b_Newsبرادرم را ملی پوش کشتی آزاد می کنم

سعید محمدپور: 6 سال از آخرین مسابقه بین المللی ام می گذرد!

تاریخ: 1396/12/15
زمان: 10: 44
نوع: گفتگو
از آخرین باری که در یک مسابقه بین المللی دست به وزنه شد، شش سالی می گذرد. وزنه برداری که در اوج جوانی خوش درخشید اما یک مصدومیت بدموقع او را دو سال و نیم از دنیای پولاد سرد دور کرد.

نگار رشیدی/ از آخرین باری که در یک مسابقه بین المللی دست به وزنه شد، شش سالی می گذرد. وزنه برداری که در اوج جوانی خوش درخشید اما یک مصدومیت بدموقع او را دو سال و نیم از دنیای پولاد سرد دور کرد.

سعید محمدپور در حالی به اردوی تیم ملی وزنه برداری بازگشته که نسبت به رقبایش کمتر آماده است اما با انگیزه زیاد برای رسیدن به ترکیب جاکارتا تلاش می کند. کاری که از نظر او سخت است اما غیرممکن نیست.

 

بعد از مدت ها به اردوی تیم ملی آمدید. از شرایط اردو بگویید.

خدا را شکر شرایط اردو خوب است. تمرینات رفته رفته فشرده تر می شود. بچه ها هم با یکدیگر همدل هستند. خودم هم خوشبختانه دیگر آسیب دیدگی ندارم. درست است در ابتدا شرایط آمادگی زیاد خوبی نداشتم اما کم کم دارم بهتر می شوم. صحبت هایی با برخواه داشتم که کمکم کند، دستش درد نکنه او هم قبول کرد و شرایط برایم مهیا شد. ان شاءا... در روند تمرینات که هر روز بیشتر می شود، بتوانم به آمادگی برسم.

 

خودتان برای بازگشت با برخواه صحبت کردید؟

بله من از ایشان این درخواست را داشتم. من در این مدت دور بودم و در حقم هم کم لطفی شده بود. آقای برخواهم لطف کردند و به من کمک کردند. قرار شد در اردو باشم تا اگر بعدا به درد تیم خوردم آماده باشم. هرچه باشد شرایط در خانه سخت است و در اردو بهتر می توان با نظم و برنامه و انگیزه کار کرد.

 

آخرین باری که وزنه زدید کی بود؟

من سال گذشته زمانی که سجاد انوشیروانی سرمربی بود به اردوی یک ماهه دعوت شدم. آخرین مسابقه رسمی بین المللی که شرکت کردم المپیک لندن بود اما در لیگ و مسابقات داخلی زیاد وزنه زدم و حتی بعد از 14،15 سال رکورد حسین توکلی را شکستم. از آخرین مسابقه بین المللی ام شش سال می گذرد و دو سال و نیم هم به خاطر مصدومیت دور بودم.

 

سعید علی حسینی بعد از هشت سال روی سکوی جهان ایستاد. شما را در جاکارتا با مدال می بینیم؟

الان کار خیلی سخت است. در حال حاضر در 105 کیلوگرم نفرات خیلی خوبی داریم مثل محمدرضا براری، علی هاشمی و ... آمادگی من نسبت به همه بچه ها پایین تر است اما با این حال من تلاشم را می کنم. ما در فضایی سالم با هم رقابت می کنیم و در این شرایط حق هرکس باشد به مسابقه می رود. تیم کامل شود همه خوب و با انگیزه هستند. رسیدن به تیم ملی سخت است اما دور از دسترس نیست.

 

کار با برخواه چطور است؟

من پیش از این با برخواه کار نکرده بودم اما در این چند مدیریت خیلی خوبی از او دیدم. او روحیه و انگیزه خیلی خوبی به بچه ها می دهد. به نظر من او تا اینجا عالی بوده. ان شاءا... از برخواه حمایت شود و بدون کم و کسری در اردوها تیم خوبی بسته شود. به نظر من تیم خوبی ببندند همین امسال تیم باز هم قهرمان جهان می شود.

 

قبلا از برادرتان نوید گفته بودید که آزادکار است و می خواهید او را به تهران بیاورید.

بله، او واقعا در کشتی آزاد با استعداد است و از من که به جنگندگی معروف بودم هم جنگنده تر است. ان شاءا... تابستان او را به تهران می آورم. ان شاءا... با تلاش هایش به تیم ملی هم می رسد.

 

در این شرایطی که کشتی درگیر تبعات مبارزه نکردن با رژیم صهیونیستی است، نگران آینده او نیستید؟

بله من در جریان اتفاقات اخیر کشتی هستم. رژیم صهیونیستی قهرمانان بزرگی را دارد جذب می کند تا ورزش ما را به چالش بکشد. مسوولان بلندپایه کشور باید فکری به حال این موضوع بکنند. اگر این اتفاق در مسابقه ای مثل المپیک بیفتد، کل کاروان ایران ضرر می کند و لطمه بزرگی به ورزش کشور وارد می شود. کشورهایی مثل آمریکا و رژیم صهیونیستی از قدرت شان استفاده می کنند و ما هم باید با اندیشه ای خوب تصمیم بگیریم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.