b_News امیدوارم زودتر کمیته فنی تصمیمش را بگیرد/ بهترین زمان برای ارتقای مهارت تیم را داریم از دست می دهیم

بی باک: اگر بمانم با قرارداد و زمان مشخص کار می کنم

b_News نمی شود که بعد از هر مسابقه از تغییر کادر فنی بگویند
تاریخ: 1396/11/30
زمان: 13: 51
نوع: گفتگو
تغییر کادر فنی تکواندو چند روزی می شود که به مهم ترین تصمیم فدراسیون تبدیل شده است.تصمیمی که گرفته نمی شود تا هر روز یک علامت سوال جدید در این پروسه ایجاد شود.

نگار رشیدی/ تغییر کادر فنی تکواندو چند روزی می شود که به مهم ترین تصمیم فدراسیون تبدیل شده است.تصمیمی که با توجه به مسابقات مهمی که در پیش است، گرفته نمی شود تا هر روز یک علامت سوال جدید در این پروسه ایجاد شود.

تکواندویی که سال ها در عرش به سر می برد، بعد از المپیک ریو سقوط آزاد داشت و هنوز نتوانسته راه صعود را آنطور که باید و شاید در پیش بگیرد. آن زمان تمام انتقادات به سیدمحمد پولادگر برمی گشت و اکثر قریب به اتفاق منتقدان رییس را باعث و بانی تمامی مشکلات می دانستند. اما بعد از پیروزی پولادگر در انتخابات تکواندو و اجرای طرح آشتی ملی(!) مهدی بی باک به عنوان متهم ردیف اول نتایج تیم شناخته شد. با این حال فدراسیون که روند لاکپشتی را برای بررسی نتایج تیم و تصمیم گیری درباره آینده اتخاذ کرده، هنوز تکلیف کادر فنی را روشن نکرده است.هرچند برخی شنیده ها حاکی از آن است که سرمربی آینده تکواندو انتخاب شده است... گفت و گوی بی باک با «گل» را بخوانید.

 

از اولین باری که حرف تغییر کادر فنی زده شد، مدت ها می گذرد و اما هیچ تصمیمی گرفته نشده.

والا من هم خبر ندارم. شورای فنی برگزار شد و ما هم گزارش عملکرد یک ساله مان را ارایه کردیم. بیشتر اعضا هم بعد از شنیدن گزارش با ما هم نظر بودند و برخی هم مخالف که نظرات شان را گوش کردیم. ما تابع دستورات فدراسیون هستیم و اگر قرار به ادامه کار باشد باقدرت کار می کنیم.

 

اما مسابقات مهمی در پیش است و باید هرچه زودتر تکلیف روشن شود.

بله ما همین الان بهترین زمان برای بالا بردن مهارت بچه ها را داریم از دست می دهیم. ما تا یک ماه و نیم آینده مسابقه ای نداریم و در این مدت می توانیم نقاط ضعف را برطرف و مهارت را بالا ببریم. ما در یک سال گذشته در کوران رقابت بودیم و زمانی برای ارتقای مهارت نداشتیم.امیدوارم هرچه زودتر این تصمیم گرفته شود تا بیش از این زمان را از دست ندهیم. بچه ها الان تقریبا پراکنده شده اند.

 

به نظر شما چرا درست در مسابقه مهم گرنداسلم تصمیم گرفته شد عملکرد شما و تیم تان بررسی شود؟ مسابقه ای که می توانست مدال های بیشتری برای مان داشته باشد.

من هم نمی دانم. فکر می کنم خیلی ها به این موضوع دامن زدند و بر اساس شرایط خودشان این تصمیم را تعبیر کردند. بحث پولادگر بررسی عملکرد تیم مثل سال های گذشته بود اما برخی ها تعبیر ذهن خودشان را آوردند. خیلی ها به نبودن نفرات جدید اشاره می کردند که باید این را در نظر گرفت بیشتر مسابقاتی که ما رفتیم دعوتی بود و نمی توانستیم هر کسی که می خواهیم را شرکت دهیم. بچه های ما توانمند هستند و در گرنداسلم اگر اشتباه داوری نبود و شانس داشتیم مدال های بیشتر و خوشرنگ تری می گرفتیم. با اینکه بچه ها مدال طلا نداشتند اما رنک شان ارتقا پیدا کرده. در آینده هم با اضافه شدن مهدی خدابخشی و چند نفر دیگر نوید روزهای خوب را می دهم.

 

همیشه اهالی تکواندو از دست های پشت پرده در تکواندو گفته اند.فکر می کنید در اتفاقات اخیر هم این دست ها حضور داشتند؟

نمی دانم... فقط این را می دانم درست است که اشکالاتی در تیم وجود داشت اما همه اش برای کادر فنی نیست. یک تیم برای موفقیت نیاز به یک کارگروه بزرگ دارد. ما باید آرامش را در تیم به وجود بیاوریم اما با فشارهایی که بوده این اتفاق نیفتاده. ما یک گروه قوی برای کمک به تکواندو می خواهیم. یکی، دو نفر نه در موفقیت تیم اثر دارند نه در موفق نشدن آن. اگر قرار باشد در تیم بمانم باید با پولادگر صحبت کنم. باید از افراد باتجربه استفاده کنیم. بازی های آسیایی میدان مهمی است که باید در آن بدرخشیم. متاسفانه در این مدت فقط نقاط ضعف را دیده اند. در نگاه مقطعی شاید نتوانستیم موفقیت لازم را کسب کنیم اما با نگاه المپیکی متوجه می شویم کار را درست انجام دادیم و می توانیم در همه اوزان نماینده داشته باشیم.

 

شما پیش از این گفته بودید اصراری بر ماندن ندارید. خودتان از اینکه تکلیف تان را روشن نمی کنند ناراحت نیستید؟

من نه برای آمدن اصرار داشتم نه برای ماندن. در یک سال گذشته تمام وقتم را برای کسب نتایج خوب با تکواندو گذاشتم. هر تیمی برای اینکه بداند چه کار کند یکسری موارد می خواهد. روی صحبت من با فدراسیون این است که در صورت ماندنم در قرارداد مشخص زمان مشخص همکاری تعیین شود. نمی شود که بعد از هر مسابقه درباره تغییر کادر فنی حرف زد! باید به فکر اقتدار تیم ملی باشیم تا اینکه یک شخص جابه جا شود. به نظر من هدف اصلی باید این باشد که همه به تکواندو کمک کنیم نه اینکه هرکسی نسبت به موقعیتی که دارد نظر بدهد. من هر نظر درستی را درباره تکواندو به جان دل می خرم اما اینکه بعد از مسابقه بگوییم اگر این کار را می کردیم اینطور می شد یا آنطور اصلا قشنگ نیست. کسانی که دل شان برای تکواندو می سوزد کمک کنند.

 

به نظر شما سهم فدراسیون در اتفاقات اخیر چقدر است؟ چون این فدراسیون بود که در کوران مسابقه خبر تشکیل جلسه شورای فنی را اعلام کرد.

بله اتفاق خوبی نبود. این موضوعی نیست که یک روزه بشود درباره اش تصمیم گرفت که حین مسابقه بشود انجامش داد. باید بعد از مسابقه و در زمان درست مطرح شود. زمان، زمان خوبی برای دامن زدن به این مساله نبود. آن هم در مسابقه ای که سطح بالاتری از المپیک داشت و سه تا از بچه های ما فوق العاده بودند. مدال طلا ملاک موفقیت یا موفق نبودن نیست. با این حال همانطور که گفتم همین الان هم وقت مان کم است. در شش ماه اول سال جدید مسابقات مهمی داریم و باید تکلیف را زودتر روشن کنند.

 

اغلب دیده می شود بعد از نتیجه نگرفتن، مسوولان بلافاصله دست روی دکمه تغییر می گذارند که کمتر هم نتیجه داده.

ببینید به عنوان مثال بچه های تکواندو یک سال است که با تفکرات ما پیش می روند و به آرامش خوبی هم رسیدند. اما همانطور که گفتید سیستم ورزش کشور نتیجه گراست و به به جای کار بلندمدت فقط به نتیجه حال حاضر فکر می کند. خیلی کارها مثل پشتوانه سازی جوانگرایی تبعاتی دارد که باید در نظر گرفت که آن را نمی پذیرند. مشکل ورزش کشور همین است. اگر تبعات را قبول کنیم در آینده نتایج بهتری گرفته می شود اما قبول نکردن ریسک و فشاری که هست کار را از دست مان خارج می کند.

 

به این ترتیب تکلیف تیم چه می شود؟

امیدوارم هر تصمیمی که می خواهند ظرف همین یکی، دو روز بگیرند تا تمرین تیم شروع شود. اعتبار تکواندو اعتبار ماست. ما عضوی از خانواده تکواندو هستیم و اگر بحث شخصی را کنار بگذاریم موفقیت تکواندو چندین برابر می شود. هرچقدر فشارها کم شود بچه ها می توانند نمایش بهتری در میادین داشته باشند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.