b_Newsسرمایه و خاتم به فینال لیگ والیبال رسیدند

جنجال پای فینال

تاریخ: 1396/12/12
زمان: 10: 13
نوع: گزارش
بانک سرمایه در دومین مسابقه در نیمه نهایی لیگ والیبال در حالی پیکان را برد که درگیری را چاشنی کار خود کرد.

فرزاد کفیلی/ بانک سرمایه دومین مسابقه خود در نیمه نهایی لیگ برتر والیبال برابر پیکان را سه بر یک برد و راهی فینال شد. در مسابقه دیگر نیمه نهایی هم خاتم اردکان اجازه نداد کار به مسابقه سوم بکشد و با پیروزی سه بر یک برابر شهرداری تبریز شگفتی‌ساز حاضر در فینال شد.

چهارشنبه شب فارغ از اینکه برخلاف مسابقه اول پیکان و سرمایه، مسابقه دوم جذابیت‌های بالایی داشت، شاید اگر شهرام محمودی نبود، سرمایه در سد پیکان متوقف می‌شد. جنجال‌های آخر بازی اما هم نشانی از احوال امروز والیبال باشگاهی در ایران بود و هم عملکرد فنی دو تیم را تحت تاثیر قرار داد. درگیری بازیکنانی مثل مباشری و موسوی از سرمایه با بازیکنی چون فرهاد نظری افشار که به اخلاق مداری شهره است نشان می‌دهد زیر تور چه الفاظی رد و بدل می‌شود که آخر بازی اینطور به درگیری می‌رسد. فرهاد قائمی بلند زن سرمایه هم بخش مهمی از دعوای پس از بازی بود. در واقع ملی‌پوشانی چون او نقش اصلی را بازی می‌کردند.

این‌بار اما رییس جدید فدراسیون والیبال از برخورد شدید با بی‌انضباطی‌ها سخن گفته و از احکام قبلی که بازدارنده نبوده انتقاد کرده است. احمد ضیایی در سخن می‌گوید قرار است با بی‌انضباطی‌ها برخورد شود. اتفاقی که قطعا در فدراسیون قبل نیفتاد و بارها با بداخلاقی‌ها مماشات شد.

بانک سرمایه با ملی‌پوشان پر تعداد و هزینه ‌فراوان به فینال لیگ برتر والیبال رسید و در سوی دیگر شهرداری تبریز تعقیب کننده سرمایه در تمام هفته‌های لیگ نتوانست به فینال برود. خاتم اردکان تیم عباسعلی میرحسینی با وجود سرمایه‌گذاری محدود همواره لیگ را در میانه‌های جدول سپری کرد تا اینکه در پلی آف ابتدا لشکر سایپا را کنار زد و در نیمه نهایی تیم مدعی شهرداری تبریز را. تبریزی‌ها حتی تصورش را نمی‌کردند در دو بازی اینطور بازنده‌ای باشند.

خبرگزاری ایرنا در پایان خبر فینالیست شدن اردکان اینطور شهر اردکان را توصیف می‌کند‌:«اردکان ۶۸ هزار نفر جمعیت دارد و مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال یزد واقع است.» بله شهر ۶۸ هزار نفری با درخشش بازیکنان غیر بومی همچون وادی و امیری به فینال رسیده و پیکان و شهرداری تبریز گرانقیمت و پر ستاره مسابقه سوم و چهارمی برگزار می‌کنند.

برای درک آنچه در والیبال ایران می‌گذرد باید به شیوه مدیریت و تیمداری در ایران بازگردیم. به عدم ثبات در باشگاه‌ و هزینه‌هایی که برخی سال‌ها می‌آید و سال بعد خبری از آنها نیست و احتمالا این آخرین سالی‌ است که بانک سرمایه با چنین سرمایه‌ای به لیگ والیبال می‌آید. رییس جدید فدراسیون والیبال می‌گوید از سال بعد هر کدام از تیم های باشگاهی می‌توانند سه ملی‌پوش جذب کنند و دنبال آن هستیم که هزینه‌های تیمداری در والیبال را کاهش دهیم. این ایده‌ای است که احمد ضیایی به آن فکر می‌کند اما جلوتر از آن ایجاد نوعی سلامت رفتار و حساب و کتاب در سازمان لیگ است که می‌تواند شروع سالم‌سازی در لیگ ایران باشد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.