b_Newsناطق دفتر ریاست را تا پایان سال تحویل می دهد

حسین ثوری: برای راه اندازی بوکس بانوان، فدراسیون فقط تصمیم گیرنده نیست

تاریخ: 1396/12/21
زمان: 08: 28
نوع: گزارش
حسین ثوری رییس جوان فدراسیون بوکس با اینکه هنوز به دفتر ریاست فدراسیون نقل مکان نکرده، نشست مطبوعاتی را ترتیب داد تا پیش از سال جدید رودرروی رسانه ها باشد.

نگار رشیدی/ حسین ثوری رییس جوان فدراسیون بوکس با اینکه هنوز به دفتر ریاست فدراسیون نقل مکان نکرده، نشست مطبوعاتی را ترتیب داد تا پیش از سال جدید رودرروی رسانه ها باشد. هدف اصلی ثوری از این نشست اما بیان برنامه ریزی هایش در سال جدید و اهدافی بود که معتقد است گام به گام به آنها دست خواهد یافت.

او پیش از هرچیز گزارشی از عملکرد 70 روزه اش ارایه داد:«از ابتدای کار احساس کردیم سیستم اداری به نحو شایسته ای نیاز دارد تا به روزرسانی شود. همچنین قراردادی بسته شده تا کانال های ارتباطی با فدراسیون آسان شده و با اتوماسیون خوبی هیات ها به راحتی امور خود را از طریق فدراسیون پیگیری کنند. از آنجایی که من سال ها در استان سیستان و بلوچستان کار کردم از ظرفیت های استان ها که اغلب امکانات کمتری دارند آگاه هستم و برای استفاده از این ظرفیت استان ها را به شش منطقه تقسیم کردیم تا با برگزاری مسابقه در استان ها خلاء لیگ را تا حدودی پر کنیم. در هر استان هم یک مربی از سوی فدراسیون برای استعدادیابی حضور خواهد داشت. ما به دنبال آن هستیم تیم های ملی از نظر کمی و کیفی در سطحی قرار بگیرند که فرقی بین تیم اول با تیم ششم نباشد.»

ثوری به فکر تامین مالی برنامه هایش هم هست:«یکی از راهکارهای مالی ما تعدیل نیرو است. من الان 56،60 میلیون حقوق اضافه پرداخت می کنم. ما جذب اسپانسر و استفاده از ظرفیت مدیران استان ها و هیات ها را هم در برنامه داریم. باید کاری کنیم تا نظر بخش خصوصی را جلب کنیم. ما باید نگاه خشونت آمیز به بوکس را تغییر دهیم.»

در این بین کلانتری دبیر فدراسیون نیز توضیحاتی درباره تامین مالی ارایه داد:«نگاه ما به برنامه ها اقتصادی است. اما در سال 97 برنامه فدراسیون این است که 70 درصد هزینه هایش را با بودجه ای که دولت می دهد تامین کند.»

رییس بوکس درباره برگزاری لیگ و البته راه اندازی بوکس بانوان هم اقداماتی کرده:«ما سال آینده لیگ نداریم اما مسابقات استان ها خودش یک جور لیگ است. درباره بوکس بانوان هم فدراسیون راسا تصمیم گیرنده نیست. اما الان چه کسی است که نداند بسیاری از بانوان به صورت زیرزمینی در حال تمرین هستند. حتی هستند خانم های ایرانی که در لیگ های اروپا فعالیت می کنند. وقتی این ظرفیت وجود دارد می توان با کنترل و نظارت روی آن، بوکس بانوان را فعال کرد. ما باید ظرفیت ها و سودهایی که از بوکس بانوان به ثمر می رسد را تعریف کنیم. مکاتباتی هم در این خصوص داشتیم که امیدواریم به نتایج خوبی برسد.»

ثوری در خصوص روزبهانی و اینکه او دور از تیم ملی است، به «گل» گفت:«همه می دانند احسان روزبهانی از نوابغ بوکس ایران است. اما این موضوع نباید ما را از جوان ها غافل کند. ما علاوه بر حفظ روزبهانی باید به فکر احسان های دیگر هم باشیم. احسان هم الان در آلمان است و دارد کارش را انجام می دهد. هزینه های او با آلمان هاست و ما هم کمک کوچکی به او می کنیم. در حال حاضر ما در وزن روزبهانی نفرات خوبی داریم که بسیار به احسان نزدیک هستند.»

ثوری در پایان صحبت هایش نیز خبر داد که تا پایان سال ناطق نوری دفتر ریاست را به او تحویل خواهد داد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.