b_Newsاستارت استقلال در آسیا با الریان

شیر در خانه شیرها

تاریخ: 1396/11/24
زمان: 11: 52
نوع: خبر
اعاده حیثیت. این هدفی است استقلال در فصل جدید رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا دنبال می‌کند.

حامد جیرودی / اعاده حیثیت. این هدفی است استقلال در فصل جدید رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا دنبال می‌کند. آبی‌پوشان پایتخت در حالی از ساعت ۱۸:۴۰ امروز اولین دیدار خود در گروه D را برگزار می‌کنند که فصل گذشته با شکست سخت شش بر یک مقابل العین پایان تلخی در آسیا داشتند و حالا می‌خواهند خاطره آن باخت بد را از بین ببرند. جالب این که استقلال به غیر از الریان، در این گروه با الهلال عربستان و العین امارات نیز هم گروه شده و این یعنی دو بار باید مقابل یاران عمر عبدالرحمن قرار بگیرد.
آبی‌ها امروز مقابل الریان قطر قرار می‌گیرد. تیمی شناخته شده که به شیرها معروف است و در خانه خودش تیمی خطرناک به حساب می‌آید و از مربی سرشناسی مثل میشل لادروپ روی نیمکت خود بهره می‌برد. البته این سرمربی دانمارکی الریان زیر فشار انتقادهاست و بازی با استقلال برای این مربی حکم مرگ و زندگی را دارد و برخی از رسانه‌های قطری می‌گویند اگر شیرها نتواند استقلال را شکست بدهد وارد بحران عمیقی خواهد شد.
الریان در حال حاضر با 35 امتياز در رده سوم لیگ ستارگان قطر است، در سه بازی اخیر خود مقابل الدحیل مساوی کرده و به المریخیه و السد باخته است و در این شرایط، باید دید مقابل استقلال چه عملکردی خواهد داشت. این تیم اما در خط حمله از سباستین سوریا و رودریگو تاباتا بهره می برد که بارها مقابل تیم‌های ایرانی به میدان رفته اند و عبدالرزاق حمدا... مهاجم مراکشی الریان هم یکی از خطرناک‌ترین مهاجمان فوتبال آسیا محسوب می‌شود. بنابراین خط دفاع استقلال باید با تمرکز بالا و هوشمندانه مراقب این مهره‌های خطرناک الریان باشد.
استقلال اما در حالی به دوحه سفر کرده است که در آخرین بازی خود موفق شد سپیدرود را با نتیجه سه بر صفر شکست دهد تا با روحیه‌ای خوب برابر الریان قرار بگیرد. با این حال وینفرد شفر که خود سال‌ها در حاشیه خلیج فارس به مربیگری پرداخته است، بهتر از هر کسی می‌داند که سطح لیگ قهرمانان آسیا بالاتر از لیگ برتر است و باید دید او تیمش را با چه تاکتیکی برابر الریان قرار می‌دهد.
استقلال در این فصل از لیگ قهرمانان آسیا، بازیکنان بین‌المللی مانند سرور جباروف را در ترکیب خود دارد که می‌تواند یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان در این مسابقه شود. البته پژمان منتظری نیز سابقه حضور در فوتبال قطر و الاهلی را دارد. ضمن این که بازیکنانی مانند داریوش شجاعیان و امید ابراهیمی، نفراتی هستند که شفر که خود را شیر می‌نامد، روی آنها حساب می‌کند. هرچند كه فرشيد اسماعيلي را شفر به خاطر محروميت در آخرين بازي فصل گذشته در اختيار ندارد. در هر صورت، استقلال بار دیگر گام به میدان آسیا می‌گذارد و امیدوار است که این بار بتواند روزهای بهتری را در مصاف با حریفان قاره کهن سپری کند.

 بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.