b_Newsآسیب دیدگی جدی دارم و به کاراته وان دوبی نمی روم

مهدی زاده: اردوی تیم ملی تعطیل نیست!

تاریخ: 1396/11/26
زمان: 14: 40
نوع: گفتگو
دومین مرحله لیگ جهانی کاراته وان در حالی شنبه در دوبی برگزار می شود که امیر مهدی زاده به خاطر مصدومیت حضورش در این میدان لغو شد.

نگار رشیدی/ نخستین روز هفته جدید دومین مرحله لیگ جهانی کاراته وان در دوبی برگزار می شود و این در حالی است که شنیده شد اردوهای تیم ملی ایران به دلیل مشکلات مالی تعطیل شده و اعزام نفرات هم با هزینه شخصی خودشان خواهد بود.

در این میان اما اگر این اتفاقات هم نیفتاده بود، امیر مهدی زاده نمی توانست در این مسابقه روی تاتامی برود. دلیل آن هم مصدومیتی بود که نگاه مثبت مهدی زاده به آن استراحت اجباری است.

 

چه مصدومیت بدموقعی سراغ تان آمد.

بله همینطور است.من دوشنبه برای مسابقه دوبی تمرین می کردم که کمرم آسیب جدی دید. در حدی که پزشک من را از هرگونه فعالیت ورزشی منع کرد. امروز (دیروز) از کمرم MRI گرفتم تا ببینیم دوران نقاهتم چقدر خواهد بود. من همه هزینه ها را برای این مسابقه پرداخت کرده بودم اما همه را کنسل کردم و ضرر مالی هم داشتم اما حتما خیری در آن بود و من به آن به چشم استراحت اجباری نگاه می کنم تا سال آینده به اهدافم برسم.

 

کاراته مدتی بود که روند خوبی داشت اما دوباره ترمز کرد و اردو با تم مشکل مالی تعطیل شد.

نه اردو تعطیل نشده.از ابتدا هم بنا نبود برای مسابقه دوبی اردو برگزار شود. برنامه ریزی فدراسیون روی مسابقات هلند بود. برای دوبی هم خود بچه ها اقدام کردند و دارند می روند. من اطلاعی درباره مشکل مالی ندارم.

 

اما با توجه به بازی های آسیایی حضور بیشتر در مسابقات منطقی تر نیست؟

از یک جهاتی هم تصمیم فدراسیون غیرمنطقی نیست. چون بچه ها در تورنمنت های زیادی شرکت کردند و حضور در لیگ های جهانی سهمیه المپیک محسوب نمی شود. این وقفه ها باعث می شود بچه ها به آسیب های شان برسند. از طرفی مسابقات مهم ما سال آینده برگزار می شود. مثل قهرمانی آسیا، قهرمانی جهان و بازی های آسیایی. هدف خود من قهرمانی جهانی و آسیایی است. در واقع هیچ کشوری هدفش را روی لیگ ها نمی گذارد و این مسابقات حکم تدارکات را دارد.

 

اما با این حال شما عزم رفتن داشتید.

بله من دوست داشتم شرکت کنم چون دوبی نزدیک بود و راحت می رفتم. اما خب قسمت نشد. جا دارد همین جا از آقای عابدی مدیرکل استان قم تشکر کنم که از من حمایت کردند و هزینه های سفر را متقبل شدند اما با اتفاقی که افتاد قسمت نبود من بروم.

 

به نظر شما کاراته ایران در بازی های آسیایی برای رقیبان المپیک خط و نشان می کشد؟

صددرصد. من خودم دو دوره در این بازی های حضور داشتم و در اینچئون هم طلا گرفتم. کاراته همیشه در این مسابقات سرآمد بوده و مدال گرفته. امیدوارم در این دوره هم این اتفاق بیفتد و به کاراته کمک کنیم. درواقع فقط المپیک مانده که کاراته ایران خودش را نشان بدهد و بگوید جزو بهترین های دنیاست.

 

سایمان چطور است؟ به کاراته علاقمند نشده ؟

سایمان هم خوب است. یک سالش تمام شده و کم کم دارد بزرگ می شود. به نظر من سایمان کاراته را دوست ندارد چون یکی،دو باری که او را به باشگاه بردم می ترسید و گریه می کرد. البته آن فضا و آدم ها را من هم ببینم می ترسم چه برسد به بچه یک ساله (خنده). پسرم از شخصی که خیلی می ترسد ذبیح ا... پورشیب است.حتی وقتی عکسش را هم می بیند گریه می کند (خنده).

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.