b_Newsدست و پایم می لرزید و در حال سکته بودم/ اگر ویدیو چک نبود شکم همدیگر را پاره می کردند!

نظری افشار: لات ها هم در دعوا مرام دارند،توهین به خانواده معروف را تحمل نکردم

b_News امیدوارم در کمیته انضباطی پای کارهای شان بایستند/ در فینال بی حاشیه باشند چون پیکان نیست که تقصیر را گردنش بیندازند
تاریخ: 1396/12/11
زمان: 22: 27
نوع: گفتگو
آخرین بازی تیم والیبال پیکان در لیگ برتر برای اعضای این تیم به تلخی تمام فراز و نشیب هایشان در طول فصل گذشت.

نگار رشیدی/ آخرین بازی تیم والیبال پیکان در لیگ برتر برای اعضای این تیم به تلخی تمام فراز و نشیب های شان در طول فصل گذشت. در این مرحله پیکان و بانک سرمایه در حالی به مصاف هم رفتند که زیر تور حرف هایی زده شد که فرهاد نظری افشار که به اخلاق مداری شهره است را وادار کرد تا واکنش نشان دهد.

نظری افشار که به تازگی از تیم ملی خداحافظی کرده، به همراه فرهاد ظریف، سعید مصطفی وند، سیدمحمد موسوی، علیرضا مباشری و فرهاد قائمی به کمیته انضباطی فراخوانده شدند.او در گفتگو با «گل» ابراز امیدواری کرد در این جلسه همه پای کارهای شان بمانند.

 

پیکان بعد از دو فصل پی در پی در حالی به فینال نرسید که فصل پر نوسانی را پشت سر گذاشت.

از ابتدای فصل کار ما مقداری به مشکل خورد و ایرادات کوچکی داشتیم. شاید مشکلات ما از همان جا کلید خورد. ما از تیم ملی که برگشتیم به بازی تدارکاتی ترکیه رفتیم و فرصت ریکاوری نداشتیم تا بدن مان را آماده کنیم. بعدش هم که وارد لیگ شدیم و فرصت هماهنگی با بچه ها نبود. از طرف دیگر در یارگیری هم موضوعاتی بود. مثلا در پست پشت خط زن ارنج ثابتی نداشتیم. در کل تیم جوان بود و در مسابقات سنگین استرس داشتند. باشگاهی مثل پیکان با اسم بزرگی که دارد نمی تواند با کم تجربه ها بازی های سنگین را دربیاورد. یلی تا می توانست به تیم کمک کرد اما مسابقات پلی آف حساس است و بچه ها هم جوان.

 

پیمان اکبری هم که در اواسط فصل از تیم جدا شد.

بله مشکلاتی پیش آمد که آقا پیمان از تیم رفت. همه می دانستند رفتن آقا پیمان مشکلی را دوا نمی کند و حتی شرایط را هم بدتر می کند. این ما بازیکنان بودیم که اشتباه کردیم و او تاوان اشتباه بازیکنان را داد. ما نباید طوری کار می کردیم که در ضربدری به بانک سرمایه بخوریم. ما در بازی اول با بانک سرمایه خیلی بد بودیم و حتی  50 درصد از خودمان هم نبودیم اما برعکس در بازی دوم خیلی خوب کار کردیم.

 

بانک سرمایه هم با مهره های ملی پوشش برنده شد.

بله بانک سرمایه مهره های خیلی زیادی دارد و البته از دو برابر بیشتر هم نسبت به سایر تیم ها سرمایه گذاری کرده. این تیم اگر تیم دومش را با یکی، دو تغییر به زمین بیاورد در پلی آف بین چهار تیم قرار می گیرد.

 

شیعی مدیرعامل باشگاه گفته بود بازی دوم را پیکان می برد و حتی لازم باشد خودش لخت می شود و  به زمین می آید.

شیعی مدیر خیلی بزرگ و با تعصبی است. او همیشه سر تمرین می آمد و می گفت اگر بخواهم دوباره تیم تشکیل بدهم باز هم شما را انتخاب می کنم. ما تمام سعی خودمان را کردیم اما سرمایه بهتر کار کرد.

 

درگیری های زیر تور بازی دوم نیمه نهایی را حسابی جنجالی کرد.

من صحبت های کلی ام را بعد از جلسه کمیته انضباطی مطرح می کنم. اما باید بگویم ما یک خانواده هستیم. بارها با هم مسابقه دادیم، بردیم، باختیم، قهرمان شدیم ... در اردوها کنار هم هستیم و باز هم با هم چشم تو چشم می شویم. اتفاقاتی که افتاد اصلا خوب نبود. اگر این اتفاقات از سوی پیکان می افتاد می گفتیم زورمان کمتر بود و با جنگ روانی می خواستیم بازی را از دست بانک سرمایه بگیریم. اما مربی و کاپیتان ما می گفتند به تیم رقیب اعتنا نکنید و فقط خوب بازی کنید.

 

حرف هایی که زیر تور زده شد خیلی شما را بهم ریخته بود.

الان هم که یاد آن حرف ها می افتم دست و پایم می لرزد.من آبروی چند ساله دارم و در این سال ها به هیچ احدی توهین نکردم.توهین زیاد شنیدم و همیشه یا سرم را انداختم پایین یا لبخند زدم و رد شدم. هروقت حواشی پیش آمد سعی کردم خودم خاتمه بدهم و به داور کمک کنم. اما آن روز صحبت هایی شنیدم که اصلا نمی توانم تحمل کنم. آن حرف ها چنان شوکی به من داد که دست و پایم می لرزید. من سعی کردم کاری را انجام بدهم که برای والیبال اتفاقی نیفتد که البته به ضرر خودم تمام شد چون حتی ممکن بود سکته کنم. شهرام محمودی چقدر سعی کرد فضا را آرام کند. نمی دانم واقعا حالم چطور شد...

 

جلسه کمیته انضباطی هم که تشکیل می شود...

بله، می خواهم ببینم در کمیته انضباطی روی حرف شان هستند یا نه. نه اینکه بیایند تعریف کنند که چه گفتند. فقط بگویند آره این کار را کردیم. امیدوارم این صداقت در آینده کمک شان کند تا شاهد این اتفاقات نباشیم. ببینید در بازی به مصطفی وند هم توهین کردند اما چیزی نگفتم چون به هر حال بازی است و فشار دارد و تنش ایجاد می کند. بازی کری دارد، درست اما تا یک حدی. وقتی به خانواده سعید معروف توهین کردند دیگر نتوانستم تحمل کنم. من حرف ها و توهین هایی شنیدم که تا به حال به گوشم نخورده بود. حرف هایی که حتی در دعواهای خیابانی هم زده نمی شود. من فقط سعی می کردم خودم را کنترل کنم. اصلا متوجه نبودند که در سالن تماشاگر هست، بازی پخش زنده می شود. من از تیم ملی خداحافظی کردم و نیستم، شما که باید کنار هم باشید... مگر چقدر استرس داشتید که این صحبت ها را بیان کردید؟! وقتی من ارومیه بودم، مادر سعید معروف به خانه من آمده و من هم نان و نمکش را خوردم. حتی لات ها هم مرام هایی دارند و شاید آنها هم این حرف ها را نمی زنند. بردن را به چه قیمتی می خواهید؟!

 

پس شما به خاطر سعید معروف وارد درگیری شدید؟

من خودم با کسی کاری ندارم. به هیچ کس بی احترامی نمی کنم. سعید خیلی ساده است و عصبی که می شود بهم می ریزد. وقتی هم اینطوری شود ما می بازیم. به همین خاطر وقتی سعید عصبی می شود سعی می کنم او را آرام کنم. همه هم این را می دانند و در بازی می خواستند روان سعید را بهم بریزند.

 

البته گویا ویدیو چک هم کلی در این قضایا تاثیر مثبت داشت.

بله دم ویدیو چک گرم که اگر نبود در بازی شکم همدیگر را پاره می کردند. ویدیو چک که بود فقط یک بار به ضرر پیکان رای داد و هر بار درخواست می شد به نفع تیم ما بود.

 

البته در بانک سرمایه بازیکنانی هم بودند مثل شهرام محمودی که برای آرام کردن جو تلاش می کردند.

بله سیامک مرندی و شهرام واقعا سعی کردند فضا را آرام کنند. من در این چند سال حتی صدای بلند از سیامک نشنیدم. آنها الگو هستند و من به آنها افتخار می کنم. متاسفانه برخی ها وقتی به جایگاه اجتماعی و مالی می رسند به جای اینکه خود را در قرنطینه بگذارند، برعکس عمل می کنند. شما تیم سایپا را ببینید که وقتی در بازی جوانمردانه به خاتم اردکان باخت چقدر جنبه داشت و صدایی از آن مسابقه بیرون نیامد. اردکانی ها هم استثنایی کار کردند و جا دارد به آنها تبریک بگویم. امیدوارم حداقل فینال بدون حاشیه ای را ببینیم. چون در فینال که دیگر پیکان حضور ندارد تا تقصیری را گردنش بیندازیم...