b_Newsمصدومیت باعث شد تا به مسابقات قهرمانی آسیا نرسم

سعید عبدولی: از تیم ملی خط نخورده ام، به ۷۷ کیلو برمی گردم!

b_News کرامت خیلی بااستعداد است، باید به او پر و بال بدهند
تاریخ: 1396/11/28
زمان: 13: 27
نوع: گفتگو
خط خوردن سعید عبدولی از تیم ملی کشتی فرنگی برای مسابقات قهرمانی آسیا، خبری بود که در رسانه ها بازتاب داشت اما خودش می گوید که خط نخورده.

حامد جیرودی/ خط خوردن سعید عبدولی از تیم ملی کشتی فرنگی برای مسابقات قهرمانی آسیا، خبری بود که چند روز پیش در رسانه ها بازتاب داشت. این موضوع باعث شد تا به سراغ این کشتی گیر اندیمشکی برویم و با او صحبت کنیم. دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ ریو، در گفت‌وگویی که با «گل» داشت، مصدومیت را دلیل غیبت خود در اردوی تیم ملی اعلام کرد.

 

سعید، چرا در تمرینات تیم ملی حاضر نمی شوی؟

به خاطر این که کتفم آسیب دیده بود و نمی توانستم تمرین کنم.

 

کی مصدوم شدی؟

بعد از همان مسابقات جام باشگاه های جهان. وقتی کشتی گیر ارمنستانی را بردم، خوب بودم اما وقتی مسابقات تمام شد و به خانه رفتم، دیدم کتفم درد گرفته و بالا نمی آید و برای همین حالا هم فقط مشغول آب درمانی و فیزیوتراپی هستم.

 

مانوکیان را که خیلی خوب شکست دادی.

این که چیزی نبود! من در ۸۲ کیلوگرم راحت هستم و تر و فرز کشتی می گیرم. کشتی گیران این وزن قدرتی و استقامتی هستند اما من برابر آنها راحت تر کشتی می گیرم.

 

اما خودت می دانی که وزن ۸۲ کیلوگرم المپیکی نیست و علی اشکانی هم از این تغییر وزن تو ناراحت بود و می گفت که ما به کشتی گیر باتجربه ای مثل عبدولی نیاز داریم.

ببینید من می دانم این وزن المپیکی نیست اما عضلاتی که من دارم، سریع خشک می شود و من می توانم برای مسابقات جهانی و المپیک سریع وزن کم کنم و به وزن ۷۷ کیلوگرم برگردم.

 

با اشکانی هم در این رابطه صحبت کرده ای؟

بله من با علی آقا حرف زده ام و به امید خدا مشکلی وجود ندارد.

 

راجع به خط خوردنت از تیم ملی هم صحبت کرده ای؟

بله من با علی آقا صحبت کردم و ناراحت بودم و گفتم چرا گفتید عبدولی خط خورده که گفت ما این حرف را نزدیم و گفتیم برای مسابقات قهرمانی آسیا حضور ندارد.

 

پس بحث اینکه خودت نمی خواستی در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کنی، مطرح نیست؟

نه اتفاقا من خودم یک چیزهایی را از این و آن شنیدم اما واقعا این طور نبود. من خودم خیلی دوست داشتم در آسیا کشتی بگیرم تا یک محکی بخورم اما نشد.

 

خود اشکانی که همیشه از تو تعریف می کند.

علی آقا عزیز ماست. من بیشتر از این که فکر کنم مربی ام است، احساس می کنم که رفیقم است. من حتی در مسابقات جام تختی هم در ماهشهر بودم و کنار بچه ها حضور داشتم. آنقدر با این کشتی گیران خارجی سر و کله می زدم که خود علی آقا و بقیه بچه ها خنده شان گرفته بود.

 

حالا که صحبت جام تختی شد، این رقابت ها را چطور دیدی؟

جام تختی مسابقات خوبی بود اما بعضی از بچه های ما مثل یوسف قادریان، فرشاد بلفکه و الیاسی می توانستند کشتی های خیلی بهتری بگیرند و در حد خودشان ظاهر نشدند.

 

اما در کل ۱۲ مدال گرفتیم و قهرمان شدیم.

باید قهرمان می شدیم. مسابقات در خوزستان بود و توقعی هم جز این نمی رفت و من فکر می کنم از ۱۲ مدال هم بیشتر می توانستیم کسب کنیم.

 

راستی برادرت کرامت هم که در اردوی تیم ملی بزرگسالان حضور دارد.

کرامت خیلی خوب است و آمادگی بالایی دارد. این اولین بار است که در بین نفرات اصلی تیم ملی بزرگسالان قرار می گیرد. اگر به او بها بدهند و میدان ببیند، می تواند به موفقیت برسد. کرامت کشتی گیر بااستعدادی است و توانایی این را دارد که بدرخشد اما خام است و باید به او پر و بال بدهند. باید او و دیگر ملی پوشان جوان را در کنار باتجربه ها به میدان بفرستند تا مسیر پرواز کردن را یاد بگیرند.

 

فکر می کنی که او در آسیا بتواند طلا بگیرد؟

چرا که نه، صد در صد می تواند. به امید خدا اگر کمکش کنند، می تواند یکی از مدال آوران ایران باشد.

 

خودت هم که حتما به مدال آوری در المپیک ۲۰۲۰ توکیو فکر می کنی؟

صددرصد. من اگر در کشتی مانده ام، فقط به خاطر کسب مدال در المپیک است و امیدوارم باز هم بتوانم پرچم ایران را به اهتزاز در بیاورم.

 

برای بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا هم برنامه ای داری؟

بله قطعا، امیدوارم در این رقابت ها هم بتوانم تیم ملی را همراهی کنم و برای کاروان ایران افتخار آفرینی کنم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.