b_Newsبرایم فرقی نمی کند چه کسی سرمربی باشد

ایوب موسوی: چند بار به سایت فدراسیون جهانی سر زده ام اما هنوز خبری از مدالم نشده!

تاریخ: 1396/12/11
زمان: 13: 34
نوع: گفتگو
سیدایوب موسوی وزنه بردار برنزی ایران در مسابقات جهانی، هنوز به مدال نقره اش که با دوپینگ دیدژبالیس به او تعلق می گیرد، نرسیده است.

حامد جیرودی/ یک ماه پیش آزمایش دوپینگ ائوریماس دیدژبالیس وزنه‌بردار اهل لیتوانی مثبت شده است. وزنه برداری که در دسته 94 کیلوگرم رقابت های جهانی 2017 آناهایم در آمریکا نقره گرفت. در این دسته سهراب مرادی قهرمان شد و سیدایوب موسوی به برنز رسید، اما گفته شد در صورتی که دوپینگ دیدژبالیس مسجل شود، مدال موسوی از برنز به نقره تغییر خواهد کرد. به سراغ این وزنه بردار آبادانی رفتیم تا درباره این موضوع و برنامه هایش برای مسابقات آینده با وی صحبت کنیم.

 

از برنامه هایت در چند وقت اخیر برای مان بگو.

من پس از این که مسابقات لیگ وزنه برداری به پایان رسید چند روزی استراحت کردم و حالا هم دوباره کارم را آغاز کرده ام تا در مسابقات جام فجر که طی روزهای 15 تا 20 اسفند در اهواز برگزار خواهد شد، شرکت کنم.

 

از تمرینات تیم ملی چه خبر؟

طبق برنامه از این ماه اردوهای تیم ملی وزنه برداری شروع شده و من تمام تلاشم را می کنم تا با عملکردی خوب و ثبت رکوردهای عالی در ترکیب نهایی تیم ملی برای بازی های آسیایی قرار بگیرم.

 

فکر می کنی که در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا بتوانی یک مدال خوشرنگ دیگر به دست بیاوری؟

مدال گرفتن که خیلی سخت است اما من مثل همیشه تمام تلاشم را می کنم. بازی های آسیایی همانند المپیک هر چهار سال یک بار برگزار می شود و گرفتن مدال در این رقابت ها هم مانند بازی های المپیک بسیار ارزشمند است. من برای اولین بار است که احتمالا در این رقابت ها به میدان خواهم رفت و چون محرومیت برخی از کشورها هم پایان می یابد به طور حتم کیفیت مسابقات بالاتر خواهد رفت. با این وجود تمام تلاشم را برای گرفتن مدال و بالا بردن پرچم کشورمان در این مسابقات انجام می دهم.

 

کار کردن با محمدحسین برخواه سرمربی جدید تیم ملی وزنه برداری را چطور می بینی؟

من تاکنون برایم پیش نیامده که زیر نظر آقای برخواه فعالیت کنم ولی امیدوارم روزهای خوبی را با او سپری کنم. اما می دانم که ایشان یک مربی باتجربه و کاربلد است که همراه با تیم جوانان و نوجوانان در رقابت های برون مرزی نتایج خوبی گرفته بود و مطمئنم که می تواند در بزرگسالان هم به موفقیت برسد.

 

محسن بیرانوند سرمربی قبلی تیم ملی هم که دبیر فدراسیون شده است. دوست نداشتی که بماند؟

راستش را بخواهید زیاد برایم فرقی ندارد که چه شخصی سرمربی تیم ملی وزنه برداری است. چراکه وظیفه من تمرین کردن و تلاش برای گرفتن مدال است.

 

 راستی ماجرای نقره شدن مدالت در مسابقات جهانی به کجا کشیده شد؟

هنوز که خبری نشده. خودم هم چند باری به سایت فدراسیون جهانی سر زدم اما هنوز به صورت رسمی چیزی را اعلام نکرده اند.

 

فدراسیون پیگیر این موضوع هست؟

بله از فدراسیون هم پیگیر هستند و حالا باید ببینیم که چه می شود.

 

گفته بودی دوست نداری مشکلی برای ائوریماس دیدژبالیس وزنه بردار یونانی که آزمایش دوپینگش مثبت شده بود پیش بیاید.

بله به خاطر محروم شدن احتمالی حریفم ناراحت هستم اما باید دید که در نهایت فدراسیون جهانی وزنه برداری چه تصمیمی در این رابطه می گیرد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.