b_Newsدر بازی های آسیایی نقره ام را طلا می کنم

مجتبی گلیج: بدون آقا رسول، روحیه تیم نصف شده بود!

تاریخ: 1397/01/01
زمان: 13: 17
نوع: گفتگو
یکی از کشتی گیرانی که در یک سال گذشته خود را به خوبی در ترکیب تیم ملی کشتی آزاد جا انداخته است، مجتبی گلیج ملی پوش وزن ۹۷ کیلوگرم است.

حامد جیرودی/ یکی از کشتی گیرانی که در یک سال گذشته خود را به خوبی در ترکیب تیم ملی کشتی آزاد جا انداخته است، مجتبی گلیج ملی پوش وزن ۹۷ کیلوگرم است. او که در سال 2017 در بازی های داخل سالن آسیا در ترکمنستان و مسابقات امیدهای جهان در لهستان به مدال طلا دست یافته بود، یکی از امیدهای کسب مدال طلا در مسابقات قهرمانی آسیا نیز به شمار می رفت. گلیج در این رقابت ها، پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل مامد ابراگیم اف از قزاقستان با نتیجه چهار بر صفر پیروز شد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۱ بر صفر بر جائه گانگ کیم از کره جنوبی غلبه کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار مقابل ماگومد ابراگیم اف دارنده مدال برنز المپیک با نتیجه ۵ بر ۳ شکست خورد و به مدال نقره رسید. این نایب قهرمانی او در شرایطی به دست آمد که گلیج از ناحیه گردن با مصدومیت مواجه بود و به سختی کار خود را دنبال کرد. مدال نقره گلیج باعث شد تا به سراغ او برویم و با این کشتی گیر مازندرانی گفت و گویی داشته باشیم. نکته جالب اینجا بود که او هم مانند دیگر کشتی گیران درخواست داشت تا رسول خادم به فدراسیون بازگردد.

 

چطور شد که در مسابقات قهرمانی آسیا به مدال نقره رسیدی؟

من نمی خواهم بهانه بیاورم اما واقعا گردنم آسیب دیده بود و این موضوع کتفم را اذیت می کرد و باعث شد تا سختی زیادی را تحمل کنم. البته تا مسابقه فینال هم خوب پیش رفتم و 80 درصد هم آماده بودم اما از مسابقه فینالم راضی نبودم.

 

تو برای طلا رفته بودی؟

بله من فقط طلا می خواستم اما قسمت نشد و امیدوارم که در مسابقات آینده جبران کنم.

 

البته دومی تیم ملی در این مسابقات هم با انتقاداتی همراه شد.

ببینید به نظرم بیشتر ملی پوشانی که باید مدال می گرفتند، گرفتند. به هر حال تیم ما جوان بود و یکسری هم اسیر کم تجربگی و بدشانسی شدند. مثل سیداحمد محمدی که یکی از شانس های اصلی ما برای طلا بود اما با بدشانسی به کشتی گیر ژاپنی باخت و حذف شد.

 

نحوه امتیاز دهی جدید روی دومی تیم ملی تاثیر نداشت؟

صددرصد خیلی تاثیرگذار بود. اگر مانند قبل بود، تیم ملی حتما به قهرمانی می رسید. اما در این شرایط، ازبکستان توانست امتیاز زیادی را به خود اختصاص دهد و قهرمان شود.

 

مثل این که ازبک ها و کشورهای دیگر هم کشتی گیران خارجی داشتند؟

بله ازبکستان دو، سه کشتی گیر گرجستانی در ترکیب خود داشت که یکی از آنها با من هم کشتی گرفت و قطر هم همین طور بود.

 

الان وضعیت مصدومیتت بهتر شده؟

هنوز به طور کامل خوب نشده ام اما از آن روزهایی که در اردو بودم بهتر هستم.

 

نیامدن رسول خادم به مسابقات، چه تاثیری روی کار شما داشت؟

صددرصد تاثیر داشت. شما فکر کنید سرمربی تیم کنارتان نیست. روحیه تیم نصف شده بود. آقا رسول خیلی با تیم مچ هستند البته مربیان دیگر هم بودند و بچه ها را کوچ می کردند اما اگر آقا رسول بودند، خیلی بهتر بود. البته ایشان از همان جا هم کار بچه ها را دنبال می کردند و از مربیان وضعیت بچه ها را می پرسیدند.

 

الان به عنوان یک کشتی گیر ملی پوش شرایط را پس از رفتن خادم چطور می بینی؟

شرایط که قطعا خوب نیست. من از مسوولان می خواهم شرایطی را فراهم کنند که آقا رسول برگردند. بودن ایشان به نفع کشتی ایران است و باعث می شود هم فدراسیون و هم تیم ملی با آرامش بیشتری کارشان را دنبال کنند.

 

حالا ما در سال 97 بازی های آسیایی 2018 را هم داریم. فکر می کنی که بتوانی مدال نقره ات را طلا کنی؟

من تمام تلاشم را می کنم که در انتخابی تیم ملی اول شوم و بعد هم با حضور در بازی های آسیایی قول می دهم تمام تلاشم را انجام دهم تا طلا بگیرم و این مدال نقره را جبران کنم.

 

البته تو در وزن 97 کیلوگرم خیلی خوب خودت را جا انداخته ای.

ممنون از شما. من در این مدت سعی کرده ام نظر کادر فنی را جلب کنم و هر جا که بروم، دست پر بازگردم. حالا کشتی است و اتفاقاتی که نمی توان آن را پیش بینی کرد اما با این حال، باز هم امیدوارم بتوانم افتخار آفرینی کنم و مردم را خوشحال کنم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.