b_Newsقانون خاک باعث افت ما شد

بهنام مهدی زاده: رفتن خادم همه را نگران کرده است!

تاریخ: 1396/12/17
زمان: 13: 12
نوع: گفتگو
طلا پشت طلا. این اتفاق بزرگی است که از سال گذشته تاکنون برای بهنام مهدی زاده رخ داده است.

حامد جیرودی/ طلا پشت طلا. این اتفاق بزرگی است که از سال گذشته تاکنون برای بهنام مهدی زاده رخ داده است. این ملی پوش وزن ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران، پس از این که اسفند سال گذشته در بازی های داخل سالن آسیا (ایندورگیم) در ترکمنستان به مدال طلا دست یافت، در مسابقات قهرمانی آسیا که اردیبهشت سال جاری در دهلی نو برگزار شد هم به قهرمانی رسید. این کشتی گیر اسلامشهری که ماه گذشته در مسابقات بین‌المللی جام تختی به مدال طلا رسیده بود، در مسابقات قهرمانی آسیا که هفته پیش در قرقیزستان برگزار شد هم طلا گرفت تا با احتساب قهرمانی اش در مسابقات سال ۲۰۱۴ قزاقستان، سومین طلای آسیایی اش را کسب کرده باشد. تیم ملی کشتی فرنگی اگرچه در بیشکک به مقام ناامید کننده پنجمی رسید اما تک ستاره هایی مانند مهدی زاده درخشیدند و حالا نوید روزهای بهتر را در سنگین وزن می دهند. درخشش این فرنگی کار ۳۰ ساله ایرانی باعث شد تا به سراغش برویم و گفت و گویی را با وی داشته باشیم. حرف هایی که در آن، مهدی زاده درباره حمایت های رسول خادم رییس فدراسیون کشتی از فرنگی کاران با «گل» صحبت کرد.

 

درباره مسابقات قهرمانی آسیا صحبت می کنی؟

شرایط بچه های ما خوب بود اما تعدادی از آنها هنوز در قانون جدید کشتی به مهارت و تجربه لازم نرسیده اند و برای همین، به خصوص در اوزان سبک وزن، نتوانستیم نتیجه لازم را بگیریم.

 

منظورت قانون خاک است؟

بله، البته در این قانون دست داوری هم خیلی باز شده و داوران خیلی راحت می توانند کشتی گیران را بازنده کنند!

 

نحوه امتیاز دهی جدید هم که هر مدال و رتبه، امتیاز خودش را دارد، در پنجمی تیم ملی در آسیا تاثیر داشت؟

صددرصد. هر کشتی گیری، یک دور بالا بیاید، امتیاز می گیرد. ما خودمان در روز اول مسابقات، ۸۰ امتیاز داشتیم و در صدر جدول بودیم اما در روز دوم بدن بچه ها افت کرد و موفق نبودیم.

 

اما تو خودت باز هم درخشیدی و طلا گرفتی.

ممنون، لطف خدا بود. خدا را شکر من در این مسابقات خوب بودم و توانستم همه حریفانم را شکست دهم و به مدال طلا برسم.

 

این چهارمین طلایت از سال گذشته تاکنون بود.

بله بازی های ایندورگیم، قهرمانی آسیا دهلی نو، جام تختی و همین آخری.

 

حالا همه توقع دارند تو در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا هم یک مدال طلای خوشرنگ به دست آوری.

ان شاءا... من همه تلاشم را می کنم و توکل بر خدا، امیدوارم با دعای خیر مردم بتوانم باز هم به موفقیت برسم.

 

در خودت می بینی که در المپیک ۲۰۲۰ توکیو هم به مدال برسی؟

چرا که نه، توکل بر خدا. باید تلاشم را زیاد کنم تا اگر به المپیک رفتم، در آن مسابقات هم موفق باشم و اگر اتفاق خاصی پیش نیاید و همه چیز بر وفق مراد باشد، به مدال برسم.

 

حتما می دانی که تنها سنگین وزن مدال آور ما در جهان، بشیر باباجان زاده بوده. امیدواری نامت به عنوان یک مدال آور سنگین وزن ثبت شود؟

حتما. البته من مسیر سختی در پیش دارم و امیدوارم که بتوانم پرچم ایران را به اهتزاز در بیاورم.

 

درباره استعفای رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی چه نظری داری؟

راستش را بخواهید، نگران هستیم. وقتی خبر را شنیدیم، همه بچه ها خیلی ناراحت شدند و امیدوارم که آقای خادم به فدراسیون برگردند.

 

رابطه خادم با بچه‌های فرنگی چطور است؟

خیلی خوب، شاید باور نکنید اما آقای خادم، نقاط ضعف تک تک بچه ها را می داند و با همه صحبت می کند. او هوای همه را دارد و امیدوارم باز هم به کارشان در فدراسیون ادامه دهند.