b_Newsدر پی پس گرفتن جوایز دلاری وزنه برداران ایرانی جام فجر

ایوب موسوی: گفته اند تا قبل از عید جوایزمان را می دهند !

تاریخ: 1396/12/25
زمان: 13: 44
نوع: گفتگو
ایوب موسوی وزنه بردار خوزستانی تیم ملی هم به واسطه میزبانی استانش از جام فجر، روی سکو رفت و سه مدال طلا به گردن آویخت، درباره قضایای جوایزشان با «گل» به گفت و گو نشست.

نگار رشیدی/ مسابقات جام فجر وزنه برداری در حالی به میزبانی خوزستان برگزار شد که نه تنها از بعد کیفیت فنی مورد قبول واقع نشد، بلکه پس گرفتن جوایز مدال آوران ایرانی پای سکو نمره منفی به این میدان داد.

ایوب موسوی وزنه بردار خوزستانی تیم ملی هم که به واسطه میزبانی استانش از جام فجر، روی سکو رفت و سه مدال طلا به گردن آویخت، درباره این اتفاقات با «گل» به گفت و گو نشست. او در این خصوص اعلام کرد طبق اعلام فدراسیون قرار است تا پیش از سال جدید، در مراسمی جوایزشان را دریافت کنند. اتفاقی که امید می رود به وقوع بپیوندد...

موسوی در حالی معتقد است درباره اتفاقات جوایز کمی بزرگنمایی شده که تهدید مرادی مبنی بر حذف وزنه برداران معترض، به حذف از تیم های ملی کماکان یک علامت سوال بزرگ است.

موسوی همچنین به «گل» از شرایط سخت رسیدن به تیم ملی با حضور کیانوش رستمی و سهراب مرادی در وزن 94 کیلوگرم صحبت کرد. اردوی تیم ملی پایان هفته تمام می شود و ملی پوشان از 14 فروردین کارشان را از سر می گیرند.

 

آخرین روزهای سال 96 را می گذرانیم و شما در اردو هستید.

بله ما تا پایان هفته در اردو هستیم و برای بازی های آسیایی تمرین می کنیم. امسال نسبت به دوره های قبل شرایط سخت تر است و با رکوردهای سال گذشته نمی توانیم به بازی ها برویم. به همین خاطر باید خیلی خوب تمرین کنیم.

 

شما چقدر با رکورد لازم فاصله دارید؟

فاصله من که زیاد است. در چند وقت اخیر کمی تمریناتم بهم ریخت. من در چند ماه گذشته مسابقات زیادی را پشت سر گذاشتم و کمی خسته فکری هستم. مسابقات کشوری، قبلش رقابت های لیگ و مسابقات جهانی همه پشت سر هم بود و زمانی برای استراحت نداشتم. نیاز به ریکاوری دارم تا دوباره برگردم و رکوردهای خوبی ثبت کنم.

 

بیشتر بچه ها از شرایط اردو راضی هستند. شما چطور؟

بله خدا را شکر شرایط اردو عالی است. هم از نظر جوی و هم از نظر امکانات شرایط خیلی خوبی داریم.

 

کمی به جام فجر بپردازیم. در این مسابقات در حالی سه طلا گرفتید که رقیب سرسختی نداشتید.

دلیلش این بود که بعضی از کشورهایی که دعوت شده بودند نیامده بودند و آنهایی هم که شرکت کردند وزنه برداران خوب شان را نیاورده بودند. البته در 94 کیلو رحمان اورامه حضور داشت که وزنه بردار بسیار خوبی است. اما در کل مسابقات آنطور که باید سطح بالایی نداشت.

 

البته حسن ختامش هم اتفاقی بود که سر جوایزتان رخ داد.

شرایط آنقدرها هم آنطور که نشان داده شد نبود. آقای مرادی گفتند الان شرایط مناسب  نیست و در یک زمان دیگر و در مراسمی جوایز را می دهند. در سالن کسی نبود که بخواهند چنین جایزه ای را بدهند.

 

کی قرار است به جایزه تان برسید؟

گفته اند تا قبل از عید احتمالا تماس می گیرند تا به تهران بیاییم و جوایزمان را بگیریم. به هر حال ما هم تلاش کردیم تا نماینده ایران سربلند شود.

 

مسوولان خوزستان به خاطر نبود تیم های خوب در جام فجر از فدراسیون گلایه داشتند و گفتند اینطوری باشد دیگر میزبانی را قبول نمی کنید. شما خودتان دوست ندارید یک بار دیگر استان تان میزبان یک مسابقه مهم باشد؟

راستش برای من خیلی فرقی نمی کند که میزبانی کجا باشد. امسال مسابقات خوب نبود و اگر خوزستان میزبان نبود من شرکت نمی کردم. به خاطر مسوولان استان که از من خواستند در جام فجر شرکت کنم آمدم وزنه زدم تا تیم امتیاز جمع کند وگرنه نمی آمدم.

 

شما در حالی به خاطر استان تان راهی جام فجر شدید که در اردوی تیم ملی رقابت در وزن تان حسابی حساس است.

همینطور است. ما نفرات خوبی در 94 کیلو داریم اما امیدوارم که انتخاب شوم و برای رسیدن به تیم ملی تمام سعی خودم را می کنم. الان کیانوش رستمی به 94 کیلوگرم آمده و سهراب مرادی هم هست. به غیر از ما در وزن 105 کیلوگرم هم کار بچه ها خیلی سخت است و در این وزن هم نفرات بسیار خوبی حضور دارند. اما نسبتا وزن 85 کیلوگرم راحت تر است.

 

زمان زیادی تا پایان سال نمانده. سال 96 برای شما چطور گذشت؟

خدا را شکر سال 96 سال خوبی بود. هم مدال آسیایی گرفتم هم طلای کشورهای اسلامی و نقره جهان. تقریبا سال پرمدالی برایم بود و امیدوارم در سال 97 هم این روند ادامه داشته باشد و بتوانم مدال های خوبی بگیرم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.