b_Newsتمام شده ها و جوان های کمتر دیده شده، کار بزرگی کردند

مهران حاتمی: دلخورم که زمان من، هیچ کس مشکلات تیم ملی را ندید

تاریخ: 1396/11/25
زمان: 23: 14
نوع: گفتگو
مهران حاتمی سرمربی تیم بسکتبال شهرداری تبریز، قطب جدیدی به بسکتبال ایران معرفی کرد و از یک شهر غیر بسکتبالی تیمی در قواره قهرمان ایران ساخت.

هدیه خطیبی/ مهران حاتمی سرمربی تیم بسکتبال شهرداری تبریز، قطب جدیدی به بسکتبال ایران معرفی کرد و از یک شهر غیر بسکتبالی تیمی در قواره قهرمان ایران ساخت.البته این تاریخ سازی او با برکناری از سرمربیگری تیم ملی هم همراه شد، اتفاقاتی که نمونه آن فقط در ورزش ایران یافت می شود!

 

شما به اسطوره تبریزی ها با رقم زدن نخستین قهرمانی تاریخ این شهر در لیگ برتر تبدیل شدید.این قهرمانی برای اهالی بسکتبال قابل پیش بینی نبود، نظر شما چیست؟

ما در موقعیتی تیم را بستیم که هر سه تیم اول لیگ تمام مهره ها را گرفته بودند و به عقیده برخی ها نفراتی که کارایی لازم را نداشتند، مانده بودند که اتفاقا همین نفرات، جوانان شایسته و بازیکنان با تجربه و کاربلدی بودند که پتانسیل کارهای بزرگ داشتند.ما هر روز بهتر شدیم و در پلی آف هیچ کس راضی به حذف نبود.در نیمه نهایی سختی کار ما زمانی مشخص شد که آبادان را در وقت اضافه شکست دادیم و در فینال حضور تماشاگران روی خود ما تاثیر گذاشته بود، چه برسد به تیم مهرام!

 

شما جزو مربیانی بودید که به داوری اعتراض داشتید و صحبت های تند مهران شاهین طبع سرمربی پتروشیمی هم در همین راستا اتهاماتی را به داوران وارد کرد.

من به سوت های زده شده اعتراض کردم و خیلی تصمیم ها درست نبود.اما وقتی باختم به داوری نبود و وقتی بردم هم ربطی به داوری نداشت.احتمالا آقای شاهین طبع مشکلاتی را دیده و داشته که آن حرف ها را زده است.

 

سجاد پذیرفته پدیده ای بود که شما امسال به بسکتبال ایران معرفی کردید.

راستش را بخواهید من 12 پدیده معرفی کردم.خیلی ها می گفتند اصغر کاردوست تمام شده، آرن داوودی دو، سه سال است در سطح خودش بازی نمی کند حتی جوان تر های تیم مثل مرادی نسب، طاهرخانی، اوجاقی و بقیه به چشم نمی آمدند اما همگی کار بزرگی کردند و به اوج برگشتند یا رسیدند.تیم ما به صورتی بود که هر کسی را می توانستی به زمین بفرستی و اشتباهی رخ نمی داد.خود من شخصا چنین بازی از تک تک این بازیکنان تا به حال ندیده بودم.خدا را شکر می کنم به دعوت آقایان شرفشابی قهرمان سابق تیم ملی و دکتر هوشیار شهردار منطقه پنج به تبریز آمدم تا از شهر غیر بسکتبالی تیمی با افتخار بسازیم.

 

نظرتان را درباره اینکه بعد از قهرمانی در لیگ، از سرمربیگری تیم ملی کنار گذاشته شدید، بگویید.

حق طبیعی فدراسیون بود که کادر دلخواهش را انتخاب کند و من برای آنها آرزوی موفقیت می کنم.

 

اما این انتخاب برخی اهالی بسکتبال را به خاطر اینکه شما قهرمان شدید و بعد برکنار شدید متعجب کرد و البته عده دیگری هم بحث باخت به عراق را پیش کشیدند.

البته اتفاقات و تصمیم ها از قبل رخ داده و گرفته شده بود که خیلی هم مهم نیست.آن چیزی که نباید فراموش شود این است که آن زمانی که هیچ کس حاضر نبود تیم ملی را تحویل بگیرد من پذیرفتم و نایب قهرمان آسیا و اقیانوسیه شدیم.هیچ مربی چوب جادو ندارد که با 4 جلسه تمرین معجزه کند.ما در بازی با عراق کل پست دو و سه های تیم را در اختیار نداشتیم.دلخوری من این است که هیچ کس مشکلات تیم را ندید و فقط باخت به عراق را دیدند.تیمی که آینده بسیار خوبی در بسکتبال آسیا دارد.اگر ما 9 تیم در لیگ برتر داریم آنها 12 تیم دارند.کسی توجه نکرد که بازیکن من یعنی ارسلان کاظمی چند بار در فرودگاه ماند و از فرودگاه به داخل زمین رفت.بهنام هم که اصلا نیامد و رضایی فر هم آن شرایط را داشت.ما با تیم ناقص به عراق باختیم.اصلا کسی گفت چرا بازیکنان بزرگ ما در فینال لیگ نبودند؟ شرایط بدنی و فنی خیلی از تیم های بزرگ و متمول به طوری بود که فینال را ندیدند.به نظر من زنگ خطر برای برخی موارد به صدا در آمده و باید به فکر باشیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.