b_Newsاز توی چشم نبودن، نتیجه گرفتیم/ ملی پوشی کاری به سن و سال ندارد

آرن داوودی: به فینال فکر می کردم اما به قهرمانی نه!

تاریخ: 1396/11/26
زمان: 14: 12
نوع: گفتگو
آرن داوودی با عنوان گارد راس سابق تیم ملی فصل پیش از شهرداری اراک به شهرداری تبریز آمد و حالا با عنوان ملی پوشی دوباره پس از نخستین قهرمانی تاریخ تبریز در لیگ برتر، فصل 96 را به پایان رسانده است.

هدیه خطیبی/ آرن داوودی با عنوان گارد راس سابق تیم ملی فصل پیش از شهرداری اراک به شهرداری تبریز آمد و حالا با عنوان ملی پوشی دوباره پس از نخستین قهرمانی تاریخ تبریز در لیگ برتر، فصل 96 را به پایان رسانده است. آرن می گوید به حضور در فینال فکر می کرده اما قهرمانی نه!

 

تیم شهرداری تبریز خیلی بی سر و صدا و دور از هیاهوی رسانه ای به نیمه نهایی و فینال لیگ رسید و در نهایت جام قهرمانی را بالای سر برد، اینکه کم توجهی رسانه ها و اهالی بسکتبال که به نوعی دست کم گرفتن تیم شما بود، ناراحت تان نکرد؟

راستش نه تنها ناراحت یا اذیت نشدیم بلکه باعث خوشحالی هم بود چراکه وقتی توجه روی تیم باشد استرس و فشار بالا می رود. یک تیم همیشه روز خوب ندارد و روزهای بد هم پیش می آید و در این مواقع کار ساده تر بود.ضمن اینکه همین موضوع باعث شد تا برخی تیم ها ما را دست کم بگیرند. رسیدن به فینال و قهرمانی نتیجه 5 ماه تلاش و بازی ها و نتایج خوب بود.ما یک شبه به فینال نرسیدیم و اینکه در جدول رده بندی دوم و بالاتر از مهرام بودیم کمک کرد تا بازی حساس فینال پنجم در تبریز باشد که همین اتفاق شرایط را به نفع ما رقم زد. اتفاقا ما از توی چشم نبودن نتیجه گرفتیم.

 

اما برخی بازیکنان تیم تبریز از نادیده گرفتن شدن تا فینال ناراحت بودند.

البته این هم خیلی خوب نیست که تمام تلاش طول فصل را نبینند و فقط فینال را در نظر بگیرند اما من به شخصه خوشحال بودم چون راحت تر و بدون فشار و استرس کار کردیم.

 

از ابتدای فصل به فینال و قهرمانی فکر می کردید یا پله پله شرایط پیش آمد؟

چرا دروغ بگویم من به قهرمانی فکر نمی کردم اما صددرصد به فینال فکر می کردم البته نه برابر مهرام! اما در تمام طول فصل احساسم این بود که تبریز به فینال می رسد هرچند که سیاست ما بازی به بازی پیش رفتن بود و خیلی به جلوتر فکر نمی کردیم.

 

بحث شائبه های داوری این فصل خیلی پررنگ بود و اظهارات تندی درباره اش مطرح شد، نظر بازیکن تیم قهرمان چیست؟

داورها هم مثل بقیه خالی از اشتباه نیستند. تیم ما هم از داوری متضرر شد اما من نمی توانم درباره درستی یا نادرستی شائبه ها نظر بدهم.بهتر است کارشناسان اتفاقات طول فصل را کارشناسی کنند.

 

شما دوباره به تیم ملی دعوت شدید؛ این به تغییرات راس فدراسیون و کادر فنی تیم ملی بازمی گردد یا بازی در تیم قهرمان لیگ؟

نمی دانم! اما به یاد دارم روزی که در تبریز قرارداد بستم، آقای حاتمی که آن زمان مربی تیم ملی بود به من گفت مطمئن باش دوباره به تیم ملی برمی گردی! و من واقعا از او تشکر می کنم که شرایطی برای من مهیا کرد که راحت و بدون دغدغه رو به پیشرفت بازی کنم و از ارکان اصلی قهرمانی باشم.البته تغییرات صورت گرفته در فدراسیون و کادر فنی هم حتما در بازگشت من دخیل بوده.

 

دیگر بحثی از سن و سال برای تیم ملی مطرح نیست.صمد هم مانند شما به تیم ملی بازگشت.

به نظر من این درست نیست که تیم ملی باید جوان باشد.هر بازیکنی تا هر جایی که کیفیت لازم و لیاقت کافی را دارد می تواند پیراهن تیم ملی را بپوشد و این موضوع کاری به سن و سال ندارد.من از بازگشت صمد هم خوشحالم با توجه به زحماتی که کشیده لیاقت او است که به تیم کمک کند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.