b_Newsاحتمال می دهم همه بچه های تیم ملی در آسیا طلایی شوند

بهنام مهدی زاده: در جام تختی هر روز زیر سرم بودم اما طلا گرفتم!

تاریخ: 1396/11/25
زمان: 11: 58
نوع: گفتگو
تیم ملی کشتی فرنگی در حالی خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا آماده می کند که یکی از ملی پوشان این تیم، بهنام مهدی زاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم است.

حامد جیرودی/ تیم ملی کشتی فرنگی در حالی خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا آماده می کند که یکی از ملی پوشان این تیم، بهنام مهدی زاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم است. کشتی گیری که در مسابقات قهرمانی آسیا در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۷ به مدال طلا رسیده است. این فرنگی کار اسلامشهری که در بازی های ایندورگیم ۲۰۱۷ نیز به مدال طلا رسید، در رقابت های اخیر بین‌المللی جام تختی هم به مدال طلا دست یافت که این نشان از مدال آوری در رقابت های مهم تر دارد.

 

تو یکی از طلایی های ایران در جام تختی بودی که حالا خودت را برای مسابقات قهرمانی آسیا آماده می کنی، درست است؟

بله، به قول معروف داریم خودمان را آماده می کنیم برای مسابقات آسیایی و اگر اتفاق خاصی نیفتد، به این رقابت ها اعزام می شویم. خوشبختانه سطح مسابقات جام تختی هم خیلی بالا بود. هرچند که شرایط آب و هوایی باعث شده بود تا بچه ها مریض شوند و آنفلوآنزا بگیرند. خود من هر روز زیر سرم بودم اما خدا را شکر توانستم کشتی های خوبی بگیرم و به مدال طلا برسم. باید در اینجا از زحمات کادر فنی تیم ملی و همه آنهایی که تلاش می کنند، تشکر کنم.

 

شرایط تیم ملی چطور است؟

شرایط که بسیار عالی است و بچه ها همه سرحال و خوب هستند و من احتمال می دهم که همه طلایی باشند و خوشرنگ ترین مدال ها را به دست آورند.

 

پس باید یک طلای دیگر هم برای تو کنار بگذاریم؟

من که توکلم به خداست و امیدوارم که کشتی های خوبی بگیرم و حادثه ای پیش نیاید تا مدال سومم در مسابقات قهرمانی آسیا را بگیرم.

 

کار کردن با رسول جزینی به عنوان مربی دسته سنگین وزن چطور است؟

عالی. آقای جزینی مربی بسیار خوبی هستند. ایشان مربی خیلی از کشتی گیران و پهلوان های کشور بوده اند و قطعا حضور ایشان تاثیر زیادی در کار ما خواهد داشت.

 

تو با مدال های طلای خوبی که گرفته ای، یکی از مدعیان سنگین وزن هستی، برای حضور در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا رقیبی هم داری؟

در تیم ملی همه با هم رقیب هستند و در انتخابی نفرات برتر مشخص می شوند. من هم رقیب دارم اما امیدوارم در انتخابی موفق شوم و برای بازی های آسیایی دو بنده تیم ملی را به دست آورم.

 

حتما هم بعدش به المپیک ۲۰۲۰ فکر می کنی؟

صددرصد همین طور است. به هر حال حضور در المپیک و موفقیت در این رقابت‌ها، آرزوی هر ورزشکاری است و امیدوارم من هم به این هدف برسم.

 

راستی تو به غیر از کشتی، فعالیت یا شغلی هم داری؟

متاسفانه نه و خیلی هم از مسوولان شهرم، اسلامشهر ناراحتم که به ورزشکاران این شهر رسیدگی نمی کنند و اصلا هیچ کاری برای ما انجام نمی دهند. من، سجاد بذری و مصطفی آقاجانی در کشتی اسلامشهری هستیم اما کسی از مسوولان در این شهر، سراغ ما را نمی گیرد!

 

رسول خادم رییس فدراسیون کشتی به شما می رسد؟

بله آقا رسول که حواس شان هست. هم به بچه های کشتی فرنگی و هم کشتی آزاد که مشکلی برای بچه‌ها به وجود نیاید که از ایشان تشکر می کنم.

 

نظر علی اشکانی سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی چیست؟

علی آقا که بهترین تیم را جمع کرده است و خیلی با انگیزه کارش را با بچه‌ها دنبال می کند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.