b_Newsمقایسه دو بازیکنی که از تیم ملی والیبال رفتند

این‌بار عادل «نه» گفت

تاریخ: 1396/12/21
زمان: 05: 41
نوع: گزارش
عادل غلامی مدافع وسط تیم ملی والیبال ایران که چند ماه پیش به دلیل بی‌انضباطی از اردوی تیم ملی کنار گذاشته شد، با انتشار پستی کناره‌گیری‌اش از تیم ملی را اعلام کرد.

فرزاد کفیلی/ عادل غلامی مدافع وسط تیم ملی والیبال ایران که چند ماه پیش به دلیل بی‌انضباطی از اردوی تیم ملی کنار گذاشته شد، با انتشار پستی کناره‌گیری‌اش از تیم ملی را اعلام کرد. او در پست اینستاگرامی‌اش از دعوت سرمربی تیم ملی صحبت می‌کند و اینکه ترجیح می‌دهد کنار خانواده‌اش باشد. این بار اوست که به دعوت ایگور کولاکوویچ «نه» می‌گوید.

غلامی دومین نمونه از آن چیزی‌ است که با شهرام محمودی در والیبال این ‌روزهای ایران شروع شده است. بازیکنانی که در اوج کنار می‌نشینند. غلامی از رده نوجوانان برای تیم ایران بازی کرد. به جوانان آمد و از ۲۰۱۳ در تیم ملی خولیو ولاسکو و کواچ اوج گرفت. از قهرمانی ‌آسیا و قهرمانی بازی‌های آسیایی تا درخشش در لیگ جهانی در کارنامه او دیده می‌شود. اگر تیم ملی والیبال را حاصل دو جریان قوی در اطراف سعید معروف و محمد موسوی بدانیم، او هیچ‌گاه در هیچ کدام از این دو جریان قرار نگرفت و شخصیت ساده‌ای داشت که علاقه مند خانواده ‌اش بود. چرا غلامی دعوت ایگور کولاکوویچ به تیم ملی را قبول نکرد و آیا این به معنای خداحافظی همیشگی او از تیم ملی است؟ سرپرست تیم ملی والیبال به ایسنا گفته تنبیه غلامی به پایان رسیده و اکنون شرایط خوبی دارد و می‌تواند به تیم ملی دعوت شود. اما در صحبتی که کولاکوویچ و غلامی با هم داشتند غلامی عنوان کرده که می‌خواهد مدتی استراحت کند و کنار خانواده‌اش باشد. سرپرست تیم ملی حتی عنوان کرده مطمئن باشید خداحافظی غلامی همیشگی نیست.

عادل ۳۲ ساله مگر قرار است چه مدت دیگر والیبال بازی کند که می‌گویند خداحافظی‌اش همیشگی نیست؟ مسیر مدافع وسط تیم ملی ادامه آن چیزی است که شهرام محمودی رفت و به نظر پشیمان هم نیست. بهترین قطر پاسور ایران امروز برای تیم ملی بازی نمی‌کند. غلامی همبازی باشگاهی او هم حالا چنین تصمیمی گرفته است و با وجود آنکه عنوان می‌کنند این تصمیم همیشگی غلامی نیست، کسی از علل اصلی ماجرا باخبر نیست؛ علت اینکه چند ماه پیش او را با تنبیه کنار می‌گذارند و او امروز به کمک تیم ملی نمی‌آید.

روزگار عوض شده است. این نوعی بازگشت به قبل است. بازگشت به سال‌هایی که اصغر نايینی به تیم ملی نمی‌آمد چون درآمدی برای او نداشت. تیم ملی کشور بالاتر از آن است که برایش ارزشگذاری کرد اما هر دو از هم احترام می‌خواستند. هم تیم ملی از غلامی و غلامی از تیم. امروز اما راه این دو جدا شده است. شهرام محمودی در یک سال اخیر با وجود خداحافظی از تیم ملی بدنش را حفظ کرد. در لیگ درخشید و بیشتر از یک میلیارد تومان هم در ۶ ماه درآمد داشت. غلامی نمونه‌ دیگری است از آن‌ها که در آخرین سال‌های بازی به باشگاه، ‌بدون تیم ملی فکر می‌کند.

مسیر جدیدی که روبه روی فدراسیون ایران قرار گرفته است چاقوی دو لبه است. هم فرصتی برای درخشش جوانان و هم از دست دادن بازیکنانی در اوج پختگی. باید دید فدراسیون احمد ضیایی چقدر شرایط را مدیریت می‌کند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.