b_Newsپروسه تصمیم گیری درباره بی باک به کمیته فنی رسید

شیاپ چانگ تغییر

تاریخ: 1396/11/28
زمان: 15: 01
نوع: یادداشت
درست بعد از مسابقه ابوالفضل یعقوبی و میرهاشم حسینی و دور ماندن آنها از مدال نخستین دوره مسابقات گرنداسلم تکواندو بود که موج تند تغییر به کادر فنی رسید و حالا دوباره صدای تغییر شنیده می شود.

نگار رشیدی/ درست بعد از مسابقه ابوالفضل یعقوبی و میرهاشم حسینی و دور ماندن آنها از مدال نخستین دوره مسابقات گرنداسلم تکواندو بود که موج تند تغییر به کادر فنی رسید. مهدی بی باک که تیمش در چهار مرحله گرندپری حتی یک طلا هم نگرفته بود، گرنداسلم را هم خوب آغاز نکرد تا جایگاهش را در خطر ببیند.

تشکیل جلسه شورای فنی و بررسی عملکرد تیم ملی درست در کوران مسابقه و زمانی که هنوز سه نماینده ایران به شیاپ چانگ نرفته بودند، موضوع را خیلی جدی تر کرده بود و همه منتظر بودند که یک سرمربی جدید معرفی شود. به خصوص وقتی که چند گزینه جایگزینی هم روی میز آمد تا همه خانه تکانی تکواندو را بسیار نزدیک ببینند.

جلسه شورای فنی اما برخلاف آنچه اعلام شده بود به زودی برگزار می شود، تشکیل نشد و ناگهان سیدمحمد پولادگر در مصاحبه ای تمام شنیده ها و تصمیمات را رد و اعلام کرد این یک جلسه بررسی است مانند تمام جلساتی که بعد از مسابقات مهم برگزار می شود است. اما اینکه چرا این جلسه مهم وسط مسابقه مهم تر قرار بود برگزار شود هنوز جای سوال دارد.

در نهایت اما شورای فنی 26 بهمن دور هم جمع شدند تا عملکرد تیم و مهدی بی باک را در مسابقاتی که پشت سر گذاشته بررسی و درباره آینده تیم تصمیم گیری کنند. اما نکته اینجاست که در پایان این جلسه شورای فنی مقرر شد جمع بندی نهایی از نظرات اعضای شورا به کمیته فنی فدراسیون ارایه شود تا تصمیم گیری در خصوص انتخاب سرمربی جدید یا تمدید همکاری با کادر فنی فعلی برای حضور در رویدادهای سال آینده صورت پذیرد.

اینکه چرا تصمیم گیری در این خصوص تا این حد پرنوسان بوده و با توجه به شرایط تیم که هنوز هم ایده آل به نظر نمی رسد، باید زودتر تکلیف مشخص شود، سوالی است که پاسخ آن را باید در فدراسیون جست و جو کرد. تا چند ماه دیگر بازی های آسیایی جاکارتا برگزار می شود و این میدان جایی نیست که بتوان دور ماندن تکواندو از سکو را هضم کرد.

تلخی اتفاقات تکواندو در المپیک هنوز در کام ورزش است و حتی خود ذوالقدری مدیر سابق تیم های مالی اعتراف کرده که تکواندو همچنان در شوک آن نتایج به سر می برد! پس بهتر است فدراسیون تعجیل را چاشنی پروسه تصمیم گیری خود کند. در این زمینه بیشتر کارشناسان که درباره کادر فنی مورد سوال قرار می گیرند، به نتایج تیم در یک سال اخیر اشاره می کنند. نتایجی که شامل پنج مدال از گرندپری (دو نقره و سه برنز)، پنج مدال از جام ریاست فدراسیون جهانی یونان، سومی در رقابت های جهانی و یک برنز مسابقات گرنداسلم می شود.

بیژن مقانلو سرمربی سابق تیم ملی که رفتنش از تکواندو به ساعت هم نرسید، یکی از کسانی است که نتایج را معیار انتخاب می داند. او درباره نتایج تیم و کادر فنی گفت:«اعضای شورا که نفرات را انتخاب می کنند، آنها باید در خصوص نتایج تیم ملی نظر بدهند. فکر می کنم یکی از اصولی که مورد بررسی قرار می گیرد، نتایج کسب شده است. من فکر می کنم نتایج همه چیز را مشخص می کند که چه اتفاقی خواهد افتاد.»

هرچند مهدی بی باک که هیچ وقت نگاه مدالی به عملکرد شاگردانش نداشته، از تیم خود همیشه دفاع کرده و نظری مخالف بیشتر منتقدان دارد اما او در نوبت اول که صدای رفتنش شنیده می شد، به «گل» گفته بود اصراری بر ماندن ندارد!

بررسی عملکرد یک تیم در یک سال گذشته و تصمیم گیری درباره آینده آن، حساس هست و نیاز به بررسی دقیق دارد اما باید به یاد داشته باشیم که زمان منتظر هیچ کس نمی ماند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.