b_Newsامیدوارم رسول خادم برگردد

علیرضا رضایی: قهرمانی آسیا برای یزدانی حکم بازی تدارکاتی داشت!

تاریخ: 1396/12/20
زمان: 10: 05
نوع: گفتگو
علیرضا رضایی سرمربی تیم امید کشتی آزاد درباره مسابقات قهرمانی آسیا گفت:«قهرمانی آسیا برای یزدانی حکم بازی تدارکاتی داشت!»

حامد جیرودی/ این روزها به غیر از بحث های مختلفی که پیرامون کناره گیری رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی و مواضع او و صحبت هایی که انجام داده مطرح است، کسب رتبه دومی رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا در بیشکک قرقیزستان با تعجب بسیاری از علاقه مندان به کشتی رو به رو شده است.این موضوع باعث شد که به سراغ علیرضا رضایی سرمربی تیم امید کشتی آزاد که به صورت همزمان به عنوان مربی تیم ملی نیز فعالیت می کند و در این رقابت ها هم به همراه محمد طلایی هدایت آزادکاران را بر عهده داشت.

 

نایب قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات قهرمانی آسیا باعث تعجب خیلی از علاقه مندان به کشتی شده است. در این خصوص چه نظری دارید؟

ببینید به نظر من تعدادی از بچه ها در حد خودشان کشتی گرفتند. به هر حال، کشتی گیرانی مانند نادر حاج آقا نیا، یونس امامی، مجتبی گلیج و امین طاهری کشتی گیران جوانی هستند که گاهی اشتباه هم دارند اما مهم کسب تجربه است اما از یک سری دیگر از کشتی گیران مثل سید احمد محمدی که خودش قهرمان دنیا بوده و صاحب مدال جهانی است، انتظار بیشتری می رفت. یک مقدار هم وزن کشی در صبح روز مسابقات کشتی گیرانی مثل مصطفی حسین خانی را اذیت کرد.حسن یزدانی، عزت ا... اکبری و محمد جواد ابراهیمی هم که طلا گرفتند و بسیار خوب بودند.

 

درست است که یزدانی طلا گرفت اما خیلی ها معتقد بودند او می توانست به این رقابت ها نرود و کشتی گیر دیگری به جای او اعزام شود.

در هر صورت قهرمان های ما هم به بازی های تدارکاتی نیاز دارند و مسابقات قهرمانی آسیا هم برای یزدانی حکم بازی های تدارکاتی را داشت. ما بعد از این هم، مسابقات انتخابی تیم ملی را داریم که منعی برای حضور کشتی گیران دیگر وجود ندارد

.

طلایی های ما همه کشتی گیران وزن 86 کیلوگرم بودند که اکبری به وزن پایین تر رفته بود و ابراهیمی به وزن بالاتر.

دقیقا درست است. ما در این مسابقات دو وزن جدید 79 و 92 کیوگرم داشتیم و برای همین تصمیم گرفته شد تا این کشتی گیران وزن خود را تغییر دهند تا از ظرفیت های آنها استفاده شود که خوشبختانه این موضوع به نفع بچه های ما هم تمام شد و ضمن این که رقابت شدید در وزن 86 کیلوگرم را نشان می دهد. ما در این وزن به غیر از یزدانی، کامران قاسم پور و علیرضا کریمی را هم داریم.

 

قاسم پور که در تورنمنت اوکراین هم به مدال طلا رسید.

بله همان طور که اشاره کردم او هم کشتی گیر جوان و خوبی است و ما سعی کرده ایم تا در همه اوزان چند کشتی گیر خوب داشته باشیم

.

این قوانین جدید و نحوه امتیاز دهی چه تاثیری در دومی تیم ملی داشت؟

این موضوع خیلی مهم بود اما به نظر من قانون خوبی است و ارزش مدال را بالا می برد. ممکن است تیمی یک طلا بگیرد و تیم دیگر که سه برنز گرفته، بالاتر از آن تیم بایستد و اگر تیمی طلای بیشتری بگیرد، خیلی شانس قهرمانی اش بالا می رود

.

کناره گیری خادم در آستانه اعزام تیم به رقابت ها چه شرایطی به وجود آورد؟

بی تاثیر نبود. به هر حال، شرایط خاصی برای ما به وجود آمد اما با درایت کادرفنی و همکاری خود بچه ها در مسابقات شرکت کردیم و بچه ها کشتی خودشان را گرفتند

.

ملی پوشان از این موضوع ناراحت شده بودند؟

به هر حال، این شوکی بود که به تیم وارد شد اما بچه ها همه سرباز تیم ملی هستند و توانستند خودشان را با شرایط وفق دهند

.

حالا که خادم کناره گیری کرده، فکر می کنید چه اتفاقی بیفتد؟

نمی دانم. امیدوارم که آقای خادم برگردد. او سال های زیادی برای کشتی ایران زحمت کشیده و امیدوارم شرایط به گونه ای پیش برود که ایشان بتواند به کارش ادامه دهد و کشتی ایران آسیب نبیند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.