b_Newsنوبت رفتن چهارمین ستاره والیبال، بهانه یا واقعیت؟

عادل غلامی: خداحافظی ام موقتی است، محرومیتم تمام شده اما درگیری ذهنی دارم!

تاریخ: 1396/12/21
زمان: 00: 47
نوع: گزارش
بعد از فرهاد ظریف، مهدی مهدوی و شهرام محمودی، نوبت ستاره ای دیگر از نسل طلایی والیبال بود که بالاخره عطای تیم ملی را به لقایش ببخشد و ترجیح بدهد بیشتر کنار خانواده اش باشد تا در خدمت تیم ملی!

هدیه خطیبی/ بعد از فرهاد ظریف، مهدی مهدوی و شهرام محمودی، نوبت ستاره ای دیگر از نسل طلایی والیبال بود که بالاخره عطای تیم ملی را به لقایش ببخشد و ترجیح بدهد بیشتر کنار خانواده اش باشد تا در خدمت تیم ملی!

عادل غلامی چند خطی در اینستاگرام نوشت و خداحافظی موقتی کرد:«گاهی برای رسیدن باید ایستاد و نگاه کرد و حالا امروز تصمیم گرفتم اوقات بیشتری را کنار همسر و پسرم که سال های کودکی را سپری می کند، بگذرانم و مثل یک سرباز در آینده در خدمت مردم و تیم ملی خواهم بود. از تمام شما برای حمایت هاتون سپاسگزارم. ممنوم از دعوتت ایگور ولی گاهی نمی شود. با آرزوی موفقیت تیم ملی.»

 

چقدر گذشته تاثیر دارد؟

در دوره گذشته تیم ملی عادل غلامی سر سوءتفاهم ناچیزی با سیدمحمد موسوی از تمرین تیم ملی قهر کرد و به دنبال آن با محرومیت از حضور در تیم ملی مواجه شد. محرومیتی که حالا به پایان رسیده است.

همان زمان هم گفته شد، او را نه درگیری با محمد موسوی که حمایت یکطرفه ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران از موسوی عصبانی کرده اما او و موسوی در ادامه و در تیم بانک سرمایه حداقل در ظاهر هم شده با هم خوب بودند.

گفته می شد در تمرینات موسوی بارها با کنایه با غلامی صحبت می کند که البته گویا عادت موسوی است و در نهایت غلامی که همیشه بازیکنی بی حاشیه بوده به موسوی پرخاش می کند. عصبانیت غلامی وقتی به اوج رسید که ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران فقط به غلامی تذکر داد تا او به سرعت تمرینات را ترک کند.

هرچند هیچ وقت باند و باند بازی ها در ورزش ما ثابت نمی شود اما نکته جالب این بود که کمی بعد از این اتفاق سعید معروف که به ندرت در اینستاگرام فعالیت می کند و مصاحبه مکتوبی سال هاست در رسانه ها ندارد، از اینستاگرام استفاده کرد و منتقدان تیم ملی را به میکروفن تشبیه کرد تا شائبه باند معروف و موسوی در تیم ملی و ارتباط آنها با اخراج عادل پررنگ شود.

 

بهانه یا واقعیت ؟

به هر حال غلامی مسابقات انتخابی جهان در اردبیل را از دست داد اما نامش برای اردوی جدید تیم ملی از 14 فروردین اعلام شده که او در این باره می گوید:«در یک ماه گذشته اگر کسی از من سوال می‌کرد که به تیم ملی بازمی‌گردم یا خیر با قاطعیت می‌گفتم بازخواهم گشت، اما در مدت اخیر بسیار با خودم درگیری ذهنی داشتم. پسرم حالا 2 سال و نیمه است و بسیار اذیت شد. اخیرا هر بار که می‌خواستم به تمرین بروم، حداقل 15 دقیقه مقابل درب منزل باید وی را آرام می‌کردم و سپس از خانه خارج می‌شدم. واقعا از نظر ذهنی توان و آمادگی این کار را نداشتم. ضمن اینکه برای تیم ملی احتمال داشت 6 ماه از خانواده دور باشم و آن وقت کار بسیار سخت‌تر هم می‌شد.»

غلامی افزود:«با ایگور کولاکوویچ صحبت کردم و قرار شد که وی به من استراحت بدهد. در این مدت می‌توانم در اختیار خانواده‌ام باشم. ضمن اینکه سرمربی تیم ملی هم پیش از این در صحبت‌هایش اعلام کرده بود که من دوران محرومیتم را سپری کرده‌ام و برای حضور در تیم ملی مشکلی ندارم. خداحافظی من به نوعی موقت است و اگر در تورنمنت خاصی کادر فنی به من احتیاج داشت، اگر شرایطم فراهم بود با افتخار در خدمت تیم ملی کشورم خواهم بود.»

 

در سر عادل چه می گذرد؟

مشخص نیست در مقطع کنونی عادل غلامی واقعا خانواده و دلتنگی پسرش را در اولویت قرار داده یا این موضوع را فقط بهانه کرده تا موقتا در تیم ملی شاگرد سرمربی کنونی که خاطره خوشی از جانبداری او ندارد، نباشد! بسیاری از اهالی والیبال معتقد بودند کولاکوویچ همان زمان باید غلامی و موسوی را به یک میزان مجازات می کرد اما فقط غلامی با تنبیه سنگین دوری از تیم ملی مواجه شد و موسوی حتی یک تذکر هم نگرفت!

حالا هم لفظ خداحافظی موقتی نه تنها راه را برای بازگشت عادل باز گذاشته بلکه تصور می شود، او هنوز خاطرات تلخ اواسط تابستان را از یاد نبرده و دلش با کولاکوویچ صاف نیست.

عادل هم مثل شهرام محمودی هیچ کجا از خداحافظی همیشگی با تیم ملی صحبت نکرده و در چند خطی که در اینستاگرام نوشته دو نکته کلیدی را عنوان داشته است. یکی اینکه «گاهی برای رسیدن باید ایستاد و نگاه کرد!» که برای توقف او در زمان کنونی کدهای زیادی می دهد که تعابیر مختلفی طبیعتا دارد و دیگری اینکه گفته «مثل یک سرباز در آینده  درخدمت مردم و تیم ملی هستم» یعنی فعلا شرایط مهیا نیست که می تواند فقط به شرایط خانوادگی اش ارتباط داشته باشد یا به جو تیم ملی و کادر فنی هم مرتبط باشد!

نکته جالب این است که هیچ گاه نشنیدیم، ستاره ها به جای تیم ملی، قید تیم های باشگاهی شان را که طول مدت حضور ثابت در آنها بیشتر از مقطع های مختلف و کوتاه تر از تیم ملی است، به خاطر خانواده های شان بزنند!

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.