ژاپن ۵۰ هزار دلار، ۶۰ هزار دلار به کشتی گیران شان پول می دهند. همین قرقیزستان که میزبان است، نفرات خوبی دارد. همین طور ازبک ها یا کره شمالی.

 

از این بحث ها که بگذریم، هفته پیش عباس جدیدی در مصاحبه ای که با ما داشت، در انتقاد از سرمربی شدن خادم از شما به عنوان یکی از افراد شایسته برای سرمربیگری تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان نام برد. در این خصوص چه نظری دارید؟

عباس آقا به بنده لطف دارد اما من سرمربی تیم امید هستم و به تیم بزرگسالان هم کمک می کنم. چون به هر صورت، وضعیت این دو تیم به هم گره خورده است. به نظرم، فرقی هم نمی کند کجا کار کنیم و هدف اصلی کمک کردن به کشتی کشور است. ما همه اعضای یک خانواده هستیم و حیف است که بخواهیم به هم کمک نکنیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.