b_Newsجاکارتا مثل اینچئون نیست 6 نفری، پنج مدال بگیریم

حجی زواره: امیدوارم دلخوری بی باک و مقانلو تمام شود!

تاریخ: 1396/12/09
زمان: 14: 08
نوع: گفتگو
مسعود حجی زواره کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو در روزهایی که بحث تغییر کادر فنی داغ است، آرزو کرد دوباره زوج مقانلو _ بی باک را کنار هم ببیند.

نگار رشیدی/ مسعود حجی زواره که دیگر باید او را کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو معرفی کنیم، این روزها سرگرم استراحت و البته آموزش تکواندو در مجموعه ورزشی خودش است تا شاید از این راه دلتنگی شیاپ چانگ را کم کند. او در گفت و گو با «گل» درباره اتفاقات اخیر و تغییر کادر فنی صحبت کرد.

 

روزهای دوری از تکواندو برای کاپیتان چطور می گذرد؟

فعلا که بعد از 13 سال اردونشینی استراحت می کنم. البته در مجموعه ورزشی خودم همراه دو برادر دیگرم در رده های خردسالان، نونهالان و نوجوانان کار آموزش انجام می دهیم. اتفاقا استعداد هم زیاد داریم ولی تا به ثمر برسند زمان لازم است.

 

از اتفاقات اخیر تکواندو که خبر دارید؟ نظر شما درباره تغییر کادر فنی چیست؟

به نظر من این تصمیم اشتباهی است. چون بی باک مربی باتجربه ای است و در چند سالی که کنار مقانلو بود تجربه های زیادی به دست آورد. الان بی باک در شرایط بدی قرار گرفته. تمام مسابقاتی که او سرمربی بود گرید بالایی داشت. الان همه می گویند چرا بی باک طلا نگرفت اما واقعا او در شرایط سختی که قرار گرفته بود عملکرد خوبی داشت فقط طلا نگرفت.

 

در این میان مقانلو هم دیداری با پولادگر داشت.

بله خبر دارم. مقانلو یکی از مفاخر کشور است و افتخارات زیادی با تیم ملی کسب کرده. هرچند او مدتی است برای تدریس به کشورهای دیگر می رود و خدا را شکر راضی هم هست، اما با مقانلو که صحبت کردم گفت فقط برای احوالپرسی به دیدن پولادگر رفته. من خیلی سعی کردم بی باک و مقانلو به یکدیگر نزدیک شوند اما کمی از هم دلگیرند و این اتفاق نیفتاد. امیدوارم آنها یک بار رودررو بنشینند و این دلخوری کوچک را برطرف کنند.

 

به عبارتی شما می خواهید بار دیگر زوج مقانلو _ بی باک را کنار هم ببینید، درست است؟

قطعا دوست دارم اینطور باشد و آنها با هم کار کنند. این زوج با هم به افتخارات زیادی دست پیدا کرده اند. اگر در المپیک هم نتیجه نگرفتند دلایلی داشت. من خودم قطعا بخواهم جایی کار کنم کنار بی باک و مقانلو خواهد بود.

 

خودتان به حضور در کادر فنی فکر نمی کنید؟

این به نظر سرمربی بستگی دارد. من سه،چهار سال کاپیتان تیم ملی بودم و اگر سرمربی من را لایق بداند قطعا همکاری می کنم. من آدمی هستم که دوست دارم هر جا می روم نتیجه بگیرم و دنبال سفر هم نیستم. اما همانطور که گفتم با آن دو نفر کار می کنم. این را هم باید بگویم که جای سه نفر واقعا در مجموعه مدیریتی تکواندو خالی است. ذوالقدر، ساعی و مقانلو. امیدوارم هرچه زودتر آنها را در این مجموعه ببینیم.

 

در این شرایط پیش بینی تان از جاکارتا چیست؟

جاکارتا میدان سخت و متفاوتی است. مثل اینچئون نیست که شش نفر رفتیم و پنج مدال گرفتیم. کره از قبل خیلی قوی تر شده و شرایط وزنی هم تغییر کرده. من هرجا بودم از تکواندو حمایت کردم و الان هم امیدوارم تیم نتیجه بگیرد.

 

دل تان برای تیم ملی تنگ نشده؟

چرا واقعا دلم تنگ شده. مخصوصا برای فریادهای مقانلو و بی باک. تمام افتخارات من با این دو نفر کسب شده و همیشه قدردان شان هستم. آنها هم برای من خوب بودند و هم برای تیم ملی.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.