b_Newsبعد از برد سرمایه و اردکان در نیمه نهایی لیگ برتر والیبال

تیم کم هزینه خاتم به فینال می رود؟

تاریخ: 1396/12/05
زمان: 14: 13
نوع: گزارش
در هیاهوی برگزاری تور جهانی والیبال ساحلی در کیش، مسابقه رفت مرحله نیمه نهایی لیگ برتر والیبال هم در تهران و تبریز برگزار شد.

فرزاد کفیلی/ در هیاهوی برگزاری تور جهانی والیبال ساحلی در کیش، مسابقه رفت مرحله نیمه نهایی لیگ برتر والیبال هم در تهران و تبریز برگزار شد. مسابقه تهران میان بانک سرمایه و پیکان در شرایطی برگزار شد که امید می‌رفت پیکان برای لحظاتی هم مقابل ملی‌پوشان پر تعداد سرمایه مقاومت کند، مسابقه‌ جذابی بسازد و از اعتبار پرافتخارترین باشگاه والیبال ایران دفاع کند اما نه اینکه اینطور نشد که سرمایه در یک ساعت کار را یکسره کرد. بانک سرمایه بازی را با ژیگادلو، محمودی، موسوی، غلامی، میرزاجانپور، قائمی و مرندی شروع کرد و این نام‌ها مقابل معروف و باسابقه‌هایی مثل مصطفی وند و نظری افشار یک سر و گردن پیش بودند. آنچه در طول مسابقه به چشم آمد درخشش شهرام محمودی با وجود نیامدن به تیم ملی و تسلط کم نظیر ژیگادلو پاسور لهستانی سرمایه بر بازی بود.

دیگر مسابقه نیمه نهایی هم سراسر شگفتی بود. در سالن مملو از تماشاگر شهید اقدمی تبریز شهرداری این شهر در حالی میزبان خاتم اردکان بود که تبریزی‌ها که تمام طول لیگ در جایگاه‌ دوم جدول قرار داشتند در مقابل خاتم که به سختی راهی  پلی آف شده بود حتی یک ست هم نتوانستند پیروز شوند.

خاتم با استفاده از بازیکنانی چون وادی، امیری و صنوبر بعد از شگفتی شکست دادن سایپا پیش از نیمه نهایی و حذف این تیم پر مهره، شهرداری تبریز را هم در بازی رفت سه بر صفر برد تا تیم ارزانی باشد که حالا در یک قدمی فینال قرار دارد.

چهره‌هایی مثل حسین امیری یا حسن صنوبر شاید در رده ملی خیلی مورد توجه قرار نگیرند اما این‌ها بازیکنانی هستند که در لیگ تاثیرگذار و پر قدرت ظاهر می‌شوند. در بازی خاتم و شهرداری تبریز همچون بسیاری از بازی‌های قبل تبریزی‌ها تلاش کردند با ایجاد حاشیه‌هایی جریان بازی را تغییر دهند اما توقف چند دقیقه ای بازی به خاطر اعتراض‌های مدام میزبان هم برتری نماینده یزد را تغییر نداد.

آنچه پیداست اینکه در کوران مسابقات لیگ اینکه کولاکوویچ سرمربی تیم ملی از نزدیک مسابقات را نمی‌بیند، موضوع بسیار مهمی است که فدراسیون احمد ضیایی همچون فدراسیون قبل نتوانسته آن را برطرف کند و با وجود قرارداد رسمی، سرمربی تیم ملی ماه‌ها در ایران نیست و مهمترین مسابقات باشگاهی را از نزدیک دنبال نمی‌کند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.