b_Newsتبعات برد تیم شهریار مقابل پیکان

جدال 40 به 70 را بردیم اما کو دنبه‌اش؟!

تاریخ: 1395/11/22
زمان: 12: 21
نوع: گزارش
برنده داربی کوچک پایتخت میان پیکان و نفت تهران، شاگردان علی دایی بودند که توانستند با نتیجه دو بر یک از سد پیکان مجید جلالی بگذرند.

به گزارش سایت روزنامه گل، برنده داربی کوچک پایتخت میان پیکان و نفت تهران، شاگردان علی دایی بودند که توانستند با نتیجه دو بر یک از سد پیکان مجید جلالی بگذرند. دو تیم با این نتیجه در جدول هم امتیاز شدند و هریک با کسب 29 امتیاز تا پایان هفته بیست و یکم جایگاه‌های هفتم و هشتم جدول را به خود اختصاص داده‌اند. هرچند که مجید جلالی و پیکان او به لطف تفاضل گل بهتر یک پله بالاتر از نفت علی دایی قرار گرفته اما به نظر می‌رسد کاری که شهریار در نفت انجام داده کاری بوده کارستان و عملکرد او با مشکلاتی که در تیم و باشگاه وجود دارد بسیار چشمگیرتر بوده است.
جدال نفت تهران و پیکان در ورزشگاه تختی ازنظر امکانات یک جدال نابرابر بود. پیکان با مجید جلالی به ثبات رسیده و باشگاه هم دستمزدهای بازیکنان را که گفته می‌شود تا مرز 70 درصد رسیده به موقع پرداخت کرده و هیچ مشکلی وجود ندارد. در مقابل نفت دایی اصلاً این شرایط را ندارد و بازیکنان او که چندی پیش اعتصاب کرده  و با قول و قرار به تمرینات بازگشتند تنها 41 درصد دریافت کرده‌اند و با این شرایط علاوه بر شانس داشتن برای بالانشینی در لیگ و کسب سهمیه با رسیدن به فینال جام حذفی مدعی جدی فتح آن در پایان فصل فوتبالی امسال هستند.


برد 40 به 70 به دست آوردیم اما کو دنبه‌اش
شادی نفتی‌ها بعد از پایان مسابقه مقابل پیکان و کسب یک برد شیرین تا رختکن هم ادامه داشت. بازیکنان که حسابی از این برد بعد از چند هفته ناکامی تیم شان خوشحال بودند، اوضاع تیم خودشان با حریف را مدام مقایسه می‌کردند. نفتی‌ها جدا از خوشحالی بابت این برد به یکدیگر می‌گفتند با 40 درصد دریافتی بهتر از تیمی بازی کردیم که 70 درصد گرفته و امکاناتش به‌مراتب از ما بهتر است. در این بازی می‌توانستیم تعداد گل‌های خودمان را بیشتر کنیم و  چند موقعیت هم به گل تبدیل نکردیم. خوب بازی کردیم و بردیم اما کو دنبه‌اش... خدا کند در ادامه شرایط تغییر و قول‌ها عملی شود...


آن‌قدر پاداش نمی‌دهند تا ببازیم و کم کنند
جدا از اینکه پرداختی‌های بازیکنان نفت تهران هنوز به استانداردهای ثبت‌شده در قراردادشان نرسیده و حتی نزدیک هم نشده است اما آن‌ها به خاطر وجود شخص علی دایی کار را باقدرت پیش می‌برند. بااین‌حال غیر از این مورد بازیکنان نفت تهران از ندادن پاداش توسط مدیران نفت هم گلایه‌مند بوده و نمی‌دانند چرا حداقل تلاش‌های آن‌ها با دادن پاداش جبران نمی‌شود. دراین‌بین حتی برخی از بازیکنان در رختکن بعد از برد مقابل پیکان به یکدیگر گفتند: «ما می‌بریم اما کو پاداش؟! لابد وایسادن تا ما ببازیم آن‌وقت این پاداش‌ها را به‌عنوان جریمه از ما کم کنند.» این مسئله برای بازیکنان تیم دایی بسیار ناراحت‌کننده بوده و درباره این موضوع بعد بازی مقابل پیکان به‌کرات صحبت کردند و معتقد بودند برد و باخت شان در لیگ گویا برای هیچ‌کس در باشگاه مهم نیست.


پول آندو جور شد پس بخواهند، می‌توانند
چندی پیش بعد از ابراز ناراحتی بازیکنان نفت و گلایه بابت نگرفتن پول‌های خودشان در موعد مقرر و قبل از اینکه کار به اعتصاب بکشد علت ندادن مطالبات تیم به نبودن مالک باشگاه در کشور و سفر خارجی او برمی‌گشت و اینکه پول موجود است و مشکلی نخواهد بود. با این‌همه کار درنهایت به اعتصاب کشید و قول و قرار رساندن پرداختی‌ها تا 80 درصد تا شب عید جو را آرام و بازیکنان را مجاب به ادامه کارکرد. این وعده‌ووعیدها و رنگ و بوی آن در ماجرای آندو حسابی ضعیف و قوی شد. تا قبل بازی با پیکان کارت بازی تیموریان بابت یک پرداخت 300 میلیونی به‌عنوان بخشی از بدهی‌های نفت به طلبکاران صادر نمی‌شد که این مسئله نگرانی بازیکنان را بابت تحقق نیافتن وعده‌های داده شده تا شب عید را به وجود آورد. با این حال 300 میلیون را جور کردند و با صدور کارت بازی آندو و بازی برای نفت دایی حسابی مساله ساز شد. بازیکنان بعد از پرداخت صورت گرفته بابت آندو به یکدیگر می‌گفتند: «خدا را شکر پول آندو جور شد اما برای ما پول ندارند و حتی تدارکات در رختکن هم صفر است و این وضعیت ما ... این‌ها پس بخواهند پول بدهند، می توانند...»

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.