b_Newsمن هم قبلا حرف های خادم را زده بودم اما جرات چاپ آنها را نداشتند

فلاح: نباید ادا در بیاوریم؛ علیرضا بباز و گواهی پزشکی درست نیست

b_News یا مردانه مسابقه نمی دهیم و تبعات آن را هم می پذیریم و یا مسابقه می دهیم و روی سینه شان می نشینیم/ رفتن یزدانی به 92 کیلوگرم کاملا اشتباه بود
تاریخ: 1396/12/08
زمان: 14: 16
نوع: گفتگو
صحبت های صریح و روشن رسول خادم درباره رقابت یا عدم رقابت با کشتی گیران رژیم صهیونیستی، با حمایت بسیاری از اهالی کشتی از جمله اکبر فلاح همراه شد.

حامد جیرودی/  صحبت های صریح و روشن رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی درباره رقابت یا عدم رقابت با کشتی گیران رژیم صهیونیستی، با حمایت بسیاری از اهالی کشتی و ورزش دوستان مواجه شده است. در این میان، اکبر فلاح پیشکسوت کشتی ایران هم که همیشه حرف های خود را رک و بی پرده بیان می کند، به حمایت از خادم پرداخته اما در این میان، در برخی موارد، به انتقادات خود هم ادامه داده است. فلاح در گفت‌وگویی که با گل داشت، به این موضوع اشاره کرد که باید تکلیف این موضوع مشخص شود، یا رژیم صهیونیستی مسابقه ندهیم و تعلیق را تحمل کنیم یا کشتی بگیریم و مردانه آنها را شکست دهیم.

 

خادم مصاحبه ای مفصل داشته و گفته است دیگر گواهی پزشکی گرفتن برای مسابقه ندادن با رژیم صهیونیستی دیگر جواب نمی دهد. یا باید روی اعتقادات مان بایستیم و تعلیق شویم یا فکر جدیدی کنیم.

من قبلا این حرف را زده بودم. زمانی که علیرضا کریمی به کشتی گیر روس باخت تا با رژیم صهیونیستی مسابقه ندهد، من گفتم که باید یا مرد و مردانه بگوییم ما شما را قبول نداریم و مسابقه نمی دهیم یا از این کارها نکنیم اما جرات نداشتند حرف های من را چاپ کنند! حالا همین حرف ها را خادم زده است. درست هم می گوید. اگر سیاست ما این است که مسابقه ندهیم، بگوییم مسابقه نمی دهیم. این که بگوییم علیرضا بباز که درست نیست یا اینکه برویم دنبال گواهی پزشکی. نباید از این اداها در بیاوریم. یا مردانه مسابقه نمی دهیم و تبعات آن را هم می پذیریم و یا مسابقه می دهیم و به قول کشتی گیران، شکست شان می دهیم و روی سینه شان می نشینیم.

 

حمیدرضا جمشیدی مربی تیم ملی امید که دو سال محروم شده هم خیلی ناراحت است.

آن بنده خدا که کاره ای نبوده است. او اصلا در این مدت دیده نشده است. فدراسیون هم او را ندیده است. تیم سرمربی داشته، سرپرست داشته. همه آنها داشتند داد می زدند علیرضا بباز.

 

خود جمشیدی تایید کرده او می گفته اما می گفت خدا سر هیچ مربی نیاورد که از شاگردش بخواهد ببازد و خودش خیلی ناراحت بوده.

این درست اما کریمی که شاگرد او نبوده. مربی اش فردی به نام کرمانی است که در کرج مربی اش است. مثل بعضی مربیان فوتبال می ماند که دو ماه است تیمی را گرفته اند و می گویند بچه های من. اما من می خواهم برگردم به همان حرفی که خادم زده. اگر می خواهند، مسابقه ندهند تا کشتی ایران تعطیل شود. اصلا همه رشته ها تعطیل شوند!

 

خادم گفته از تیر ۹۷ تا مهر ۹۷ هشت مسابقه بین‌المللی وجود دارد که در همه آنها رژیم صهیونیستی حضور دارد و با سحر و جادو هم نمی تواند قرعه را تغییر دهد!

ببینید این داستان از سال ۱۹۸۳ شروع شد. از همان موقع، همه مربیان با استرس در مسابقات شرکت می کردند. خود من وقتی سرمربی جوانان بودم، همین طور نگران بودم که کشتی گیر رژیم صهیونیستی کجاست؟ کشتی گیر خودم را زمان وزن کشی عقب می بردم، جلو می بردم که به کشتی گیر رژیم صهیونیستی نخورد. این در حالی بود که ما برای قهرمانی رفته بودیم. همه می رفتیم که بجنگیم اما در این میان برخی به قرعه رژیم صهیونیستی می خوردند و کارشان تمام می شد.

 

شما خودتان هم به حریفی از رژیم صهیونیستی برخورد کردید؟

من نه اما خیلی از کشتی گیران به نفرات این تیم خوردند. رژیم صهیونیستی اصلا کشتی گیر نداشت. گاهی از کشورهای دیگر مانند روسیه استفاده می کرد. الان هم همین طور است. گاهی یکی دو مرحله بالا می آمده و به ما می خورده است. در کل، ما نباید این همه آزار و اذیت شویم. اگر به آنها خوردیم، مردانه دست شان را روی تشک بالا بگیریم و بگوییم مسابقه نمی دهیم. دیگر این طور، کار به پشت پرده هم نمی کشد.

 

خادم گفته با این شرایط، حضورش در هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی فایده ای ندارد. چون به جای دفاع از کشتی ایران در برابر ناداوری ها و بررسی مسائل فنی، تنها به خواهش و التماس برای تعلیق نشدن کشتی ایران پرداخته و برای همین از هیات رئیسه کناره گیری کرده است. در این خصوص چه نظری دارید؟

خادم خیلی خرج کرد تا به هیات رئیسه برود! یعنی هر کسی که به آنجا می رود، فقط به دلیل شایستگی هایش انتخاب نشده و همه با روابط و خرج کردن عضو هیات رئیسه می شوند. خیلی های شان فرق خاک و پل را نمی دانند. می گویند چرا فیتو بزنیم؟ می رویم از پشت فن می زنیم. اما حالا که خادم خرج کرده، باید این کرسی را حفظ کرد. خادم باید راهش را ادامه دهد.

 

قبل از اینکه محرومیت کریمی قطعی شود، خادم قصد داشت، حسن یزدانی را به ۹۲ کیلوگرم ببرد و از کریمی در ۸۶ کیلوگرم استفاده کند. شما با رفتن یزدانی به وزن بالاتر موافق بودید؟

رسول نتیجه گراست. در جام جهانی هم از یزدانی استفاده کرده بودند و به نفر دوم بها نمی دادند. در مسابقات کرمانشاه هم از حسن رحیمی استفاده کردند و نفر دوم را نگذاشتند. الان اگر رحیمی خداحافظی کند، پشتوانه ای ندارد. حسن یزدانی ستاره کشتی ماست اما نباید نفرات پشت سر او را نابود کنیم. این طوری است که می رویم و نهم می شویم. اما الان که یزدانی مجبور شده به 86 کیلئگرم برگردد، نفرات 92 کیلوگرم دوباره جان گرفته اند و انگیزه دارند. به نظر من رفتن یزدانی به 92 کیلوگرم کاملا اشتباه بود. او فعلا و حداقل تا المپیک جا دارد که در 86 کیلوگرم کشتی بگیرد و طلا بیاورد اما من یک حرف دیگر هم دارم.

 

بفرمایید.

ببینید همان طور که گفتم در این سال ها خیلی ها به کشتی گیران رژیم صهیونیستی خورده اند اما حرف من این است که باید به آنها توجه شود. الان مربی که دو سال محروم شده، باید چه کار کند؟ آن کشتی گیری که محروم شده چه کند؟ خیلی از کشتی گیران ما قهرمانی های شان را به خاطر این موضوع از دست دادند اما به آنها دیگر توجهی نشد. بنابراین یا باید به این افراد برسیم یا تغییر رویه بدهیم. این را هم بگویم که من اگر حرفی می زنم مشکلی با کسی ندارم. الان هم طرف خادم هستم و از او حمایت می کنم. او پیش من آمد و من هم پیش او رفتم اما دلیل نمی شود اگر جایی اشکالی نبینم، انتقاد نکنم اما الان باید از او دفاع کنم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.