b_Newsانتخاب سرمربی بسکتبال به نتایج لیگ ارتباط نداشته

زوج شاهین طبع-کوهیان برای انسجام بیشتر آمده

تاریخ: 1396/11/25
زمان: 14: 37
نوع: یادداشت
فدراسیون بسکتبال تصمیمش درباره کادر فنی تیم ملی را به صورت نمادین بعد از فینال پنجم لیگ اعلام کرد اما در حقیقت همه چیز از چند روز جلوتر مشخص شده بود.

هدیه خطیبی/ فدراسیون بسکتبال تصمیمش درباره کادر فنی تیم ملی برای بازی های انتخابی جام جهانی را به صورت نمادین بعد از فینال پنجم لیگ و قهرمانی شهرداری تبریز اعلام کرد اما در حقیقت همه چیز از چند روز جلوتر مشخص شده بود و حتی شب ماقبل فینال پنجم هم مربیان دو تیم از موضوع به نحوی خبردار شده بودند. حتی این خبر ابتدا در فضای مجازی هم چرخید و بعد روی خروجی سایت فدراسیون قرار گرفت تا مثل روال قبل فدراسیون در زمان مشحون عمل شود.

اما پس از گذشت حدود یک ماه از ریاست رامین طباطبایی در فدراسیون بسکتبال اعضای کمیته فنی این فدراسیون (رامین احمدی طباطبایی، علی توفیق، اسدا... کبیر، عباس مرشدی، مسعود قاسمی و بهمن سلیمانی) سرمربی تیم ملی را معرفی کردند که بر همین اساس مهران شاهین‌طبع مربی سابق تیم ملی و سرمربی پتروشیمی بندرامام به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شده و هدایت تیم ملی را در مسابقات انتخابی تیم ملی و بازی‌های آسیایی جاکارتا برعهده خواهد داشت.

شاهین طبع امسال با پتروشیمی در غرب آسیا و آسیا به سکوی قهرمانی نرسید و مدافع عنوان قهرمانی لیگ را هم به فینال نرساند و با سومی فصل 96 را تمام کرد. اما او که پرافتخارترین مربی بسکتبال ایران است، مدت زیادی در کنار بائرمن تورنمنت های مختلف را پشت سر گذاشت و اتفاقا بعد از قطع همکاری بائرمن با تیم ملی ایران پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی را از سوی محمود مشحون داشت، ولی آن را نپذیرفت تا مهران حاتمی هدایت تیم ملی را به دست بگیرد.شاهین طبع آن زمان بهانه درگیر بودن با تیم پتروشیمی بندرامام را مطرح کرد.

حالا با تغییرات راس فدراسیون و گذشت حدود دو ماه او این بار دعوت به سرمربیگری تیم ملی را پذیرفته و لیستش را با روزبه ارغوان، فرید اصلانى، محمد جمشیدى، حامد حدادى، محمد حسن زاده، سعید داورپناه، آرن داوودى، نوید رضایى فر، اوشین ساهاکیان، اصغر کاردوست، ارسلان کاظمى، سجاد مشایخى، نوید نیکتاش، صمد نیکخواه بهرامى و میثم میرزایى ارایه داده است.لیستی که شاید جای وحید دلیرزهان یا آرمان زنگنه در آن خالی باشد و بهنام یخچالی به دلیل مصدومیت جایی در آن ندارد. اما حضور پر تعدادتر بازیکنان پتروشیمی بندرامام و کم تعدادتر دو تیم فینالیست هم به چشم می آید.

بهترین اتفاق این لیست هم بازگشت دوباره صمد نیکخواه بهرامی و اعتماد دوباره گزینه های باتجربه که در لیگ هم خوش درخشیدند مثل آرن داوودی و اصغر کاردوست بود.

همچنین فرزاد کوهیان، محمد عابدینی و مهران آتشی و مهدی حسن زاده به ‌عنوان کمک در کنار شاهین طبع خواهند بود. در این بخش هم برخی ها معتقد بودند می شد از بین مربی ها و کمک مربیان تیم های موفق تر در لیگ هم گزینه ای وجود داشته باشد البته حضور فرزاد کوهیان در تیم ملی را باید به فال نیک گرفت و آن را انتخاب درستی دانست.

اردوی تیم ملی بسکتبال از امروز در سالن آزادی آغاز می شود و ملی پوشان سوم اسفند به مصاف قزاقستان خواهند رفت، سپس در ششم اسفند عراق انتظار ایران در سالن آزادی تهران می کشد.

اما رامین طباطبایی رییس فدراسیون بسکتبال درباره تغییر کادر فنی تیم ملی گفت:«تصمیمی که برای انتخاب کادر فنی جدید و سرمربی آن گرفته شد خیلی مرتبط با نتایج مسابقات باشگاهی نبود، بیشتر به دنبال این بودیم تا فردی عهده دار هدایت تیم ملی شود که بتواند این تیم را به خوبی مدیریت کند. بر همین اساس و پس از بررسی های متعدد، کمیته فنی به این نتیجه رسید که زوج شاهین طبع به عنوان سرمربی در کنار کوهیان به عنوان مربی می توانند مفید باشند. به هر حال تیم ملی در مرحله اول انتخابی جام جهانی مقابل عراق شکست خورده بود. نیازمند این بودیم تا انسجام بیشتری در کادر فنی و تیم ملی ایجاد شود.»

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.