پنج دلیل که دیگو سیمئونه گزینه مناسبی برای جانشینی آرسن ونگر است

تاریخ: 1395/11/20
زمان: 18: 46
نوع: خبر
شکست خانگی دو بر یک مقابل واتفورد و باخت سنگین سه بر یک برابر چلسی انتقادها از ونگر را افزایش داده است تا جایی که احتمال برکناری او وجود دارد.

آرمان صالحی/ کارشناسان 5 دلیل مطرح کرده اند که سیمئونه گزینه مناسبی برای جایگزینی ونگر است:
1- رکورد دفاعی قوی
خط دفاعی دیگو سیمئونه در اتلتیکو مادرید در چهار فصل گذشته همواره از بهترین های لالیگا بوده است. گل های خورده اتلتیکو در 4 فصل اخیر:
2012/13: 31
2013/14: 26
2014/15: 29
2015/16: 18
2- او با احترام دستور می دهد
با توجه به دیسیپلین و نظمی که ونگر در طی این سال ها در آرسنال حاکم کرده است، تصور آرسنال بدون آرسن سخت است. به همین دلیل جانشین ونگر شدن برای مربی هایی با سبک به طور مثال آنتونیو کونته مناسب نیست. سبک کاری، جذبه، رابطه او با جوانان و نوع دستورهای محترمانه سیمئونه می تواند نظم جدیدی را در تیم عمدتا جوان آرسنال ایجاد کند.
3- مربی بزرگ می تواند الکسی سانچز و مسوت اوزیل را نگه دارد
در صورت نتیجه نگرفتن آرسنال، کسی نمی تواند ستاره های این تیم همچون سانچز و اوزیل را بخاطر ترک این باشگاه سرزنش کند. آنها حق دارند جایی بازی کنند که موفقیت‌های بیشتری بدست آورند و سیمئونه نامی است که می تواند آنها را مجاب کند تا بمانند و با آرسنال افتخار کسب کنند.

4- رهبری پر افتخار
دیگو از قدرت مدیریت و رهبری خوبی برخوردار است. افتخارات چند سال اخیر او این مسئله را نشان می دهد:
قهرمانی لالیگا در فصل 14/2013
قهرمانی در کوپا دل ری در فصل 14/2013
قهرمانی لیگ اروپا در فصل 12/2011
قهرمانی سوپر جام اروپا در سال 2012
قهرمانی سوپر کوپا د اسپانیا در سال 2014
5- نترس در بازار نقل و انتقالات
سیمئونه در اتلتیکو مادرید نشان داده که رفتن ستاره ها به تیم او لطمه نمی زند و دیگو به خوبی می داند چگونه جای خالی ستاره هایی که از دست می دهد را پر کند. برای مثال رفتن مهاجم هایی مانند فرناندو تورس و دیگو کاستا یا دروازه بانش تیبو کورتوا به تیم او لطمه چندانی نزد. او ترسی از رفتن ستاره ها ندارد زیرا کار کردن با جوانان و خرید بازیکن برای جایگزین کردن جای خالی ستاره ها در فصل نقل و انتقالات را به خوبی بلد است.
 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.