b_Newsباید شروع خوبی در سازمان ACB داشته باشم

امیر علی اکبری: اسمولدارف حریف گردن کلفتی است اما می خواهم او را شکست دهم

تاریخ: 1396/12/10
زمان: 22: 24
نوع: گفتگو
امیر علی اکبری این روزها خود را برای یک رقابت جدید آماده می کند. رقابتی که برای سازمان جدیدش خواهد بود و سوم فروردین باید روی رینگ برود.

حامد جیرودی/ امیر علی اکبری این روزها خود را برای یک رقابت جدید آماده می کند. این کشتی گیر سابق تیم ملی که در چند سال اخیر در رشته MMA یا همان هنرهای رزمی ترکیبی در سازمان RIZIN فعالیت می کرد، حاضر نشد قرارداد خود را با این سازمان ژاپنی تمدید کند. او حالا سازمان خود را تغییر داده و با شرایط مالی بهتر، برای سازمان ACB که در روسیه فعالیت می کند، مبارزه خواهد کرد. علی اکبری در اولین مبارزه خود قرار است روز سوم فروردین سال 97 در باکو به مصاف دنیس اسمولدارف رزمی کار ۲۷ ساله اهل استونی برود. مبارزی که در فنون سامبو شگرد دارد و ۱۳ پیروزی و ۳ باخت در کارنامه او دیده می‌شود. اما علی اکبری هم در هشت مبارزه قبلی خود، به هفت پیروزی و یک شکست دست پیدا کرده است. تنها باخت او مربوط به فینال تورنمنت قهرمانی وزن آزاد RIZIN در سال ۲۰۱۶ بود که برابر حریف قدرتمندی به نام «میرکو کروکاپ» شکست خورد. علی اکبری آخرین بار هشتم مرداد امسال برابر تایلر کینگ آمریکایی به روی رینگ RIZIN رفت و در مدت زمان یک دقیقه و ۳۹ ثانیه با ضربات متعدد مشت، او را ناک اوت کرد. مبارزه جدید علی اکبری باعث شد تا به سراغ وی برویم. او در گفت و گویی که با «گل» داشت، ابراز امیدواری کرد که در سازمان ACB هم بتواند موفقیت های جدیدی را کسب کند.

 

امیر، در خصوص فعالیت های این روزهایت صحبت می کنی؟

من در حال حاضر در سوئد هستم و در کمپ آل استار با چند نفر از قهرمان های خوب حاضر در این کمپ تمرین می کنم تا برای مسابقه سوم فروردین که در آن قرار است با دنیس اسمولدارف حریف اهل استونی ام مبارزه کنم، آماده شوم.

 

تو در گذشته به کمپ تایلند می رفتی. چه شد که این بار کمپ سوئد را برای تمرین هایت انتخاب کردی؟

به خاطر این که کمپ آل استار در استکهلم، کمپ مجهزی است. به هر حال، سطح اینجا از کمپ AKA بالاتر است. هرچه جلوتر می رویم، بازی ها سخت تر می شود و برای همین من هم سعی می کنم که کمپ های بهتری را انتخاب کنم که شرایط بهتری داشته باشد.

 

درباره سازمان جدیدی هم که رفتی، بیشتر توضیح می دهی؟

سازمان ACB در روسیه است و یکی از ثروتمندترین سازمان های اروپاست که به من پیشنهاد حضور در این سازمان داده شد و من هم پس از بررسی هایی که انجام دادم، به این نتیجه رسیدم که بهتر است که از این پس به جای RIZIN در ACB مبارزه کنم و فعالیت هایم را در این سازمان ادامه دهم.

 

حریف جدیدت را چطور می بینی؟

حریف من یکی از قهرمان های خوب استونی است که چند سال است در سازمان ACB در روسیه بازی می کند و رکورد خوبی هم دارد. 13 برد دارد و سه باخت و دو بار برای کسب کمربند N1 مبارزه کرده است. من هم خودم را برای رقابت با او آماده می کنم و امیدوارم که بتوانم مبارزه خوبی داشته باشم و بتوانم او را در اولین مبارزه ام شکست دهم تا در این سازمان هم به موفقیت های خوبی دست پیدا کنم.

 

نکته ای که درمبارزات تو در MMA دیده بودیم، کری هایی بود که رقبایت معمولا برای تو قبل از آغاز مسابقات می خواندند و تو هم به خوبی پاسخ آنها را می دادی. اسمولدارف برای تو کری خوانده است یا نه؟!

نه فعلا کری خوانی هنوز شروع نشده چون پوستر بازی بیرون نیامده اما قطعا مبارزه قشنگی خواهیم داشت. چراکه حریف، حریف گردن کلفتی است.

 

پس امیدوار باشیم که می توانی او را هم شکست دهی؟

به امید خدا. من همه تلاشم را می کنم تا باز هم به یک پیروزی خوب دیگر دست پیدا کنم و ان شاءا... كه بتوانم پيش مردم رو سفيد باشم و از همه التماس دعا دارم تا به موفقیت برسم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.